Ухвала від 07.02.2022 по справі 759/1840/22

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2-а/759/122/22

ун. № 759/1840/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2022 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Коваль О.А. розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, В С Т А Н О В И В: ОСОБА_1 через свого представника звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної служби України з питань безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови серії ВМ №00008142 від 14.01.2022 року. У відповідності до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови). Відповідно до ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків встановлених цим Кодексом. У відповідності з вимогами ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними. Як вбачається з даного позову, позивач оскаржує постанову по справі про адміністративне правопорушення про притягнення його до адміністративної відповідальності зафіксоване в автоматичному режимі від 14.01.2022 року. Таким чином, оскільки спір у цій справі пов'язаний з оскарженням постанови по справі про адміністративне правопорушення, у даному випадку застосуванню підлягає десятиденний строк звернення до суду, який обчислюється з дня винесення постанови. Отже, звернувшись 26.01.2022 року до суду з позовною заявою, позивачем було пропущено встановлений ст. 286 КУпАП десятиденний строк для звернення до суду з відповідною позовною заявою. Поважними причинами пропуску строку звернення до адміністративного суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони. При цьому, позивачем не подано належно оформленої заяви із зазначенням об'єктивно непереборних та незалежних від волевиявлення позивача обставини, які дають можливість поновлення строку звернення до адміністративного суду. Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах "Осман проти Сполученого королівства" від 28.10.1998 року та "Креуз проти Польщі" від 19.06.2001 року. У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. За ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або, якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. У зв'язку з наведеним, залишення позовної заяви без руху відповідно до ст.123 КАС України не є порушенням права на справедливий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду. Позивач у позові зазначає про отримання оскаржуваної постанови 19.01.2022 р., проте, ніяких доказів, що підтверджують отримання її у вказаний термін до суду не надав. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про залишення позову без руху, в зв'язку з пропуском 10 -денного терміну для оскарження постанови від 14.01.2022 р. та відсутності заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, у відповідності до вимог ст. 123 КАС України та відповідних доказів поважності такого пропуску. Керуючись ст.ст. 9, 122, 123, 171 КАС України, суддя У Х В А Л И В:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 десять днів строку для усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.

В разі невиконання ухвали позовна заява буде залишена без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Коваль О.А.