Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/439/22
Провадження № 3/723/1005/22
07 лютого 2022 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду
Чернівецької області Яківчик І.В.
Розглянувши справу про адміністративне правопорушення яка надійшла від відділення поліції №1 (м.Сторожинець) Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , не працюючу, громадянку України, за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 819883 від 01 лютого 2022 року, ОСОБА_1 01 лютого 2022 року о 15 год. 34 хв. в с.Буденець по вул.Емінеску Чернівецького району Чернівецької області перебувала на вулиці без документів що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її службове становище , чим порушила п.п.1 п.3 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року та вимоги ст.44-3 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст. 44-3 КУпАП України.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч.1 ст.7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 перебувала на вулиці без документів, що посвідчують особу, однак в протоколі не зазначено конкретне місце на цій вулиці.
Крім того в протоколі про адміністративне правопорушення складеним на місці вчинення правопорушення безпосередньо після виявлення правопорушення зазначено про відсутність у ОСОБА_1 документів. При цьому поліцейський особу ОСОБА_1 встановив по її паспорту, про що зазначено в протоколі, що свідчить про неправдивість інформації яка зазначена в протоколі щодо відсутності документу який посвідчує особу.
Також суд звертає увагу на положення ч.2 ст.251 КУпАП, згідно яких обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 КУпАП.
В матеріалах провадження відсутні інші фактичні дані, які б свідчили про факт правопорушення (пояснення свідків, відеофіксація).
Частина 1 статті 44-3 КУпАП передбачає відповідальність осіб за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція ч.1 ст.44-3 КУпАП є бланкетною, і встановлює інші нормативно-правові чи підзаконні нормативно-правові акти, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей.
Згідно з ст.29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020№ 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (далі - постанова КМУ від 09.12.2020 № 1236), дію карантину, встановленого на території України постановами Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п.п.2 п.2 постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236 на період дії карантину забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Особа не вважається винною, доки її провина не буде доведена у встановленому законом порядку. Тобто, особа не повинна доказувати свою невинуватість і її поведінка вважається правомірною, доки не буде доведено зворотне.
Отже, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, яка була складена відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП не знайшли своє підтвердження обставини, які були викладені в протоколі, оскільки в матеріалах справи відсутні докази того, що остання вчинила правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що провадження по справі підлягає закриттю та адміністративне стягнення не накладається, судовий збір не стягується, оскільки за вимогами ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні про справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2, 9, 44-3, 247, 277, 278, 283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
СУДДЯ: Іван ЯКІВЧИК