Справа № 727/911/22
Провадження № 3/727/732/22
04 лютого 2022 року суддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Одовічен Я.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 44-3 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої: АДРЕСА_1 ,-
До Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 44-3 КпАП України.
Так, громадянка ОСОБА_1 перебувала в автобусі №11 без засобів індивідуального захисту, а саме без захисної маски, під час карантину, внаслідок чого вчинивла адміністративне порушення, передбачене ч.2 ст. 44-3 КпАП України.
Дослідивши письмові матеріали вказаної вище адміністративної справи, вважаю, що остання підлягає поверненню для належного оформлення.
Так, згідно ст.245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відміт.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення від 05.01.2022 року серії ВАБ №210966 відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.44-3 КпАП України, зазначено, що його було складено в м.Чернівці, без зазначення вулиці.
Частина 1 ст.276 КпАП України, передбачає розгляд справ про адміністративне правопорушення за місцем його вчинення.
При цьому, у фабулі протоколу не зазначено місце вчинення ОСОБА_1 правопорушення.
У зв'язку із вище викладеним, працівники поліції мають зазначити місце здійснення правопорушення.
Також, як вбачається з матеріалів адміністративної справи особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, встановлено згідно бази «ІПНП», однак справа про адміністративне правопорушення щодо невстановленої особи не підлягає розгляду в суді, а внутрішня база «ІПНП», використовується лише у сфері інформаційно-аналітичного забезпечення та діяльності органів поліції, та така база даних є внутрішньою базою даних, що забезпечує щоденну діяльність органів поліції у сфері трудових, фінансових, управлінських відносин та забезпечує інформаційно-аналітичну роботу органів поліції, та ніяким чином не замінює обов'язку особи, яка складає протокол встановити у передбачений законом спосіб особу, щодо якої складається протокол.
Таким чином неможливо належним чином встановити особу адмінправопрушника.
У зв'язку із чим, працівники поліції мають долучити до матеріалів справи витяг з бази «ІПНП» із відомостями про особу правопорушника.
Окрім вказаного, в протоколі зазначено, що до протоколу долучається відео з бодікамери №476903, однак вказане відео відсутнє в матеріалів справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколу про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КпАП України суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Для недопущення порушення вимоги територіальної підсудності, справа про адміністративне правопорушення має бути повернута до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, для подальшого направлення її за підсудністю (за місцем вчинення правопорушення).
Керуючись ст.ст.44-3, 256, 278, 283 КпАП України, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.44-3 КпАП України повернути до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області для скерування до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Одовічен Я.В.