Справа № 727/920/22
Провадження № 3/727/738/22
04 лютого 2022 року суддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Одовічен Я.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 ,-
До Шевченківського районного суду м. Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.164 ч.1 КпАП України.
Із протоколу про адміністративне правопорушення від 11.01.2022 року серії ГП №143399, 11.01.2022 року водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Mercedes Benz 313 Sprsnter» д.н.з. НОМЕР_1 та перевозив пасажирів в кількості 9 осіб по вул.Сторожинецька, 198 без відповідних ліцензійних документів, чим порушив вимоги ст.7 п.24 ЗУ «Про ліцензування», чим порушено вимоги ч.1 ст.164 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав. Пояснив, що того дня повертався з друзями з дня народження знайомого. Також, зазначив, що у нього дійсно були документи на право перевезення пасажирів, однак він їх закрив ще у 2020 році. Після чого, перевезенням пасажирів не займався.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши письмові докази вказаної вище адміністративної справи, вважаю, що остання підлягає поверненню для належного оформлення виходячи з наступного.
Відповідно до ст.245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом ст.164 КпАП України особа підлягає адміністративній відповідальності за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
Визначення господарської діяльності наведено у ст.3 ГК України. Зокрема під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність).
Підприємництвом є самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Статтею 280 КпАП України передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статі 256 КпАП України визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Проте, вказаним вимогам протокол про адміністративне правопорушення від 11.01.2022 року серії ГП №143399 не відповідає.
Так, у протоколі серії ГП №143399 від 11.01.2022 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КпАП України не зазначено точних обставин вчинення ним правопорушення, а саме: не зазначено яким саме чином він здійснював господарську діяльність, не зазначено її мети (з метою одержання прибутку чи без такої): по якому маршруту та кому саме надались послуги перевезення; протягом якого часу особа здійснювала відповідну діяльність.
Також не зазначено чи отримувалися кошти останнім за здійснення господарської діяльності, а також відсутні пояснення осіб (пасажирів), яким надавалися послуги по перевезенню, не зазначені свідки події та невідібрані їхні пояснення.
Окрім вказаного, особи пасажирів працівником поліції не було встановлено та не було відібрані їх пояснення.
Також, не були встановлені свідки події та не відібрані їх пояснення.
Оскільки це має значення для повного дослідження всіх обставин по справі та для об'єктивного встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України, то справу про адміністративне правопорушення слід направити для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 164, 245, 256, 278, 280, 283-285 КпАП України, суд, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КпАП України повернути до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Одовічен Я.В.