Справа № 727/884/22
Провадження № 3/727/707/22
03 лютого 2022 року суддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Одовічен Я.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 ,-
До Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КпАП України.
Так, 13.11.2021 року близько 18 год. 00 хв. було виявлено, що ОСОБА_1 , будучи власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що по вул.Заставнянська, 32а в м.Чернівці, не забезпечила нанесення маркування для перебування в черзі, з дотриманням дистанції між клієнтами не менше як 1,5м, чим порушила п.п.2 п.5 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року (зі змінами), чим своїми діями вчинила адміністративне порушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КпАП України.
Дослідивши письмові матеріали вказаної вище адміністративної справи, вважаю, що остання підлягає поверненню для належного оформлення.
Відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Так, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, в порушення карантинних заходів в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відсутня розмітка між відвідувачами. Особи відвідувачів працівником поліції не було встановлено та не було відібрані їх пояснення. Також не були встановлені свідки події та не відібрані їх пояснення.
Також, в матеріалах справи відсутні докази щодо того, що ОСОБА_1 є власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться в АДРЕСА_1 як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення та у доданих до нього матеріалах, відсутні будь-які докази на підтвердження тієї обставини, що саме на ОСОБА_1 (за умови, що вона є власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») покладено обов'язки по контролю за нанесенням маркування в магазині для приймання відвідувачів у закладі. Тобто, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно долучити копію посадової інструкції, трудового договору чи наказом, яким на ОСОБА_1 покладено відповідні обов'язки.
Так, статтею 251 КпАП України визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, який має відповідати вимогам, передбачених ст. 256 КпАП України.
Згідно вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КпАП України суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Практика Європейського суду з прав людини вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує критерії доведення «поза розумним сумнівом», яке має випливати із сукупності ознак чи непростовних презумпцій факту, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.
При цьому суд виходить з вимог статті 62 Конституції України та передбаченого у ній принципу презумпції невинуватості, згідно якого обвинувачення особи не може ґрунтуватись на припущеннях.
Оскільки наведене вище має значення для повного дослідження всіх обставин по справі та для об'єктивного встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КпАП України, то справу про адміністративне правопорушення слід направити для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 44-3, 256, 278, 283 КпАП України, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КпАП України повернути до Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Одовічен Я.В.