Справа № 3/714/47/22
ЄУН:714/18/22
"07" лютого 2022 р. м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М., за участю захисника Іліє П.М.,
розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли з відділення поліції № 4 Чернівецького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешканця
АДРЕСА_1 ,
не працюючого ,
за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , 30 грудня 2021 року о 13 год. 25 хв. на порушення п. 2.10 Правил дорожнього руху України, як особа яка керувала автомобілем марки «ВАЗ 2115», номерний знак НОМЕР_1 , залишив місце дорожньо-транспортної пригоди до якої він був причетний.
Правопорушник в судовому засіданні вину свою визнав і суду пояснив, що в той день заїхав на мийку самообслуговування що в м.Герца Чернівецького району. Виїжджаючи заднім ходом, через свою неуважність зачепив автомобіль який находився позаду. Так, як його малолітній син ОСОБА_2 , 2017 року народження хворів, він мав завести останньому ліки. Тому, відразу після вчинення дорожньо-транспортної пригоди поїхав додому після чого повернувся на місці. Його дії були розцінені працівниками поліції як залишення місця дорожньої транспортної пригоди, про що склали протокол. На підтвердження своїх слів просив долучити до матеріалів справи свідоцтво про народження сина та квитанцію про придбання ліків..
Заслухавши пояснення особи що притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши письмові докази, слід зазначити про наступне.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа), відповідно до вимог ст.ст.278, 280 КпАП України, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті, в т.ч. чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до диспозиції ст. 122-4 КУпАП адміністративна відповідальність настає за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди.
За приписами ст.ст. 252, 254, 255, 256 КпАП України, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 183853 від 30 грудня 2021 року, ОСОБА_1 , в той день о 13 год. 25 хв. на порушення п. 2.10 Правил дорожнього руху України, як особа яка керувала автомобілем марки «ВАЗ 2115», номерний знак НОМЕР_1 , залишив місце дорожньо-транспортної пригоди до якої він був причетний.
З долученої до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 183853 від 30 грудня 2021 року схеми дорожньо-транспортної пригоди вбачається що по вул. Центральній м. Герца, сталося дорожня транспортна пригода за наслідками якого автомобілі марки «ВАЗ - 21150» державний номерний знак НОМЕР_2 та автомобіль марки «ВАЗ - 21063» державний номерний знак НОМЕР_3 ., отримали механічні пошкодження.
У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди (п. 2.10 «а» Правил).
Про обставини залишення водієм ОСОБА_1 місця дорожньо-транспортної пригоди до якої він був причетний 30 грудня 2021 року о 13 год. 25 хв., яке сталося на вулиці Центральній, м. Герца зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 183853.
З долученої до матеріалів справи свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , вбачається що батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3 являється ОСОБА_4 , а товарний чек №51-20643 він 30 грудня 2021 року підтверджує факт придбання ліків.
Оцінюючи вищенаведені докази у своїй сукупності, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 , 30 грудня 2021 року о 13 год. 25 хв., на порушення п. 2.10 Правил дорожнього руху України, як особа яка керувала автомобілем марки «ВАЗ 2115», номерний знак НОМЕР_1 , залишив місце дорожньо-транспортної пригоди до якої він був причетний. Таким чином ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення передбачена ст. 122-4 КпАП України.
За положеннями ст. 24 КпАП України, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Статтею 23 КпАП встановлено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення, слід враховувати характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його вік, ставлення до скоєного, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, зокрема, повне визнання своєї вини, а тому приходжу до висновку, що вказане правопорушення не виявляє великої суспільної небезпеки і є малозначимим (ст. 33-35 КпАП).
Відповідно до ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, враховуючи обставини за яких ОСОБА_1 залишив місце вчинення порожньо - транспортної пригоди, вчинив таке правопорушення вперше, зважаючи на його позитивну характеристику за місцем проживання, відсутність обтяжуючих обставин вчинення правопорушення та наслідків такого, то суд приходить до висновку, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення є малозначним та вважає за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням, тобто застосувати щодо нього статтю 22 КпАП України.
На підставі наведеного, керуючись ст. 22, ст.ст. 283, 284 КпАП України, -
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КпАП України закрити у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення та оголосити йому усне зауваження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Герцаївський районний суд шляхом подачі в 10-и денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя: