Справа № 644/99/22
Провадження № 3/644/314/22
Іменем України
03 лютого 2022 р. м.Харків
Суддя Орджонікідзевського районного суду м.Харкова - Шевченко С.В., розглянув матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, фізичну особу - підприємця, адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
встановив:
ОСОБА_1 , 03.01.2022 року о 12 годині 20 хвилин в м.Харкові, керуючи транспортним засобом Audi A3, державний номер НОМЕР_2 , рухаючись по проспекту Московському, 268, на перехресті проспекту Московського та проспекту Арх.Альошина, не була уважна не стежила за дорожньою обстановкою та не відреагувала на її зміну, під час вибору швидкості руху не врахувала дорожню обстановку щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати транспортним засобом, не вжила заходів для зменшення швидкості руху та зупинення транспортного засобу при виникненні перешкоди, при ввімкненні сигналу світлофору що дозволяє рух, не надала дорогу транспортному засобу Mercedes-Benz Sprinter 519CDI, державний номер НОМЕР_3 , яким керував водій ОСОБА_2 в результаті чого водій ОСОБА_1 допустила зіткнення вказаних транспортних засобів.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортним засобам були спричинені механічні пошкодження, а їхнім власникам завдана майнова шкода.
ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнала повністю, погодилася з обставинами, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення в повному обсязі, вказала, що просить не приймати до уваги її первинні пояснення, які вона надала після дорожньо-транспортної пригоди, вказала, що згодна також з схемою ДТП доданою до протоколу, просила призначити покарання у вигляді штрафу, не позбавляти її права керування транспортними засобами.
Розглянувши матеріали справи, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_1 в порушенні правил дорожнього руху України, що призвели до дорожньо-транспортної пригоди, крім її пояснень, підтверджується також письмовими матеріалами справи, які були досліджені та проаналізовані в судовому засіданні, в тому числі протоколом про адміністративне правопорушення, складеним 03.01.2022 року, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, письмовими поясненнями водія ОСОБА_2 , які знаходяться в матеріалах справи.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення згідно зі ст.245 КУпАП є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законодавством, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на засадах суворого додержання законності і принципів презумпції невинності, згідно з якою особа, що притягається до адміністративної відповідальності, вважається невинною доти, поки протилежне не буде доведено і зафіксовано у встановленому законом порядку.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року.
Відповідно ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пункт 1.3 Правил дорожнього руху, передбачає, що Учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
Пунктами 1.5, 1.9. Правил дорожнього руху передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків та особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно, пункту 2.3.б Правил дорожнього руху України передбачено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Пунктом 12.1 Правил дорожнього руху України встановлено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно пункту 12.3 Правил дорожнього руху України передбачено, що у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об'їзду перешкоди.
Пунктом 16.5 Правил дорожнього руху України встановлено, що у разі подання сигналу регулювальником або ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух, водій зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що завершують рух через перехрестя, а також пішоходам, які закінчують перехід.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що водій ОСОБА_1 порушила вимоги п.2.3.б, п.п.12.1,12.3,16.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.124 КУпАП.
Згідно положень ст.23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відтак, при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, суд враховує дані про особу правопорушника, характер правопорушення та його наслідки і вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі, передбаченому санкцією статті 124 КУпАП.
Положеннями ст.40-1КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, з порушника слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-38, 40-1, ст.124, ст.276, ст.283-285 КУпАП, суд,
постановив:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за вчинення правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850 гривен.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через місцевий суд.
Суддя Шевченко С. В.