Постанова від 01.02.2022 по справі 761/36350/21

Справа № 761/36350/21

Провадження № 3/761/265/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2022 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Чайка О.С. розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Координаційно-моніторингової митниці Держмитслужби Державної митної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який станом на 07.02.2020 займав посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ДИНЛЕР" (код ЄДРПОУ 41486673, м.Житомир, вул.Покровська, 151-А, 10002), паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 19.02.2003 Іванівським РВ УМВС України в Одеській області, РНОКПП НОМЕР_2 , за ч.1 ст.483 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 09 вересня 2021 року №0014/126000/21, 06.02.2020 з Китаю на митну територію України у контейнері № CSNU7539843 ТОВ «ДИНЛЕР» ввезено товари: «окуляри сонцезахисні, ганчірки текстильні для протирання сонцезахисних окулярів, пластикові чохли-пакети для сонцезахисних окулярів», загальною вагою брутто 12 800 кг, нетто - 12 161,70 кг., вартістю 25 215 доларів США.

Відповідно до поданих товаросупровідних документів купівля/продаж товару здійснювалась на виконання умов контракту поставки № 1601/20 від 16.01.2021, укладеного між ТОВ «ДИНЛЕР» (Україна) та компанією «GROUP TERMINAL LP» (Великобританія).

Митне оформлення вказаного товару здійснено за попередньою митною декларацією від 05.02.2020 № UA500000/2020/901869 та МД типу ІМ 74 ДЕ від 07.02.2020 № UA500070/2020/204383, якою товар розміщено на ліцензійний митний склад ТОВ «ПЕРША БРОКЕРСЬКА КОНТОРА».

24.02.2020 зазначений товар за митною декларацією № UA500070/2020/206792 заявлений в митний режим реекспорту. Причиною відмови зазначено фінансові труднощі ТОВ «ДИНЛЕР».

Митний огляд товару, який згідно товаросупровідних документів мав бути реекспортований, митним органом не проводився.

У подальшому встановлено, що фактично даний товар у контейнер № CSNU7539843 не завантажено. Натомість завантажено товар «серветки паперові туалетні в наборах для диспенсерів (паперові рушники) - 10 980 шт., торгівельної марки «MAY», загальною вагою брутто 9 343,20 кг, нетто - 8 876,04 кг., вартістю 8 033,06 доларів США».

Відповідно до митних декларацій Туреччини від 23.03.2020 № 20343100АN008724 та від 05.05.2020 № 20343100АN012351, ТОВ «ДИНЛЕР» (Україна) по контракту від 13.02.2020 № 1302/20 продано компанії «LOGIMEKS GUMRUK MUSAVIRLIGI VE LOJISTIC TIC.LTD.STI» (Туреччина) товар «паперові рушники (серветки паперові туалетні в наборах для диспенсерів)» вартістю 8 033,06 доларів США.

Враховуючи неналежну якість товару «паперові рушники», компанія «LOGIMEKS GUMRUK MUSAVIRLIGI VE LOJISTIC TIC.LTD.STI» (Туреччина) повернула 08.05.2020 товар продавцю - ТОВ «ДИНЛЕР» (Україна) за митними деклараціями № 20TR34310000136680, № 20LR3431000885860.

Переміщення товару здійснювалось морським судном у контейнері № TCNU7685144.

26.05.2020 з Туреччини на митну територію України у контейнері № TCNU7685144 ТОВ «Марвін Лтд» (Україна) ввезено зазначений вище товар.

Відповідно до поданих товаросупровідних документів купівля/продаж товару здійснювалась на виконання умов контракту поставки № 2205/20 від 22.05.2020, укладеного між покупцем ТОВ «Марвін Лтд» (Україна) та компанією «GROUP TERMINAL LP» (Великобританія). Загальна вартість товару зазначено - 8 033,06 доларів США. Відправником товару зазначено компанію «LOGIMEKS GUMRUK MUSAVIRLIGI VE LOJISTIC TIC.LTD.STI» (Туреччина).

Митне оформлення вказаного товару здійснено за попередньою митною декларацією від 25.05.2020 № UA500000/2020/907420 та МД типу ІМ 40 ДЕ (імпорт) від 27.05.2020 № UA500070/2020/219015.

Після здійснення митного контролю та оформлення, товар «серветки паперові туалетні в наборах для диспенсерів - 10 980 шт., торгівельна марка MAY», загальною вагою брутто 9 343,20 кг, нетто - 8 876,04 кг., загальною вартістю 8 033,06 доларів США, випущено у вільний обіг на митній території України.

Під час співставлення відомостей, зазначених в документах, надісланих митними органами Турецької Республіки, з даними, які містяться у документах, що подавалися до митного оформлення за митною декларацією від 24.02.2020 № UA500070/2020/206792, встановлено невідповідність інформації щодо найменування товару, ваги, продавця, покупця, кількості вантажних місць.

Таким чином встановлено, що товар «серветки паперові туалетні в наборах для диспенсерів - 10 980 шт., торгівельна марка MAY», загальною вагою брутто 9 343,20 кг, нетто - 8 876,04 кг., переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів, документів одержаних незаконним шляхом, та таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги, кількості, кількості вантажних місць.

Відповідно до інвойсу від 28.02.2020 № D 327, наданого митними органами Турецької Республіки, вартість товару «паперові рушники (серветки паперові)», який проданий ТОВ «ДИНЛЕР» (Україна) компанії «LOGIMEKS GЬMRЬK MЬЮAVIRLIРI VE LOJISTIC TIC.LTD.STI» (Туреччина) становить 2 662,81 доларів США, що згідно з курсом НБУ станом на дату переміщення товарів через митний кордон України (25.02.2020) складає - 65 237,51? грн.

Таким чином, дії керівника ТОВ «ДИНЛЕР» ОСОБА_1 призвели до переміщення товарів загальною вартістю 65 237,51 грн. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів, документів одержаних незаконним шляхом та таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги, кількості, кількості вантажних місць.

У зв'язку з встановленими обставинами 20.07.2021 та 28.07.2021 директору ТОВ «ДИНЛЕР» ОСОБА_1 було направлено повiдомлення про прибуття до Координацiйно-монiторингової митницi Держмитслужби 23.07.2021 та 06.09.2021 для надання пояснень за встановленими обставинами.

23.07.2021 та 06.09.2021 директор ТОВ «ДИНЛЕР» ОСОБА_1 до Координацiйно-монiторингової митницi Держмитслужби не прибув. У встановлений законом спосiб, про причини неможливостi надання пояснення Координацiйно-монiторингової митницi Держмитслужби, не повідомив.

У судовому засіданні представник Державної митної служби України просила застосувати до ОСОБА_1 штраф у межах санкції ч.1 ст.483 Митного кодексу України.

Особа, відносно якої складено адміністративний протокол, належним чином повідомлена, неодноразово у судові засідання не з'явилася, про причини неявки не повідомила.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши представника Координаційно-моніторингової митниці, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, повністю підтверджується дослідженими та проаналізованими письмовими доказами, наявними в матеріалах справи про порушення митних правил, оскільки останній вчинив дії, спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України предметів порушення митних правил, з приховуванням від митного контролю.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно зі ст. 489 МК України та ст. 280 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню такі обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Положеннями ч. 1 ст. 483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Зі змісту правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, випливає, що об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання до митного органу України підроблених документів, які містять неправдиві дані.

Необхідно враховувати, що підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митних органів на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, зокрема, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів тощо.

Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності: - недійсні документи, тобто документи, що втратили юридичну силу.

Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.

Таким чином, правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, може бути вчинено лише умисно, коли особа знає, що документи, які вона надає митному органу, як підставу для переміщення товару - є підробленими, чи, одержані незаконним шляхом або містять неправдиві дані, але бажає таким чином незаконно перемістити товар.

Правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України характеризується вчиненням одноразової дії у певний час, а саме під час подання органу доходів і зборів документів на митне оформлення товару, як підстави для переміщення таких товарів.

При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь її вини.

Відповідно до матеріалів справи, безпосередні предмети порушення митних правил не вилучалися та були випущені у вільний обіг, вартість предметів становить 65 237, 51грн.

Враховуючи вищевказане, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості безпосередніх предметів порушення митних правил, що в даному випадку є грошові кошти в розмірі 2 662, 81 доларів США, що станом на момент переміщення товарів через митний кордон України, згідно офіційного курсу НБУ становить 65 237, 51 грн., оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справам про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тому на підставі вищевказаної норми підлягає стягненню з правопорушника судовий збір у розмірі 496,20 грн.

Керуючись ч. 1 ст. 483, ст. ст. 519, 520, 522 ч. 2, 526, 527 ч. 1 п. 2, 528, 529 Митного кодексу України, ст.ст. 40-1, 294 КпАП України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 cт.483 Митного Кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості безпосередніх предметів порушення митних правил в розмірі 65 237, 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп..

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.

Суддя О.С. Чайка