Дата документу 27.01.2022 Справа № 554/249/22
Справа № 554/249/22
Провадження № 3/554/280/22
27 січня 2022 року м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м.Полтави Січиокно Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,не працюючу,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
06 січня 2022 року, о 02 годині 20 хвилин, ОСОБА_1 керувала транспортним засобом марки CITROEN C4, д.н.з. НОМЕР_1 по вулиці Київське шосе, 60 у м.Полтаві в стані алкогольного сп'яніння, чим порушила п.2.9.А ПДР. Огляд на стан сп'яніння проводився на місці у встановленому законом порядку, у присутності двох свідків, зі згоди водія із застосуванням спеціального технічного приладу Alkotest DRAGER 7510, тест № 136, результат 1,63 проміле.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі.
ОСОБА_1 подала до суду письмові пояснення, в яких просила закрити провадження в справі за відсутності в її діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення, з огляду на те, що свідки згідно наданих ними письмових пояснень засвідчили факт керування нею транспортним засобом, однак вони були запрошені до участі в справі лише о 03 год 00 хв 06.01.2022 року, коли вона автомобілем не керувала, а в їхніх поясненнях час «03 год» дописано ручкою. До того ж не співпадає час зупинки транспортного засобу, як вказано на відеозаписі о 02 год 24 хв, у той час як в протоколі такий час зазначено о 02 год 20 хв.
Дослідивши матеріали справи та наявні в ній докази, приходжу до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за викладених вище обставин підтверджується даними протоколу про вчинення адміністративного правопорушення серії ААД № 229569 від 06.01.2022 року, актами огляду на стан алкогольного сп'яніння від 06.01.2021 року, поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , даними відеозапису.
Так, судом досліджено відеозаписи, які підписані електронним підписом та виготовлені відео реєстратора службового автомобіля та з бодікамери поліцейського. Зокрема, відеозаписом, виготовленим з відеореєстратора службового автомобіля зафіксовано о 02 год 23 хв у русі транспортний засіб марки CITROEN C4, д.н.з. НОМЕР_1 по вулиці Київське шосе, який зупиняється н вимогу поліцейських. На відеозаписі, виготовленого з нагрудної камери поліцейського час запису з 02 год 53 хв по 03 год 08 хв. Дана відеозйомка розпочинається о 02 год 53 хв, де від автомобіля марки CITROEN C4, д.н.з. НОМЕР_1 до працівників поліції підходить водій, яка представляється як ОСОБА_1 , якій працівник поліції пропонує пройти огляд на стан сп'яніння на місці, на що вона добровільно погодилася. Після проходження огляду ОСОБА_1 на стан сп'яніння за допомогою вимірювального приладу Alkotest DRAGER отримано результат 1,63 проміле. Огляд проведено в присутності свідків.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , останні засвідчили, що 06.01.2022 року о 03 год були запрошені як свідки для проведення огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 , яка керувала транспортним засобом (а.с.7,8).
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, як це визначено у ст.251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Частина 1 ст.130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.266 КпАП України огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі Інструкція) , огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Розділом ІІ цієї Інструкції) встановлено порядок проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським і оформлення його результатів, зокрема, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції.
Перед проведенням огляду на стан сп'яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
Як вбачається з матеріалів справи, в тому числі з досліджених судом відеозаписів, ОСОБА_1 06.01.2022 року о 02 год 20 хв керувала транспортним засобом марки CITROEN C4, д.н.з. НОМЕР_1 по вулиці Київське шосе, тобто виконувала функції водія Зокрема, судом встановлено, що під час складення протоколу остання представлялася, ідентифікуючи себе як водій, повідомила свої дані, інших осіб на той з нею не було.
Окрім того, на пропозицію поліцейського пройти огляд на стан сп'яніння на місці за допомогою вимірювального приладу Alkotest DRAGER 7510 в присутності двох свідків ОСОБА_1 погодилася, пройшла такий огляд, з його результатами погодилася.
Судом встановлено, що під час огляду брали участь свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , їхні особи зафіксовані на відеозаписі та надалі вони в письмових поясненнях засвідчили, що 06.01.2022 року о 03 год вони були запрошені як свідки для проведення огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 .
Тобто такими свідками зафіксовано не факт керування транспортним засобом ОСОБА_1 , як стверджує, а факт проведення на місці огляду працівником поліції за допомогою вимірювального приладу Alkotest DRAGER 7510 та його результати.
Заперечення ОСОБА_1 щодо неточностей в зазначенні часу її зупинки на відеозаписі та в протоколі в різниці в 4 хвилини не є суперечливими, оскільки фіксація такого часу на відеозаписі проведена о 02 год 24 хв, що цілком співпадає з даними, викладеними в протоколі.
Відеозапис з нагрудної камери поліцейського проводився з 02 год 53 хв по 03 год 08 хв 06.01.2022 року, що відповідає даним письмових пояснень свідків (о 03 год).
З урахуванням викладеного, судом встановлено відповідність порядку проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння вказаним вище Законом, її доводи щодо порушення такого порядку є непереконливими та спростовані дослідженими судом доказами.
Таким чином, в діях ОСОБА_4 мають місце ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, як керування транспортним засобом особою, яка перебуває в стані сп'яніння.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення слід врахувати характер вчиненого адміністративних правопорушень, їхню суспільну небезпечність, особу порушника, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність, а тому до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Т.О. Січиокно