Справа № 752/174/22
Провадження №: 3/752/1704/22
іменем України
01 лютого 2022 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Єсауленко М.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 , будучи фізичною особою - підприємцем, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, допустив продаж підакцизного товару без попереднього програмування в реєстраторі розрахункових операцій коду товарної під категорії згідно УКТЗЕД, не забезпечив ведення у встановленому законом порядку обліку товарних запасів за місцем їх зберігання, чим порушив п.п. 11, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, а відтак, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності особи, відносно якої складено протокол.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
13 грудня 2021 року посадовими особами Головного управління ДПС у м. Києві здійснено фактичну перевірку господарської одиниці - магазину за адресою: АДРЕСА_2 , у якому здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 . За результатами перевірки встановлено, що проведення розрахункових операцій здійснюється через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування в реєстраторі розрахункових операцій коду товарної під категорії згідно УКТЗЕД згідно чеку № 4400020 від 12.12.2021. Крім того, встановлено, що на реалізації знаходяться товари, які за місцем реалізації не були обліковані у встановленому законом порядку, а саме: 12 пляшок слабоалкогольного напою «Бренді Кола» ємністю 0,33 л, вартістю 27 грн. за одиницю товару, всього на суму 324 грн., 7 пляшок слабоалкогольного напою «Джин Тонік», ємністю 0,33 л, вартістю 27 грн. за одиницю товару, всього на суму 189 грн., 5 пляшок коньяку «Закарпатський», ємністю 0,5 л, вартістю 210 грн., всього на суму 1050 грн., 12 пляшок коньяку «Грінвіг», ємністю 0,5 л, вартістю 140 грн. за одиницю товару, всього на суму 1680 грн., 3 пляшки віскі «Black Jack», ємністю 0,7 л, вартістю 110 грн. за одиницю товару, всього на суму 330 грн., 4 пляшки коньяку «Ай - Петрі», ємністю 0,5 л, вартістю 185 грн. за одиницю товару, всього на суму 740 грн., одна пляшка віскі «Джек Деніалс», ємністю 0,7 л, вартістю 810 грн., одна пляшка віскі «Ред Лейбел», ємністю 0,7 л, вартістю 440 грн., всього не облікованого товару на суму 5563,00 грн.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пунктом 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Частиною 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Проведеною перевіркою встановлено порушення порядку проведення розрахунків та обліку товарів, які знаходяться на реалізації у магазині, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , суб'єкта господарювання - ФОП ОСОБА_1 . Перевірка проведена у присутності ОСОБА_1 . Даних про те, результати перевірки були оскаржені у визначеному законом порядку, ОСОБА_1 суду не надав.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що досліджені докази повністю узгоджуються між собою. Їх аналіз дає суду підстави прийти до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, за ознаками порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, а саме те, що він притягується до адміністративної відповідальності вперше, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст.ст.34- 35 КУпАП, судом не встановлено.
Суд вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, враховуючи відсутність тяжких наслідків, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 496,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 33-35, 40-1, 155-1, 276-280, 283-285 КУпАП, суд,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Єсауленко М.В.