Справа № 674/76/22
Провадження № 3/674/78/22
03 лютого 2022 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М., розглянувши матеріали Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №387108 від 12.12.2021, ОСОБА_1 12.12.2021 о 19 год. 30 хв., перебував за адресою: м. Дунаївці по вул. Горького, 7 на території КНП ДМР «Дунаєвецька багатопрофільна лікарня» без документів, що посвідчують особу, чим порушив п.п.2 п. 2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236, та відповідно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Всупереч зазначених вимог КУпАП, п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженими наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376 матеріали направлені до суду з наведеними нижче недоліками.
У протоколі у графі «особу встановлено» зазначено «паспорт», однак не вказано серії та номер паспорту, коли і ким видавався паспорт ОСОБА_1 . Згідно опису матеріалів, працівник поліції зазначає, що додається копію паспорту порушника, однак, як вбачається із матеріалів справи, копію паспорта особи, зазначеної у протоколі про адміністративне правопорушення не долучено, що позбавляє суд можливості ідентифікувати особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Відсутнє також жодне обґрунтування, яким чином встановлені паспортні дані особи, відносно якої складено протокол за відсутність документів, які посвідчують особу, в той же день.
Всупереч вимогам ст.ст. 33, 251 КУпАП в матеріалах справи відсутні документи, які б засвідчували дані про особу порушника, зокрема відомості про притягнення раніше до адміністративної відповідальності, надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду. Оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення у графі «чи притягався (лася) до адміністративної відповідальності» зазначено «притягався».
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Діючий КУпАП не дає право суду вносити виправлення у зміст зазначеного документа, а саме до протоколу про адміністративне правопорушення, згідно якого ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності.
За змістом ст.ст. 279,280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатись суддею у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню разом з доданими до нього матеріалами до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.254, 256, 268, 278, 283 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Сосна