Справа № 674/1449/21
Провадження № 3/674/54/22
02 лютого 2022 року м.Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М., розглянувши матеріали Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт № НОМЕР_1 від 10.02.2020 року, орган, що видав 6814,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Дунаєвецького районного суду Хмельницької області надійшли повторно матеріали про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП після доопрацювання.
07.11.2021 о 07 год. 55 хв. ОСОБА_1 перебував на вулиці Центральна, 2, с. Гірчична, Кам'янець-Подільського району без документів, які засвідчують особу, чим порушив п.п.2 п.2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236, та відповідно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав. Пояснив, що працівники поліції не представившись, біля його будинку почали погрожувати, що здійснив порушення, оскільки перебував без документів. Також подав заяву про долучення до матеріалів справи диск із відеозаписом та фото, копії талонів-повідомлення про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію №5093, №5104, копії заяв від 03.12.2021 року та від 24.01.2022 року.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 523812 від 06 січня 2022 року та оглянутим відеозаписом інспектора СРПП ВП №2 Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Із переглянутого відеозапису, який міститься в матеріалах справи вбачається, що 07.11.2021 до ОСОБА_1 , який перебував на вулиці підійшли працівники поліції, один з яких відрекомендувався та поросив пред'явити документ, що посвідчує особу. Однак ОСОБА_1 таких документів не пред'явив.
Оцінюючи поданий ОСОБА_1 у справі відеозапис, фото та копії письмових доказів, суд вважає такі докази не належними, оскільки не містить у собі фактичних даних, що пов'язані з тими обставинами, які підлягають з'ясуванню при розгляді вказаної справи про адміністративне правопорушення.
Частина 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2-2 Постанови КМ України від 09.12.2020 № 1236, з 17 червня 2021 р. на території України встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється, зокрема перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1ст. 44-3 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження.
Відповідно до ст.ст. 34,35 КУпАП обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Враховуючи особу порушника, який не працює, внаслідок допущеного ним порушення будь-яких тяжких наслідків не настало, зважаючи на вид та розмір передбаченого стягнення, його мету та співмірність вчиненому правопорушенню, тобто принципу розумності накладення стягнення, суд вважає, що він підлягає звільненню від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП.
Керуючись ст.ст.22, 283, 284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі ст. 22 КУпАП, у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення, звільнивши його від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя О. М. Сосна