Постанова від 04.02.2022 по справі 354/178/22

Справа № 354/178/22

Провадження № 3/354/224/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2022 року м.Яремче

Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, жителя АДРЕСА_1 ,

за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Управлінням патрульної поліції в Івано-Франківській області Департаменту патрульної поліції 03.02.2022 року направлено на адресу Яремчанського міського суду Івано-Франківської області матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №289243 від 02.01.2022 року, громадянин ОСОБА_1 02.01.2022 року о 20 год. 45 хв., керуючи транспортним засобом марки AUDI A6 реєстраційний номер НОМЕР_1 в с. Поляниця Надвірнянського району Івано-Франківської області, ГК «Буковель», участок Щивки,8, рухаючись заднім ходом, не впевнився в безпечності та здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_2 , чим порушив вимоги п.10.9 ПДР України. В результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобіль отримав механічні пошкодження, а у пішохода був пошкоджений одяг.

У відповідності до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності-ст. 245 КУпАП.

Положеннями ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.

У відповідності до ст.278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, яка доводиться шляхом надання доказів.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення у відповідності до ст.251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Статтею 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

У відповідності до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв"язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що наявні в матеріалах справи дані не дають можливості встановити фактичні обставини справи, повно і об”єктивно розглянути дану справу та накласти на правопорушника адміністративне стягнення.

Так, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 скоїв наїзд на пішохода ОСОБА_2 чим пошкодив їй одежу, разом з тим із долучених до матеріалів справи письмових пояснень ОСОБА_2 вбачається, що остання на момент ДТП тримала на руках малолітню дитину та автомобіль вдарив її у правий бік про відсутність у неї будь-яких тілесних ушкоджень остання не зазначила. Водночас до матеріалів справи не долучено постанову про закриття кримінального провадження за фактом наїзду водієм ОСОБА_1 на пішохода та інформацію про те, чи були заподіяні пішоходу в результаті даного наїзду тілесні ушкодження, а якщо так, то якого ступеню тяжкості.

До матеріалів справи також не долучено доказів того, що в результаті даної ДТП були пошкоджені будь-які транспортні засоби автомобільні дороги, дорожні споруди чи інше майно до матеріалів справи також не долучено, а наявна схема місця ДТП від 02.01.2022 року містить виправлення, зокрема закреслено, що в результаті ДТП в автомобілі AUDI A6 реєстраційний номер НОМЕР_1 пошкоджено лако-фарбове покриття та дописано, що пошкодження відсутні.

Вказані недоліки є суттєвими та не дають можливості встановити фактичні обставини справи, повно і об”єктивно розглянути дану справу, надати належну оцінку діям особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та накласти на правопорушника адміністративне стягнення відповідно до вимог ст. 33 КУпАП.

Пленум Верховного Суду України у постанові №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини

проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» вказав, що слід визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

За таких обставин, суд приходить до переконання, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками ст.124 КУпАП слід направити до Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Департаменту патрульної поліції для належного дооформлення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.7, 33, 245, 256, 278, 279 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - направити до Управлінням патрульної поліції в Івано-Франківській області Департаменту патрульної поліції (76494, вул. Юності, 23 м. Івано-Франківськ ) для належного оформлення.

Суддя: Т. Л. Ваврійчук