04.02.2022 Справа № 756/18667/21
Справа № 756/18667/21
Провадження № 3/756/364/22
04 лютого 2022 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Тиха О.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянки України, яка займає посаду директора кафе КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
22.11.2021 о 14-20 год. під час фактичної перевірки кафе КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва» за адресою: м. Київ, пр. Оболонський, 20, виявлено, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора кафе КП «Шкільне харчування Оболонського району м. Києва», здійснила порушення порядку проведення розрахунків, а саме: порушення проведення розрахункових операцій через РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, а саме: 14.11.2021 о 15-15 пиво 0,5 л по ціні 30,00 грн. (фіскальний чек №7782), чим порушила вимоги п.11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями. Своїми діями ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася з невідомих суд причин, про день, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином у встановленому законом порядку.
Статтею 268 КУпАП не передбачено обов'язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП у випадку, якщо вона сповіщена про місце і час розгляду справи. У зв'язку з наведеним суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності ОСОБА_2 на підставі наявних матеріалів.
Факт адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №2294 від 22.11.2021; актом фактичної перевірки від 22.11.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_1 у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Згідно ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, її винуватість повністю доведена і підтверджується всією сукупністю доказів по справі.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим застосувати до правопорушниці адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, ч.1 ст. 155-1, 279, 283-285 КУпАП, суддя
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП у виді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її постановлення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя О.О. Тиха