Справа № 276/110/22
Провадження по справі № 3/276/203/22
04 лютого 2022 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Бобер Д.О. розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 28.12.2021 року о 21 годині 25 хвилин в смт.Хорошів по вул.Героїв України ОСОБА_1 перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив правила щодо карантину людей і норми, що визначені ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та вимоги пп.2-2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною 1 статті 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст.10, 63 Конституції України.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП не визнав та суду пояснив, що 28.12.2021 року біля 21 години в смт.Хорошів йшов по вулиці Героїв України. Біля нього зупинилися працівники поліції та сказали пред'явити документи, які посвідчують особу, на що він повідомив своє прізвище, ім'я та по батькові, однак документів не пред'явив. Працівник поліції сказав, що його буде попереджено і не складаючи протоколу поїхали. Під час даної події свідків не було. Про складений протокол він дізнався лише коли отримав повістку до суду.
Заслухавши ОСОБА_1 дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністратині правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Із матеріалів справи слідує, що до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №781713 не долучено будь-яких доказів, що 28.12.2021 року о 21 годині 25 хвилин в смт.Хорошів по вул.Героїв України ОСОБА_1 перебував без документів, що посвідчують особу, зокрема письмових пояснень ОСОБА_1 , або осіб, які були свідками вказаної події, крім того не надано відеозапису події з боді камери працівника поліції.
Відповідно до ст.247 ч.1 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного вище, дослідивши та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суддя приходить до висновку, що у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Керуючись ст.ст.9, 245, 247, 251, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити за відсутності в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області.
Суддя: Д.О. Бобер