Справа №155/116/22
Провадження №3/155/95/22
03.02.2022 м.Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Санакоєв Д.Т., за участю ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, одруженого, який має на утриманні дві неповнолітні дитини, за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Із протоколів про адміністративні правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , будучи Лемешівським сільським головою, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушив вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того ОСОБА_1 , будучи Лемешівським сільським головою, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» за період, неохоплений раніше поданою декларацією, чим порушив вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винність в інкримінованих йому адміністративних правопорушеннях визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся та просив суд суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні зазначив про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання в межах санкції статті у вигляді штрафу.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що рішенням Лемешівської сільської ради №1/1 від 06.11.2015 року «Про підсумки виборів, визначення повноважень та реєстрацію депутатів Лемешівської сільської ради та Лемешівського сільського голови», ОСОБА_1 обрано Лемешівським сільським головою (а.с.15).
В подальшому рішенням Горохівської міської ради №1-2/2020 від 01.12.2020 року «Про початок повноважень Горохівського міського голови Луцького району Волинської області», головою ради було обрано ОСОБА_2 відповідно 01.12.2020 року ОСОБА_1 припинив повноваження Лемешівського сільського голови (а.с.21).
Відповідно до вимог ч.2 ст.45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та декларацію за минулий рік.
Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого ч.2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 ч. 1 ст. 3 Закону, зазначено у чинній редакції Порядку.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 ч.1 ст. 3 Закону.
Крім того щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Судом встановлено, що у зв'язку із звільненням ОСОБА_1 зобов'язаний був подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» не пізніше 30.12.2020 року, а також щорічну декларацію за 2020 рік до 01 квітня 2021 року.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларації фактично подані несвоєчасно, а саме 16.12.2021 року, що підтверджується витягами з Єдиного державного реєстру декларацій.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідну декларацію у нього не було, це сталось внаслідок неналежної обізнаності щодо роботи із системою електронного декларування, а також виникненням логічних помилок під час заповнення розділів декларації.
ОСОБА_1 , належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні» та декларацію за 2020 рік, чим порушив вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушеннь, пов'язаних з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №12 від 13.01.2022 року та №13 від 13.01.2022, у яких ОСОБА_1 власноручно зазначив, що з протоколом згідний; рапортом, письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення; інформаційними листами Управління стратегічних розслідувань у Волинській області; рішенням Лемешівської сільської ради Луцького району №1/1 від 06.11.2015 року «Про підсумки виборів, визначення повноважень та реєстрацію депутатів Лемешівської сільської ради та Лемешівського сільського голови», рішенням Горохівської міської ради №1-2/2020 від 01.12.2020 року «Про початок повноважень Горохівського міського голови Луцького району Волинської області», витягом з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання щоріних декларацій та декларацій перед звільненням, маючи реальну можливість своєчасно подати такі декларації, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не вбачаються.
До обставин що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 відношу визнання ним вини.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 , слід також стягнути судовий збір у сумі 496 грн 20 коп.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, ст.3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції»,
ОСОБА_1 визнати винним, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
ОСОБА_1 визнати винним, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
На підставі статті 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Горохівський районний суд Волинської області.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Д.Т.Санакоєв