479/48/22
3/479/41/22
31 січня 2022 року смтКриве Озеро
Суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевська О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у Миколаївській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , жителька АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,
- за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Кривоозерського районного суду Миколаївської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП ОСОБА_1 , згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1095 від 13 грудня 2021 року.
Дослідивши матеріали справи приходжу до наступного висновку.
Відповідно до положень п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган(посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Положення ч.1 ст.256 КУпАП регламентує, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно з п.15 "Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02 липня 2016 року №566, до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи(за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити(дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
До протоколу про адміністративне правопорушення №1095 від 13 грудня 2021 року не додано доказів на підтвердження, того що особа, яка притягається до адміністративного правопорушення займається підприємницькою діяльністю(проте в самому протоколі та в Акті від 08 листопада 2021 року, що долучений до протоколу наявні відомості, що ОСОБА_1 - фізична особа-підприємець), також, в матеріалах справи відсутні копія паспорту та ідентифікаційного номеру ОСОБА_1 , що не дає можливість належним чином встановити суб'єкта правопорушення.
Виявлені судом недоліки унеможливлюють розгляд справи про адміністративне правопорушення по суті, а тому протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КпАП України підлягає поверненню до Головного управління ДПС у Миколаївській області для дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДПС у Миколаївській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.