Рішення від 24.01.2022 по справі 340/5664/21

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2022 року м. Кропивницький Справа № 340/5664/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до відповідача: Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області

про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області про:

- визнання протиправним та скасування рішення від 27.07.2021 р. №1031 Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області;

- зобов'язання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області затвердити громадянину України ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення та передати у власність (в межах норми безкоштовної приватизації) земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га, яка розташована на території Микільської сільської ради (за межами населеного пункту) Світловодського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3525285200:02:000:0724.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,00 га, однак у встановлений законом строк відповіді не отримала та скористалася принципом мовчазної згоди. Позивач вказує, що нею розроблено проект землеустрою, який погоджено через систему екстериторіальності. Оскаржуваним рішенням позивачу відмовлено у затвердженні проекту землеустрою. Позивач вважає, що відповідач взагалі не має права відмовляти у затвердженні проекту землеустрою, оскільки у нього у даному випадку відсутній адміністративний розсуд. На думку позивача, протиправно надавати відмову з підстав, які ґрунтуються на недоліках змісту, форми, завдань та положень проекту землеустрою, за умови наявності позитивного висновку про його погодження.

Відповідачем відзив на позовну заяву не подано.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10.09.2021 р. позовну заяву залишено без руху (а.с.57).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.129-130).

27.10.2021 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.141).

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області із заявою від 15.09.2020 р. про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (в межах норм безоплатної приватизації) на земельну ділянку орієнтовною площею 2,00 гектари (пасовища) (за межами населених пунктів, Микільської сільської ради Світловодського району) за рахунок вільних земель сільськогосподарського призначення, що перебувають в державній власності для ведення особистого селянського господарства (а.с.78).

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 13.10.2020 р. №11-14185/14-20 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою» відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, з тих підстав, що земельна ділянка, зображена на доданих графічних матеріалах, відноситься до категорії земель лісогосподарського призначення, тому, відповідно до ст.122 ЗК України, Головне управління не є розпорядником даної земельної ділянки.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 18.02.2021 р. у справі №340/5693/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання наказу протиправним та зобов'язання вчинити дії, адміністративний позов ОСОБА_1 - задоволено частково; визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 13.10.2020 р. №11-14185/14-20-СГ; зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області не пізніше 30 днів з дня набрання рішенням суду законної сили повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою від 15.09.2020 року, з урахуванням висновків суду, наведених у цьому рішенні; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено (а.с.28-36, 136-140).

27.10.2020 р. ОСОБА_1 відповідно до п.7 ст.118 Земельного кодексу України направлено до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області повідомлення про замовлення розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 2,00 га - пасовища, для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення на території Микільської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області (а.с.83).

На замовлення позивача фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (код згідно КВЦПЗ: 01.03) на території Микільської сільської ради (за межами населених пунктів), Світловодського району Кіровоградської області (а.с.64-127).

30.06.2021 р. ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку направлено до Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області заяву від 29.06.2021 р. про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передання безоплатно у власність земельної ділянки загальною площею 2,00 га - пасовища (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 за рахунок земель сільськогосподарського призначення, що перебувають в державній власності на території Микільської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області, кадастровий номер земельної ділянки - 3525285200:02:000:0724 (а.с.45-46).

Рішенням восьмої сесії восьмого скликання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 27.07.2021 р. №1031 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою гр. ОСОБА_1 » відмовлено ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 2,0000 га з кадастровим номером 3525285200:02:000:0724 у зв'язку з тим, що подана заява не відповідає пункту 1 статті 118 Земельного кодексу України, а саме відсутня заява громадянки, що зацікавлена в приватизації земельної ділянки, подає відповідне клопотання до органів виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (а.с.47).

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.«б» ч.1 ст.81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Пунктами «а», «б» ч.1 ст.12 Земельного кодексу України визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить: розпорядження землями комунальної власності територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст.122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

З огляду на п.24 р.Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель:

а) що використовуються органами державної влади, державними підприємствами, установами, організаціями на праві постійного користування (у тому числі земельних ділянок, що перебувають у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств, та земель водного фонду, що перебувають у постійному користуванні державних водогосподарських підприємств, установ, організацій, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук);

б) оборони;

в) природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах об'єктів і територій природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, лісогосподарського призначення;

г) зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

ґ) під будівлями, спорудами, іншими об'єктами нерухомого майна державної власності;

д) під об'єктами інженерної інфраструктури загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем державної власності;

е) визначених у наданих до набрання чинності цим пунктом дозволах на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, наданих органами виконавчої влади з метою передачі земельних ділянок у постійне користування державним установам природно-заповідного фонду, державним лісогосподарським та водогосподарським підприємствам, установам та організаціям, якщо рішення зазначених органів не прийняті.

Земельні ділянки, що вважаються комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст відповідно до цього пункту і право державної власності на які зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, переходять у комунальну власність з моменту державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Інші земельні ділянки та землі, не сформовані у земельні ділянки, переходять у комунальну власність з дня набрання чинності цим пунктом.

Надані до дня набрання чинності цим пунктом рішеннями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади дозволи на розроблення документації із землеустрою щодо земельних ділянок державної власності, які відповідно до цього пункту переходять у комунальну власність, є чинними. Особи, які отримали такі дозволи, а також органи, що їх надали, зобов'язані повідомити про це протягом місяця відповідні сільські, селищні, міські ради з дня набрання чинності цим пунктом. Рішення про затвердження такої документації, що не була затверджена на день набрання чинності цим пунктом, приймають сільські, селищні, міські ради.

З огляду на ч.2 ст.116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

При цьому, з огляду на зміст пп.«в» ч.3 ст.116 Земельного кодексу України, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

На підставі п.«б» ч.1 ст.121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Згідно з ч.ч.6, 7 ст.118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У рішенні восьмої сесії восьмого скликання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 27.07.2021 р. №1031 підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки загальною площею 2,0000 га з кадастровим номером 3525285200:02:000:0724 зазначено те, що подана заява не відповідає пункту 1 статті 118 Земельного кодексу України, а саме: відсутня заява громадянки, що зацікавлена в приватизації земельної ділянки.

Суд зауважує, що рубрикація статті 118 Земельного кодексу України не містить пунктів.

Натомість, частина 1 статті 118 Земельного кодексу України визначає, що громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

До клопотання додається розроблена відповідно до Закону України «Про землеустрій» технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення.

Отже, зазначена норма визначає порядок приватизації земельної ділянки, яка перебуває у користуванні громадянина, що ініціює таку процедуру.

Разом з тим, земельна ділянка стосовно якої позивач звернулася до Великоандрусівської сільської ради щодо затвердження проекту землеустрою з кадастровим номером 3525285200:02:000:0724 не перебуває у користуванні ОСОБА_1 , а тому посилання відповідача на недотримання вимог ч.1 ст.118 Земельного кодексу України є необґрунтованим та безпідставним.

Зважаючи на висновки суду про необґрунтованість рішення восьмої сесії восьмого скликання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 27.07.2021 р. №1031 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою гр. ОСОБА_1 », позовна вимога про визнання протиправним та скасування такого рішення підлягає задоволенню.

Стосовно позовної вимоги про зобов'язання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області затвердити громадянину України ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення та передати у власність (в межах норми безкоштовної приватизації) земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га, яка розташована на території Микільської сільської ради (за межами населеного пункту) Світловодського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3525285200:02:000:0724, суд зазначає наступне.

З огляду на правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 16.07.2020 р. у справі №120/1583/19-а (провадження №К/9901/3904/20), відповідно до ст.118 ЗК України порядок безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадянам передбачає визначену земельно-правову процедуру, яка включає такі послідовні стадії:

1) подання громадянином клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо отримання земельної ділянки у власність;

2) отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (або мотивовану відмову у його наданні);

3) після розроблення проекту землеустрою такий проект погоджується, зокрема з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин у відповідності до приписів ст. 186-1 ЗК України;

4) здійснення державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;

5) подання громадянином погодженого проекту землеустрою до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, про що, в свою чергу, такий орган у двотижневий строк, зобов'язаний прийняти відповідне рішення.

Аналіз наведених норм права, якими врегульовано процедуру безоплатного отримання земельних ділянок, свідчить про те, що всі дії відповідних суб'єктів земельно-правової процедури є взаємопов'язаними, послідовними і спрямовані на досягнення результату у вигляді отримання земельної ділянки у власність.

У постанові від 28.11.2019 р. у справі №826/18649/15 (провадження №К/9901/14207/18, №К/9901/14210/18) Верховний Суд вказав, що абзацом 3 частини сьомої статті 118 ЗК України запроваджено принцип мовчазної згоди на етапі отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою, оскільки у випадку бездіяльності суб'єкта владних повноважень, внаслідок якої протягом місяця не розглянута заява про надання дозволу на виготовлення проектної документації, заявник має право здійснити замовлення проекту відведення земельної ділянки.

Суд враховує, що відповідно до абз.3 ч.7 ст.118 Земельного кодексу України право на замовлення розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки державної власності без надання дозволу виникає, якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання повноважним органом не надано дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивованої відмови у його наданні.

Як встановлено судом, за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (в межах норм безоплатної приватизації) на земельну ділянку орієнтовною площею 2,00 гектари (пасовища) (за межами населених пунктів, Микільської сільської ради Світловодського району) за рахунок вільних земель сільськогосподарського призначення, що перебувають в державній власності для ведення особистого селянського господарства, Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області винесено наказ від 13.10.2020 р. №11-14185/14-20 «Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою».

Окрім того, рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 18.02.2021 р. у справі №340/5693/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання наказу протиправним та зобов'язання вчинити дії, встановлено, що враховуючи дату отримання заяви (17.09.2020 р.) та дату винесення спірного у справі наказу (13.10.2020 р.), суд дійшов висновку, що відповідачем встановленого законом місячного строку на розгляд заяви позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою не пропущено (а.с.136, зі зворотного боку).

Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Оскільки заява ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою від 15.09.2020 р. розглянута Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області у строк встановлений абз.1 ч.7 ст.118 КАС України та за результатами її розгляду прийнято наказ від 13.10.2020 р. №11-14185/14-20, то у позивача не виникло права на замовлення розробки проекту землеустрою без наявності дозволу відповідно до абз.3 ч.7 ст.118 Земельного кодексу України (за мовчазною згодою).

Також суд враховує, що правова позиція Верховного Суду, викладена у постановах від 30.10.2018 р. у справі №820/4852/17 (провадження №К/9901/2314/18) від 06.03.2019 р. у справі №1640/2594/18 (провадження №К/9901/67463/18), з огляду на яку, підставою для відмови в затвердженні проекту землеустрою може бути лише не погодження проекту землеустрою у порядку встановленому ст.1861 Земельного кодексу України та відсутність обов'язкової державної експертизи у визначених законом випадках та відомостей щодо державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, не підлягає застосуванню до спірних правовідносин, оскільки стосується проектів, розроблених з дотриманням вимог ст.118 Земельного кодексу України.

Таким чином, відсутність у позивача права на розроблення проекту землеустрою (наявності дозволу чи мовчазної згоди) унеможливлює затвердження такого проекту безвідносно до наявності погодження у порядку встановленому ст.1861 Земельного кодексу України.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовна вимога про зобов'язання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області затвердити громадянину України ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення та передати у власність (в межах норми безкоштовної приватизації) земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га, яка розташована на території Микільської сільської ради (за межами населеного пункту) Світловодського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3525285200:02:000:0724, задоволенню не підлягає.

Водночас, з огляду на визнання протиправним та скасування рішення восьмої сесії восьмого скликання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 27.07.2021 р. №1031 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою гр. ОСОБА_1 », з метою ефективного захисту прав позивача, відповідно до приписів ч.2 ст.9 КАС України, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Великоандрусівську сільську раду Світловодського району Кіровоградської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 29 червня 2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства на території Микільської сільської ради (за межами населених пунктів), Світловодського району Кіровоградської області та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.

Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зважаючи на те, що рішення суду зобов'язує відповідача - суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, суд вважає за необхідне встановити відповідачу строк для подання звіту про виконання постанови - два тижні з дня набрання законної сили рішенням суду.

Згідно з ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 908,00 грн (а.с.52), а тому суд стягує на користь позивача документально підтверджені судові витрати (судовий збір) пропорційно до задоволених позовних вимог в розмірі 454,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297, 382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення восьмої сесії восьмого скликання Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 27 липня 2021 року №1031 «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою гр. ОСОБА_1 ».

3. Зобов'язати Великоандрусівську сільську раду Світловодського району Кіровоградської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 29 червня 2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства на території Микільської сільської ради (за межами населених пунктів), Світловодського району Кіровоградської області та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.

4. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) понесені нею судові витрати (судовий збір) у розмірі 454 грн (чотириста п'ятдесят чотири грн 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Великоандрусівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 04364294, с. Велика Андрусівка, Світловодський район, Кіровоградська область, вул. Центральна, 43).

Зобов'язати Великоандрусівську сільську раду Світловодського району Кіровоградської області подати звіт про виконання рішення суду у строк - два тижні з дня набрання чинності рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24 січня 2022 року у справі №340/5664/21.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Дата складання повного рішення суду - 24 січня 2022 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт