Справа № 3-1604/2010
30 червня 2010 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області у складі головуючого судді Циганка М.О., при секретарі Чміль С.І., за участю прокурора Трохименка Р.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали Прилуцького МВ з обслуговування м. Прилук та Прилуцького р-ну УМВС України в Чернігівській обл. про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, одруженого, маючого середньо спеціальну освіту, перебуває на посаді Охіньківського сільського голови, має 8 ранг, 4 категорію посадової особи органів місцевого самоврядування, за порушення спеціальних обмежень, встановлених для осіб, уповноважених на виконання функцій держави передбачених Законом України «Про боротьбу з корупцією», -
Згідно протоколу про скоєння корупційного діяння № 2 від 22.06.2010 р. ОСОБА_1 будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави, перебуваючи на посаді Охіньківського сільського голови, одноосібно без винесення питання на засідання сесії Ради, надав усний дозвіл завідуючому будинку культури с. Охіньки ОСОБА_2 на демонтаж котельні розташованої на адміністративній території Охіньківської сільської ради, непрацюючої з 1991 р. та як такої, що не має господаря, не прийнятої на баланс сільської ради, і його дії СДСБЕЗ Прилуцького МВ УМВС України кваліфіковані за ст.5 ч.1 п. ґ) Закону України «Про боротьбу з корупцією».
В судовому засіданні ОСОБА_1, своєї вини щодо порушення з його боку спеціальних обмежень встановлених для державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції, а саме передбачених ч.1 п. ґ) ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» не визнав, оскільки з початку поточного року, ніяких закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 921 «Про затвердження положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» Охіньківською сільською радою не проводилось, та зокрема пояснив суду, що він є Охіньківським сільським головою, дійсно він особисто надавав усний дозвіл завідуючому будинку культури с. Охіньки ОСОБА_2, оскільки останньому потрібні були кошти для ремонту музикальної апаратури, здати на металобрухт те, що залишилось в котельні, а саме облуду з котла, металевий транспортер і витяжну теплову трубу, вказана котельня розташована на адміністративній території Охіньківської сільської ради, вона не працює з 1991 р. та є такою, що не має господаря, на баланс сільської ради не прийнята, у списках майна пайовиків не значиться.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, показання свідка, думку прокурора який щодо вирішення вказаної справи покладався на розсуд суду, дослідивши наявні в справі докази, та оцінивши їх в сукупності, прийшов до наступного висновку.
Свідок ОСОБА_2 суду пояснив, що він працює завідуючим будинку культури с. Охіньки, дійсно йому сільський голова ОСОБА_1 надавав усний дозвіл здати на металобрухт те, що залишилось в старій котельні, а саме облуду з котла, металевий транспортер і витяжну теплову трубу, які він реалізував як металобрухт за 240 грн., кошти від чого планувалось використати на придбання музикальної апаратури для клубу, взагалі питання з реалізації котельні як всього об'єкту на сесії Ради обговорювалось, але питання з цього приводу на сесію Ради не виносилось і рішення з цього приводу не приймалося, про вказане питання він знає оскільки є депутатом Охіньківської сільської ради, вказана котельня розташована на адміністративній території Охіньківської сільської ради а саме біля будинку культури яким він завідує, вона не працює з 1991 р.
Згідно довідок Охіньківської сільської ради №№167 від 07.06.2010р., 159 та 160 від 05.06.2010р. питання про реалізацію котельні розташованої біля будинку культури в с. Охіньки на розгляд сесії ради не виносилось та рішення останньою не приймалось, остання не належить
до пайового майна колишнього ТОВ « ім.Т.Шевченка» та не являється комунальною власністю. /а.с.8,9,10/
В переліку майна по с. Охіньки та Інвентаризаційного опису основних засобів Охіньківського будинку культури, котельня яка розташована в с.Охіньки поряд з будинком культури, не значиться, на що вказував і сам сільський голова. /а.с.15-20/
Відносно Охіньківського сільського голови ОСОБА_1, Постановою оперуповноваженого СДСБЕЗ Прилуцького МВ УМВС України в Чернігівській обл., в порушенні кримінальної справи за ст.365 КК України відмовлено. /а.с.21/
Згідно довідки Охіньківської сільської ради №193 від 29.06.2010р., Охіньківською сільською радою станом на 29.06.2010 р. з початку поточного року, закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 921 «Про затвердження положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» не проводилось./а.с.22/
Частиною 1 п. ґ) ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» встановлені спеціальні обмеження щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовані на попередження корупції, а саме державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права: сприяти, використовуючи своє службове становище, фізичним і юридичним особам - учасникам процедур закупівель у досягненні перемоги всупереч вимогам Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти"
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,… а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В п.10 Постанови ПВС України « Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією», зазначається, що порушення спеціальних обмежень, встановлених для осіб, уповноважених на виконання функцій держави вважається закінченим з моменту вчинення зазначених у диспозиції статті дій або бездіяльності, а відповідальність за нього настає незалежно від одержання особою матеріальних благ, послуг,пільг або інших переваг.
Наведене свідчить, що правопорушення передбачене ст.5 ч.1 п. ґ) Закону України «Про боротьбу з корупцією», за яке Охіньківський сільський голова ОСОБА_1 притягається до відповідальності не мало місце, оскільки як встановлено судом, ніяких процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти , механізм здійснення яких на даний час врегульований постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 921 «Про затвердження положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» Охіньківською сільською радою не проводилося, і тим самим є безпідставними кваліфікація дій ОСОБА_1 за вищевказаною статтею Закону України «Про боротьбу з корупцією», а щодо його дій викладених в протоколі про скоєння корупційного правопорушення також надана відповідна правова оцінка, в порушенні кримінальної справи за ст.365 КК України « Перевищення влади або службових повноважень» відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247 п.1, 251,252, 280,284,294 КУпАП, ст. ст.5 ч.1 п. ґ) ,12 Закону України «Про боротьбу з корупцією» суд , -
Провадження по справі про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ст.5 ч.1 п. ґ) Закону України «Про боротьбу з корупцією», в зв'язку з відсутністю події і складу інкримінованого адміністративного правопорушення - закрити .
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, до Апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд .
Суддя М. Циганко