справа № 2-а-847/10
26 травня 2010 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
в складі: головуючого - судді Овсієнко Ю.К.
при секретарі Безкоровайній Н.В.
з участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ВДАІ УМВС України в Чернігівській області, ІДПС ВДАІ м. Чернігова Бруй Павла Олександровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до ВДАІ УМВС України в Чернігівській області, ІДПС ВДАІ Бруй Павла Олександровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення серії СВ № 061490 від 19 січня 2010 року.
Заявлені вимоги позивач обґрунтовує тим, що 19 січня 2010 року інспектором ДПС ВДАІ м. Чернігова Бруй П.О. відносно нього було складено протокол та винесено постанову про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 121 КУпАП, у зв'язку з тим, що позивач керуючи автомобілем марки «Нісан» д.н.з. НОМЕР_1 на якому відсутній талон про проходження технічного огляду, чим порушив ПДР України. Позивач зазначає, що не порушував ПДР України, оскільки пройшов технічний огляд вчасно, а талон був відсутній на час складання протоколу та винесення постанови про адміністративне правопорушення.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, послався на обставини викладені в позовній заяві. Додатково пояснив, що технічний огляд був пройдений, але талона у позивача при собі не було, справа була розглянута без участі позивача, про винесення постанови позивач дізнався з повістки ВДВС ЧМУЮ, яка була надіслана йому поштою.
Представник відповідача ВДАІ УМВС України в Чернігівській області та відповідач ІДПС ВДАІ м. Чернігова Бруй П.О. в судове засідання не з'явились, про час та місце слухання справи повідомлялись належним чином. Про причини неявки суд не повідомили. На підставі ч. 4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідачів-суб'єктів владних повноважень, на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, 19 січня 2010 року інспектором ДПС ВДАІ м. Чернігова Бруй П.О. було складено протокол про адміністративне правопорушення, підставі вказаного протоколу інспектором 19.01.2010 року винесена постанова серії СВ № 061490, в який зазначено, що позивач керуючи автомобілем марки «Нісан» д.н.з. НОМЕР_1 на якому відсутній талон про проходження технічного огляду, чим порушив ПДР України. Відповідно до якої ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн. (а.с. 3).
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
У відповідності до ст. 254 КУпАП за вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості.
Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, в ньому робиться запис про це.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок, щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121, але враховуючи дані про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, відсутність шкідливих наслідків правопорушення вчених ОСОБА_2, його майновий стан, суд вважає можливим визнати дане правопорушення малозначним і застосувати ст. 22 КУпАП.
Оскільки у судовому засіданні було встановлено, що позивач не мав фізичної можливості оскаржити в термін постанову про накладення на нього адміністративного стягнення, тому суд вважає причини пропуску поважними і вважає за можливе поновити позивачу строк звернення до адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 3, 11, 17, 69-71, 94, 99-103, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, ст.ст. 22, 251, 283-284, 293 КУпАП, -
Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити.
Поновити ОСОБА_2 строк звернення до адміністративного суду.
Скасувати постанову серії СВ 061490 від 19 січня 2010 року в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, винесену Інспектором ДПС ВДАІ м. Чернігова Бруй П.О. за ч. 5 ст. 121 КУпАП, звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, через суд який виніс постанову.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.К.Овсієнко