Справа № 187/2168/21
1-кс/0187/57/22
"01" лютого 2022 р. смт Петриківка
Слідчий суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ ВП № 10 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12021041520000529 від 29.10.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ. Перевіривши надані матеріали клопотання,
Згідно з клопотанням встановлено, що 29.10.2021 до чергової частини ВП № 10 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло повідомлення, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою підробили документи, а саме: сертифікат COVID-19 на ім'я ОСОБА_4 .
За даним фактом 29.10.2021 начальником СВ ВП №10 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області майором поліції ОСОБА_5 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021041520000529, визначено правову кваліфікацію за ч. 3 ст. 358 КК України та розпочато досудове розслідування.
Під час досудового розслідування даного кримінального провадження встановлено, що 14.09.2021 та 12.10.201 року, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проходила щеплення від COVID-19 у КНП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за адресою: АДРЕСА_1 .
Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до медичної документації, а саме журналу реєстрації вакцинованих громадян за 2021 рік, на ім'я ОСОБА_4 .
В той же час вказані відомості, відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст.162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці, але без отримання доступу до вказаних відомостей іншими способами не виявляється можливим встановити факт щеплення ОСОБА_4 , від COVID-19 .
У судове засідання прокурор та слідчий не з'явилися, в поданому клопотанні просили розгляд проводити за їх відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання здійснюється без виклику представника КНП " ІНФОРМАЦІЯ_3 " Дніпровської міської ради"
Вивчивши матеріали, долучені до клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, суд вважає можливим задовольнити дане клопотання з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи і самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно наданого до суду витягу з кримінального провадження від 29.10.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021041520000529 внесено відомості про кримінальне правопорушення, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.
Судом встановлено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, про що свідчать матеріали кримінального провадження: витяг з ЄРДР.
Враховуючи характер обставин, що підлягають перевірці органами досудового слідства в кримінальному провадженні № 12021041520000529 та зазначені в витязі з ЄРДР, як попередня правова кваліфікація і фабула правопорушення суд вважає, що запитувані документи: КНП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", є необхідними для встановлення факту щеплення ОСОБА_4 від COVID-19, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у розслідуваному кримінальному провадженні.
Судом встановлено, що запитувані документи можуть містити в собі відомості, які містять в собі охоронювану законом таємницю - лікарську таємницю.
Зважаючи на те, що запитувані документи містять лікарську таємницю, суд вважає доведеним, що доступ до вказаних в клопотанні документів, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, забезпечить реальне виконання завдання досудового слідства, а отримана в результаті такого доступу інформація, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана в суді як доказ та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою доступу до них, оскільки іншим способом провести судову експертизу не вбачається можливим.
Суд вважає, що таке втручання в права особи, у володінні якої перебувають зазначені документи та розкриття охоронюваної законом таємниці, є виправданими потребами досудового слідства та спрямованим на встановлення обставин по справі.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 100, 131-132, 159-166, 309 КПК України, суд -
Клопотання слідчого СВ відділення поліції №10 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12021041520000529 від 29.10.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до медичної кари (медичної документації), а саме журналу реєстрації вакцинованих громадян за 2021 рік, на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні КНП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", задовольнити.
Надати групі слідчих з розслідування вказаного кримінального правопорушення, у складі: слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП лейтенанта поліції ОСОБА_7 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП лейтенанта поліції ОСОБА_8 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП майора поліції ОСОБА_3 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_9 , тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення завірених відповідним чином копій записів з журналу реєстрації вакцинованих громадян за 2021 рік, на ім'я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який перебуває у володінні КНП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
КНП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищезазначених документів, групі слідчих з розслідування вказаного кримінального правопорушення, у складі: слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП лейтенанта поліції ОСОБА_7 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП лейтенанта поліції ОСОБА_8 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП майора поліції ОСОБА_3 , слідчого СВ відділення поліції № 10 Дніпровського РУП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_9 .
Ухвала діє протягом двох місяців з дня постановлення, тобто 01 квітня 2022 року.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, можуть бути застосовані наслідки передбачені ст. 166 КПК України, а саме: слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно положенням цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Суддя:ОСОБА_1