вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
"03" лютого 2022 р. м. Ужгород Справа № 907/680/21
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Котнар-М» (ідентифікаційний код 36210111)
про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство
20.08.2021 до господарського суду Закарпатської області надійшла заява про затвердження плану санації Товариства з обмеженою відповідальністю «Котнар-М» (ідентифікаційний код 36210111) до відкриття провадження у справі про банкрутство товариства в порядку ст. 5 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 09.09.2021 відмовлено у прийнятті заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Котнар-М» (ідентифікаційний код 36210111) про затвердження плану санації.
Постановою Західного апеляційного господарського суду від 30.12.2021 у справі №907/680/21 ухвалу місцевого суду скасовано, направлено справу до суду на стадію прийняття до розгляду заяви про затвердження плану санації.
Дослідивши матеріали заяви, суд уважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Приписами ч.1 ст. 5 КУ з процедур банкрутства встановлено, що боржник за рішенням засновників (учасників, акціонерів) боржника має право ініціювати процедуру санації до відкриття провадження у справі про банкрутство. Санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюється відповідно до плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство (далі - план санації).
У відповідності до ч.5 ст. 5 КУ з процедур банкрутства боржник протягом п'яти днів з дня схвалення кредиторами плану санації подає до господарського суду за місцезнаходженням боржника заяву про затвердження плану санації.
До заяви про затвердження плану санації додаються:
план санації;
документи, що підтверджують схвалення плану санації;
список кредиторів із зазначенням їх найменування або ім'я, місцезнаходження або місця проживання чи перебування, ідентифікаційного коду або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності) та суми заборгованості.
За подання заяви про затвердження плану санації справляється судовий збір.
Згідно з ч. 6 ст. 5 КУ з процедур банкрутства Господарський суд виносить ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті заяви про затвердження плану санації протягом п'яти днів з дня її отримання. Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви про затвердження плану санації повертає її та додані до неї документи без розгляду з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відтак, положеннями статті 5 КУзПБ визначено порядок звернення, умови, яких повинен дотриматись боржник при такому зверненні, коло учасників, а також визначено перелік відомостей, які повинен містити план санації.
Водночас, на відміну від положень частини другої статті 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який втратив чинність, положення статті 5 Кодексу України з процедур банкрутства не містять окремо визначених обов'язкових умов, наявність яких необхідна для звернення боржника до суду з заявою про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство.
Разом з тим, недотримання процедури, визначеної положеннями статті 5 зазначеного Кодексу може мати наслідком відмову суду у задоволенні плану санації. Крім того, законодавцем передбачено підстави для відмови судом у затвердженні плану санації боржника до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство (частина восьма статті 5 КУзПБ):
- при схваленні плану санації були допущені порушення законодавства, що могли вплинути на результат голосування загальних зборів кредиторів;
- кредитор, який не брав участі в голосуванні або проголосував проти схвалення плану санації, доведе, що в разі ліквідації боржника у порядку, визначеному цим Кодексом, його вимоги були б задоволені в розмірі, що перевищує розмір вимог, які будуть задоволені відповідно до умов плану санації;
- боржником були надані недостовірні відомості, що є суттєвими для визначення успішності плану санації.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на наведене, зважаючи на відсутність у матеріалах заяви доказів, якими обгрунтовуються доводи заявника, що унеможливлюють встановлення судом обставин недопущення надання боржником недостовірних відомостей, що є суттєвими для визначення плану санації, суд вважає за можливе заяву залишити без руху з огляду на таке.
У своїй заяві заявник зазначає суду про те, що ТОВ «Котнар-М» не має податкової заборгованості, заборгованості по заробітній платі та не має у своєму складі кредиторів забезпечених кредиторів. Усі кредиторські вимоги до боржника є поточними, жодних судових процесів щодо стягнення боргу не відбулося, примусового стягнення чи відкриття виконавчого провадження по стягненню коштів з ТОВ «Котнар-М» не було.
Водночас, такі твердження заявника не відповідають дійсності з огляду на інформацію, зазначену у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на день надходження заяви до суду (20.08.2021), якою відображено відомості, отримані в порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та інформаційними системами державних органів, а саме, зазначено дати відкриття виконавчих проваджень щодо юридичної особи (для незавершених проваджень). Даною інформацію відображено на день звернення заявника із заявою 9 незавершених виконавчих проваджень, що підтверджує недостовірність зазначених заявником обставин.
Окрім того, згідно відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень з 01.01.2021, на день звернення заявника із заявою судовими органами прийнято три судові рішення, де заявник зазначається боржником, які на день складання ним ліквідаційного аналізу та скликання зборів кредиторів, визначення їх кількісного складу набрали законної сили. Однак, боржником таких відомостей у Плані санації, довідки про склад кредиторів та ліквідаційного аналізу не відображено (реєстраційний номер судових рішень 95303744, 95604945, 97217016). Водночас, згідно актуалізованих даних цього Реєстру на день повернення матеріалів справи до суду першої інстанції на стадію прийняття до розгляду заяви про затвердження плану санації вбачається існування також ще сім судових рішень, де заявник є боржником.
Згідно приєднаного до заяви Ліквідаційного аналізу вбачається, що такий складено на підставі балансу підприємства за півріччя 2020 року та звіту про фінансові результати за півріччя 2020 року (останні відомі фінансовий звіт за період, що перебував порушенню справи про банкрутство). При цьому, до матеріалів заяви заявником таких відомостей не приєднано, що з огляду на вищенаведене та врахуючи закінчення дати подання фінансового звіту та балансу підприємства згідно вимог Податкового кодексу з огляду на дату звернення до суду 20.08.2021, свідчить про невідповідність складеного ліквідаційного аналізу фактичним даним фінансової звітності та балансу підприємства станом на січень 2021.
Враховуючи викладене, заява ТОВ «Котнар-М» названим вимогам Кодексу України з процедур банкрутства не відповідає.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Котнар-М» (ідентифікаційний код 36210111) про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство залишити без руху.
2. Встановити строк десять днів з дня вручення цієї ухвали ТОВ «Котнар-М» на усунення недоліків заяви про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство.
3. Встановити ТОВ «Котнар-М» спосіб усунення недоліків заяви про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство шляхом надання:
- відомостей про офіційні джерела щодо отримання інформації про відсутність податкової заборгованості товариства на січень 2021 року;
- відомості стосовно наявних відкритих виконавчих провадженнях стосовно ТОВ «Котнар-М» станом на 16.08.2021;
- баланс товариства та фінансовий звіт станом на січень 2021 року;
- належним чином оформлену довідку товариства про склад кредиторів та їх вимог станом на липень 2021 року.
Ухвала набрала законної сили 03.02.2022, оскарженню не підлягає.
Суддя Ремецькі О.Ф.