Суддя ОСОБА_1
Справа № 644/611/22
Провадження № 1-в/644/129/22
01.02.2022
Іменем України
01 лютого 2022 року.
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
особи, у відношенні якої встановлюється нагляд, - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові подання начальника ВП № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
1.26.08.2015 Орджонікідзевським районним судом м. Харкова за ч. 1 ст. 309 КК України до позбавлення волі строком на 1 рік із застосуванням ст. 75 КК України з іспитовим строком на 1 рік.
2.11.12.2015 Орджонікідзевським районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 317 КК України до 3 років позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України з іспитовим строком на 2 роки.
3.02.06.2017 Орджонікідзевським районним судом м. Харкова за ч. 3 ст. 185, ст. 71 КК України до позбавлення волі строком на 3 роки 1 місяць,
Начальник ВП № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 . Обґрунтовуючи подання посилається на те, що ОСОБА_3 23.03.2021 звільнився з ДУ «Диканівська виправна колонія (№ 12)» за відбуттям строку покарання. Після звільнення з місць позбавлення волі зарекомендував себе з незадовільного боку, відносно нього було складено адміністративні матеріали: 14.01.2022 за ст. 175-1, ст. 178 КУпАП, 19.01.2022 за ст. 178 КУпАП, 24.01.2022 за ст. 175-1 КУпАП.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про причини неявки не повідомив.
Засуджений в судовому засіданні надав пояснення з приводу вказаного подання, зазначив, що після звільнення з місць позбавлення волі щодо нього встановлювався адміністративний нагляд.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що подання задоволенню не підлягає. До такого висновку суд дійшов, виходячи з наступного…
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що за вироком Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 02 червня 2017 року ОСОБА_3 визнано винним та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки. У відповідності до ст. 71 КК України за сукупністю вироків до призначеного ОСОБА_3 покарання за цим вироком частково приєднано невідбуте покарання за вироком Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 11 грудня 2015 року та остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 1 місяць.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 28 січня 2021 року задоволено подання начальника ДУ «Диканівська виправна колонія (№ 12)», у відношенні ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Пунктом «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Таким чином строк адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 закінчився 28 січня 2022 року.
З поданням про продовження строку адміністративного наглядущодо ОСОБА_3 у встановленому законом порядку ВП № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області до суду не звертався.
Враховуючи, що Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» не передбачена можливість встановлення адміністративного нагляду після припинення попереднього з урахуванням поведінки засудженого під час дії цього попереднього адміністративного нагляду, в задоволенні подання начальника ВП № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 з підстав його неналежної поведінки під час дії попереднього адміністративного нагляду після його припинення слід відмовити.
Відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 1 грудня 1994 року зі змінами від 15.02.1996 року та 21.06.2001 року, суд -
У задоволенні подання начальника ВП № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1