Справа № 761/6113/21
Категорія 4
02 лютого 2022 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва
в складі:
головуючого судді Ковбасюк О.О.,
присяжних Кедрі Л.А., Коновальчук Н.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Кулай О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -
встановив:
У провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.
Відповідно до заявлених позовних вимог заявник просить визнати його дочку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Київ, яка зареєстрована та проживає за адресою АДРЕСА_1 , недієздатною та встановити над нею опіку, призначивши його її опікуном.
Згідно з ухвалою суду від 14.07.2021 у справі призначено судово-психіатричну експертизу щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проведення якої доручено експерту Київського міського центру судово-психіатричної експертизи (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 103-А).
Ухвалою суду від 10.01.2022 провадження у справі поновлено.
У судове засідання заявник та представник заінтересованої особи не з'явилися, подали заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється ЦПК України.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи є обов'язковим для визначення психічного стану особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Як вбачається із листа Київського міського центру судово-психіатричної експертизи №1869-0110 від 07.12.2021, таку установу припинено на підставі рішення Київської міської ради №567/608 від 08.04.2021 та розпорядження Київської міської державної адміністрації №1386 від 18.06.2021, у зв'язку з чим матеріали цивільної справи №761/6113/21 повернуто до суду без виконання судово-психіатричної експертизи відносно ОСОБА_2 .
Крім того, у вказаному листі зазначено, що на даний час судово-психіатричні експертизи проводить Державна установа «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України».
З огляду на викладене, з метою з'ясування обставин, що мають значення для справи, а також для забезпечення своєчасного та правильного її вирішення, за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я ОСОБА_2 та враховуючи, що для встановлення її психічного стану потрібні спеціальні знання в галузі психіатрії, із урахуванням листа Київського міського центру судово-психіатричної експертизи №1869-0110 від 07.12.2021, суд вважає за необхідне доручити проведення призначеної судом судово-психіатричної експертизи Державній установі «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України».
Згідно із ст.ст. 252, 253 ЦПК України на час проведення експертизи суд вважає за необхідне з власної ініціативи зупинити провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 103-105, 252, 253, 258-261, 295-300, 353 ЦПК України, суд, -
постановив:
Проведення судово-психіатричної експертизи щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Київ, зареєстрованої та проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , яка була призначена ухвалою суду від 14 липня 2021 року, доручити Державній установі «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров'я України»(04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 103, корпус 12, 3-й поверх).
На вирішення експерта поставити наступні питання:
1.Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на будь-яке психічне захворювання?
2.Чи є захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 хронічним і стійким?
3.Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , значення своїх дій і чи здатна вона керувати ними?
4. Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , стороннього догляду, спеціального лікування в умовах стаціонару чи встановлення опіки над нею?
4.Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за своїм станом здоров'я брати участь в судовому засіданні?
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок експерта та за відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків у суді, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Копію ухвали направити експертній установі для виконання.
У розпорядження експертів надати цивільну справу №758/6113/21.
Про проведення експертизи повідомляти заявника ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , моб. тел. НОМЕР_1 ).
Відповідно до ч.2 ст. 299 ЦПК України судові витрати, пов'язані з провадженням даної справи, віднести на рахунок держави.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО. О. Ковбасюк
Присяжні Л.А. Кедря
Н.В. Коновальчук