Ухвала від 01.02.2022 по справі 757/5082/22-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/5082/22-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2022 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 62019000000001514 від 26.09.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 425 КК України,

ВСТАНОВИВ:

1 лютого 2022 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 62019000000001514 від 26.09.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 425 КК України, на строк до 12 місяців.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019000000001514 від 26.09.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 425 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 26.12.2018 Службою зовнішньої розвідки України в особі начальника Управління технічного озброєння та спеціальних досліджень ОСОБА_5 та ТОВ НВФ «Криптон» в особі директора ОСОБА_6 укладено Державний контракт на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням №928/18 двох комплексів радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка».

З метою виконання контракту в частині прийняття продукції, розпорядженням Голови Служби зовнішньої розвідки України від 23.09.2019 № 644/ДСК, створено комісію з приймання-передачі 2 комплектів спеціальних технічних засобів «Русалка» за кількістю та якістю, придбаних у ТОВ «НВФ Криптон» в інтересах 6 департаменту та в рамках виконання державного оборонного замовлення на загальну суму 42 млн. грн. згідно з державним контрактом на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням від 26.12.2018 № 928/18.

Підготовчо-організаційні заходи щодо комісійного приймання продукції здійснювались співробітниками Управлінням технічного озброєння та спеціальних досліджень Служби зовнішньої розвідки України (УТОСД СЗРУ).

Головою комісії ОСОБА_7 та членами комісії від Замовника (Служби зовнішньої розвідки України): ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і від Виконавця (ТОВ НВФ «Криптон): ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 на виконання розпорядження №644/ДСК від 23.09.2019 проведено перевірку основних технічних (спеціальних) та експлуатаційних характеристик Продукції, за результатами чого складено Протокол перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам (технічній документації) від 27.09.2019 №232ДСК.

Комісією зроблено висновок про те, що технічний стан (технічні характеристики) Продукції, комплектність окремих складових частин, а також експлуатаційні характеристики Продукції, що поставляється ТОВ НВФ «Криптон», вимогам Державного контракту на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням №928/18 від 26.12.2018 та Додатковій угоді №1 відповідає.

При підписанні Протокол перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам (технічній документації) від 27.09.2019 №232ДСК членом комісії від Замовника ОСОБА_11 зазначено наступні зауваження;

1. під час прийому передачі двох комплектів «Русалка» працездатність перевірялась лише одного встановленого на автомобілі «Фольксваген Т6» не за всіма показниками якості та параметрів (у зв'язку з відсутністю ТЦ);

2. під час приймання комплексу здійснювалась перевірка наявності плат Development Kit Stratix V GX Edition Ondertny Information (з ПЗ) вказаних у калькуляції витрат ТОВ НВФ «Криптон» в кількості 8 шт. на загальну суму 4 156 000 грн. (без ПДФ), в результаті чого комісії вони представлені не були.

Також, при підписанні Протокол перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам (технічній документації) від 27.09.2019 №232ДСК членом комісії від Замовника ОСОБА_12 зазначено наступні зауваження:

1. підписання Протокол перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам (технічній документації) можливе за умови їх 100% відповідності, що не було перевірено.

2. рекомендується акт приймання-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю, а саме висновок, доповнити таким змістом: «Підписання цього акту не звільняє сторони від зобов'язання виконання всіх умов Державного контракту, в тому числі щодо якості поставленого комплексу.

Незважаючи на вказані зауваження до Протоколу перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам (технічній документації) від 27.09.2019 №232ДСК членів комісії від Замовника ОСОБА_11 та ОСОБА_12 вказаний протокол затверджено Головою комісії ОСОБА_7 .

В подальшому, 27.09.2019 на виконання розділу «Порядок та умови поставки і приймання продукції» вказаного контракту ТОВ НВФ «Криптон» в особі генерального директора ОСОБА_6 та Службою зовнішньої розвідки України в особі начальника Управління технічного озброєння та спеціальних досліджень ОСОБА_5 затверджено Акт прийому-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю №1.

Згідно вказаного акту прийому-передачі під час приймання продукції здійснено перевірку: комплектності 2 комплектів Автоматизованого комплексу радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» (за специфікацією); працездатності та основних технічних і експлуатаційних характеристик 1-го (першого) комплекту Обладнання, яке розташовано на шасі автотранспортного засобу «Volkswagen Transporter».

Так, у вказаному акті прийому-передачі зроблено висновок про те, що:

1. комплектність відповідає умовам Державного контракту на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням №928/18 від 26.12.2018 та Додатковій угоді №1 до зазначеного Державного контракту;

2. технічний стан 1-го (комплекту) Автоматизованого комплексу радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» (за специфікацією) на базі автотранспортного засобу «Volkswagen Transporter» працездатний;

Також, зроблено висновок про те, що враховуючи, що специфікація Обладнання двох комплектів однакова та вироби побудовані відповідно до Технічних умов підприємства виробника (АЮМА.464318.002 ТУ, АЮМА.464514.001 ТУ, АЮМА.464318.014 ПС), стан Автоматизованого комплексу радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» (за специфікацією) на базі автотранспортного засобу «Volkswagen Touareg» вважається працездатним.

3. Обладнання технічним вимогам до Державного контракту на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням №928/18 від 26.12.2018 та Додатковій угоді №1 відповідає.

Слід врахувати, що Голова ОСОБА_7 та члени комісії від Замовника (Служби зовнішньої розвідки України): ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і від Виконавця (ТОВ НВФ «Криптон»): ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 під особистий підпис попереджені про відповідальність за підписання акта, який містить дані, що не відповідають дійсності.

При підписанні Акту прийому-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю №1 від 27.09.2019 членом комісії від Замовника ОСОБА_11 зазначено наступні зауваження;

1. під час прийому передачі двох комплектів «Русалка» працездатність перевірялась лише одного встановленого на автомобілі «Фольксваген Т6» не за всіма показниками якості та параметрів (у зв'язку з відсутністю ТЦ);

2. під час приймання комплексу здійснювалась перевірка наявності плат Development Kit Stratix V GX Edition Ondertny Information (з ПЗ) вказаних у калькуляції витрат ТОВ НВФ «Криптон» в кількості 8 шт. на загальну суму 4 156 000 грн. (без ПДФ), в результаті чого комісії вони представлені не були.

Незважаючи на вказані зауваження до Акту прийому-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю №1 члена комісії від Замовника ОСОБА_11 та зауваження членів комісії від Замовника ОСОБА_11 та ОСОБА_12 зазначені в Протоколі перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам (технічній документації) від 27.09.2019 - Акт прийому-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю №1 представниками ТОВ НВФ «Криптон» в особі генерального директора ОСОБА_6 та Служби зовнішньої розвідки України в особі начальника Управління технічного озброєння та спеціальних досліджень ОСОБА_5 затверджено.

Перевірка Продукції, складання Протоколу перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам (технічній документації) від 27.09.2019 №232ДСК, а також підписання Акту прийому-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю №1 проводилося на об'єкті Виконавця (за фактичним місцем знаходження ТОВ НВФ «Криптон» за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, буд. 1).

Також, досудовим розслідуванням встановлено, що 27.09.2019, під час приймання робіт, ОСОБА_7 (Голова комісії) був відсутнім, в зв'язку з прийманням інших робіт на об'єкті «Білогородка». Замість нього уповноваженою особою з числа керівництва 6 Департаменту був ОСОБА_22 , який безпосередньо займався питаннями організації роботи комісії в той день.

Фактичне приймання робіт відбулося в останній день роботи комісії, а саме 27.09.2019, внаслідок того що виробником не було своєчасно виконано монтаж СТЗ «Русалка» на транспортні засоби.

Комісією перевірялась працездатність лише одного комплекту обладнання, що встановлено на автомобілі «Volkswagen Transporter» (р.н. НОМЕР_1 ), у ході якої було виявлено низку проблем, що були усунуті виробником того ж дня шляхом переустановлення програмного забезпечення.

Крім того, відповідно до калькуляції витрат ТОВ НВФ «Криптон», яка є додатком до висновку 5277 військового представництва Міністерства оборони України від 24.09.2021 №60ДСК «Щодо визначення договірної ціни на поставку (закупівлю) пов'язаних з виробництвом 2 комплектів Автоматизованого комплексу радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» зазначено про придбання 8 плат Development Kit Stratix V GX Edition Ondertny Information.

Відповідно до висновку експертів №114/7-115/7 від 16.12.2020 зовнішній вид друкованого вузла та геометричні розміри встановлених інтегральних систем не відповідають напису Development Kit Stratix V GX, а відповідають продукції фірми Texas Instruments під назвою «TMDSEVM6474L Evaluation Moduls».

Також, за результатами проведеної судово-технічної експертизи експертами Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України висновком №42/3 від 11.06.2020 встановлено, що

1. Автоматизовані комплекси радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» у складі комплексу «Русалка» та блоку прийому та обробки даних з протоколів мереж стільникового зв'язку «Піранья» на базі транспортних засобів Volkswagen Toureg та Volkswagen Transporter мають можливості перехоплювати сеанси зв'язку тільки стандарту GSM (2G), при цьому не мають можливості дешифрувати (декодувати, «обходити») шифрування за алгоритмом А5.3. Зазначені комплекси не мають функціональних можливостей для перехоплення сеансів зв'язку стандартів UMTS (3G) та LTE (4G).

2. Автоматизовані комплекси радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» у складі комплексу «Русалка» та блоку прийому та обробки даних з протоколів мереж стільникового зв'язку «Піранья» на базі транспортних засобів Volkswagen Touareg та Volkswagen Transporter не дозволяють активувати мікрофон та визначати GPS-координати цільового мобільного терміналу.

3. З урахуванням того, що антенні системи автоматизованих комплексів радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» у складі комплексу «Русалка» та блоку прийому та обробки даних з протоколів мереж стільникового зв'язку «Піранья» розташовуються на даху автомобілів на малих відстанях один від одного, експертами зроблено припущення, що потужне випромінення від антенної системи комплексу «Піранья» може негативно вплинути на працездатність підсистеми радіообладнання комплексу «Русалка» (модулі цифрових приймачів) та унеможливить подальше використання комплексів за призначенням.

Разом з тим, за наявною документацією виробником автоматизованих комплексів не зазначено щодо електромагнітної сумісності та одночасної роботи комплексів «Русалка» і «Піранья», їх взаємодії. Одночасно з цим, в інтерфейсах ПЗ комплексів відсутні налаштування для їх взаємодії та одночасної роботи.

Крім того, як зазначено у п.4.3.2 експертизи, зареєстрований на віртуальній базовій станції комплексу «Піранья» цільовий мобільний термінал, який переведений у стандарт GSM (2G), не має зв'язку із мобільними терміналами мережі операторів стільникового зв'язку, що унеможливлює перехоплення сеансів зв'язку комплексом «Русалка», а отже одночасна робота комплексів «Русалка» та «Піранья» недоцільна.

З урахуванням вищезазначеного, з метою збереження цілісності високовартісних об'єктів дослідження, перевірка одночасної роботи комплексів «Піранья» та «Русалка» в ході проведення експертизи не здійснювалась.

В описовій частині висновку також зазначено: «Виявлено 4 зовні схожі монтажні плати з електронними компонентами, на яких міститься напис «Development kit, Stratix V GX CR6474L» та ін. написами з роз'ємами типу RJ-45 та наліпками з нанесеними числами 1, 2, 3, 4. У відкритих джерелах інформації виявлено монтажну плату «TMDSEVM6474L Texas Instruments», що за своїми електронними компонентами, формою друкованої плати і електричних з'єднань зовні схожа із вищезазначеними платами блоків цифрової обробки радіосигналів комплексів «Русалка».

Також досудовим розслідуванням встановлено, що Департаментом охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України в ході проведення позапланової перевірки додержання ТОВ НВФ «Криптон» вимог пунктів 19, 27, 31 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з розробленням, виготовленням. Постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації, затверджених постановою КМУ від 22.09.2016 №699 встановлено, що ТОВ НВФ «Криптон» в порушення абзаців 3, 5 пункту 27 вказаних Ліцензійних умов виготовило та поставило державному замовнику (Службі зовнішньої розвідки України) 2 одиниці комплексу перехоплення інформації з каналів зв'язку «Русалка» без наявної у Товаристві технічної документації на вказаний комплекс.

Відповідно до проведеної комплексної судово-товарознавчої та судово-економічної експертизи експертами Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України висновком від 16.12.2020 №114/7-115/7, реєстр. №18/4-294т від 17.12.2020 матеріальна шкода (збитки) Державному бюджету України внаслідок закупівлі Службою зовнішньої розвідки у ТОВ «НВФ «Криптон» двох автоматизованих комплексів радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» за державним контрактом від 26.12.2018 №928/18 з урахуванням ринкової вартості встановлених на них комплектуючих документально підтверджено на загальну суму 4 307 902, 76 грн.

Під час досудового розслідування проведено великий обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, зокрема:

- проведено понад 25 обшуків в службових приміщеннях та місцях проживання службових осіб Служби зовнішньої розвідки України, ТОВ НВФ «Криптон» та інших, в ході яких виявлено та вилучено великий обсяг документації, в тому числі документів, які мають гриф «Для службового користування», «Таємно», «Цілком таємно»;

- допитано як свідків понад 40 осіб, в тому числі Голову ОСОБА_7 та членів комісії від Замовника (Служби зовнішньої розвідки України): ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 і від Виконавця (ТОВ НВФ «Криптон»): ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 та Генерального директора ТОВ НВФ «Криптон» ОСОБА_6 , які надали свідчення про обставини вчиненого кримінального правопорушення;

- призначено та проведено 4 судові експертизи, а саме: 2 судово-технічні експертизи, судово-товарознавча та судово-економічна експертизи, експертиза зброї та боєприпасів;

- до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз призначено комісійну військову експертизу;

- здійснено понад 13 тимчасових доступів до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, в тому числі за межами місця проведення досудового розслідування, за результатами яких отримано великий масив інформації, що складає понад 10 000 документів, які підлягають детальному вивченню та аналізу, за результатами чого необхідно скласти протоколи огляду документів та прийняти рішення щодо визнання їх речовими доказами у кримінальному провадженні;

- проведено значну кількість оглядів, в тому числі автомобіля марки «Volkswagen» Transporter, синього кольору, номер кузова: НОМЕР_2 , в якому міститься автоматизований комплекс радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» та автомобіля марки «Volkswagen» Touareg, чорного кольору, номер кузова: НОМЕР_3 , в якому міститься автоматизований комплекс радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» та документів, що містять охоронювану законом таємницю;

- проведено значний обсяг інших слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

Разом з тим, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62019000000001514 від 26.09.2019 спливає 04.02.2022.

Це обумовлено тим, що 16.12.2019 слідчим Державного бюро розслідувань ОСОБА_23 було винесено постанову про закриття вказаного кримінального провадження, яку 24.01.2020 було скасовано згідно постанови Першого заступника Генерального прокурора ОСОБА_24 , у зв'язку з чим перебіг строків досудового розслідування у вказаний проміжок часу було зупинено.

03.11.2021 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва за клопотання слідчого погодженого з прокурором строк досудового розслідування продовжено до 04.02.2022.

В той же час, завершити досудове слідство до вказаного строку не представилось неможливим, у зв'язку з його особливою складністю, що пов'язана з проведенням досудового розслідування у кримінальному провадженні, яке містить велику кількість відомостей (в тому числі предметів, речей та документі), що становлять державну таємницю.

Також, в ході досудового розслідування, у зв'язку з специфікою предмету злочину, виникає необхідність у проведенні значної кількості експертиз, в тому числі щодо відомостей, що становлять державну таємницю, під час проведення яких експертами заявляється велика кількість клопотань виконання яких потребує проведення додаткових слідчих (розшукових) та процесуальних дій.

Окрім того, особлива складність у проведенні слідчих (розшукових) та процесуальних дій полягає у великій кількості учасників кримінального провадження та необхідності проведення значної кількості слідчих (розшукових) дій за межами місця вчинення кримінального правопорушення, що в свою чергу потребує додаткового часу.

З огляду на викладенні обставини, на даний час, ще необхідно виконати певний обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а саме:

- отримати висновок за результатами проведення комісійної військової експертизи;

- здійснити детальне вивчення та аналіз речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, в тому числі документації, що має гриф секретності «таємно» та «цілком таємно, яку вилучено в ході проведення обшуків та тимчасових доступів, що складає понад 10 000 документів, за результатами чого необхідно скласти протоколи огляду документів та прийняти рішення щодо визнання їх речовими доказами у кримінальному провадженні;

- здійснити розкриття банківської таємниці значної кількості рахунків ТОВ НВФ «Криптон» та суб'єктів господарювання з якими останні мали взаємовідносини щодо закупівлі комплектуючих до комплексів радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка», в тому числі ТОВ «ТРАНС СЕРВІС+», ТОВ «СОЛОТРЕЙДІНГ», які мають ознаки фіктивності та ТОВ «Екран УКВ»;

- здійснити аналіз та вивчення отриманої документації за результатами розкриття банківської таємниці значної кількості рахунків ТОВ НВФ «Криптон» та суб'єктів господарювання з якими останні мали взаємовідносини щодо закупівлі комплектуючих до комплексів радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка», в тому числі ТОВ «ТРАНС СЕРВІС+», ТОВ «СОЛОТРЕЙДІНГ» та ТОВ «Екран УКВ» та вирішити питання щодо арешту вказаних рахунків, з метою забезпечення відшкодування шкоди заподіяної державним інтересам в особливо великих розмірах;

- встановити місцезнаходження та допитати засновників, керівників та службових осіб ТОВ «ТРАНС СЕРВІС+», ТОВ «СОЛОТРЕЙДІНГ», які мали безпосереднє відношення до підготовки, складання проектів, а також підписання догорів та інших документів щодо поставки на адресу ТОВ НВФ «Криптон» плат типу «Development kit, Stratic V GX»;

- встановити інших суб'єктів господарювання з якими ТОВ НВФ «Криптон» мали взаємовідносини щодо закупівлі комплектуючих до комплексів радіомоніторингу систем зв'язку стандарту GSM «Русалка» та їх засновників, керівників та службових осіб щодо обставин виконання вказаних закупівель;

- вирішити питання щодо необхідності призначення та проведення експертиз за результатами виявлення та вилучення в ході обшуків великої кількості оптичних носіїв інформації, комп'ютерної техніки та засобів зв'язку, за результатами проведення яких вирішити подальшу долю виученого майна;

- у разі необхідності вирішити питання щодо звернення із запитом про надання міжнародної правової допомоги до компетентних органів іноземних держав, за місцезнаходженням головного офісу виробника плат типу «Development kit, Stratic V GX» та «Texas Instruments», в частині надання інформації щодо їх взаємовідносин з ТОВ НВФ «Криптон», ТОВ «ТРАНС СЕРВІС+», ТОВ «СОЛОТРЕЙДІНГ» та ТОВ «Екран УКВ» за період 2018-2019 років;

- проаналізувати докази здобуті за результатами великої кількості проведених слідчих (розшукових) та процесуальних дій, отримані висновки експертизи та висновки експертизи, що будуть отриманні в ході подальшого досудового розслідування та підготувати проекти повідомлення про підозру з дотриманням вимог глави 40 КПК України та з дотриманням вимог режиму секретності;

- в передбачений законом спосіб погодити вказані повідомлення про підозру з процесуальним керівником, з дотриманням вимог режиму секретності;

- провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії необхідність в яких виникне в ході досудового розслідування.

Проведення вказаних процесуальних дій, а також завершення вже розпочатих процесуальних дій, потребує додаткового часу. Завершити їх раніше не представлялося за можливе через тривалі строки проведення судових експертиз, проживання свідків в різних регіонах України, велику кількість вилучених предметів, речей і документів, які потрібно оглянути та проаналізувати, у тому числі з дотриманням вимог режиму секретності, тощо.

Разом з тим, результати проведення вказаних процесуальних дій мають важливе доказове значення для кримінального провадження та можуть бути використані які докази під час судового розгляду. Для проведення та завершення вказаних процесуальних дій необхідний додатковий строк у дванадцять місяців.

Водночас слідство враховує, що відповідно до абзацу першого ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

З урахуванням санкцій, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 425 КК України, та положеннями ч. 5 ст. 12 КК України кримінальні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 425 КК України, за ознаками яких було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, є особливо тяжкими злочинами.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав у ньому зазначених.

Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.

Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

З урахуванням пояснень наданих прокурором у судовому засіданні, враховуючи ті слідчі та процесуальні дії, які слід вчинити в кримінальному провадженні, виняткову складність здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62019000000001514, а відтак наявними підстави для його задоволення.

Керуючись, ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за № 62019000000001514 від 26.09.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 425 КК України, - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62019000000001514 від 26.09.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 425 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 04.02.2023 року включно.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1