Ухвала від 02.02.2022 по справі 712/844/22

712/844/22

2-о/712/42/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення заяви без руху

02 лютого 2022 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Борєйко О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа - Орган та піклування Черкаської міської ради, про призначення опікуна,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Соснівського районного суду м. Черкаси з вказаною заявою.

Під час вирішення питання щодо можливості призначення заяви до судового розгляду встановлено, що вона подана до суду без додержання вимог чинного ЦПК України.

Так, відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності не оспорюваних прав.

Згідно п.1 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК Укрїани, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

В порушення ч.4 ст.177 ЦПК України до заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, чи документу, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п.9 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.

Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення заявника від сплати судового збору за подання заяви про призначення опікуна.

Доказів, що ОСОБА_2 є законним представником недієздатної особи з інвалідністю матеріали заяви не містять.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, розмір судового збору становить 0,2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2022 року встановлено в розмірі 2481 гривня.

Отже, заявники, при зверненні до суду з заявою про призначення опікуна, повинні сплатити судовий збір в розмірі 496 гривень 20 копійок.

Відповідно до ч.3 ст. 297 Цивільного процесуального кодексу України, у заяві про визнання фізичної особи недієздатною мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

В порушення вимог ч.3 ст. 297 ЦПК України, до заяви не додано доказів хронічного, стійкого психічного розладу у ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на момент звернення до суду з вказаною заявою.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 76-81, 83, 89, 95, 175, 177, 185, 260, 261, 293, 294, 296, 297, 299, 300, 353 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа - Орган та піклування Черкаської міської ради, про призначення опікуна - залишити без руху.

Надати заявникам десятиденний строк для усунення недоліків, який відраховується з дня отримання заявниками копії ухвали про залишення заяви без руху.

Роз'яснити заявникам, що в разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись не поданою і буде повернута заявникам.

Ухвала окремо від остаточного судового рішення оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.М. Борєйко

Попередній документ
102917355
Наступний документ
102917357
Інформація про рішення:
№ рішення: 102917356
№ справи: 712/844/22
Дата рішення: 02.02.2022
Дата публікації: 04.02.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Інші справи окремого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (26.01.2022)
Дата надходження: 26.01.2022
Предмет позову: про призначення опікуна
Розклад засідань:
08.09.2022 15:00 Соснівський районний суд м.Черкас