01 лютого 2022 року м. Харків Справа № 905/1954/21
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Сгара Е.В., суддя Гетьман Р.А., суддя Склярук О.І.
розглянувши апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Київ в особі регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Лиман Донецької області (вх.270 Д)
на рішення Господарського суду Донецької області від 24.12.2021 (повний текст складено 24.12.2021) у справі №905/1954/21 (суддя Кротінова О.В.)
за позовом Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Київ в особі регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця», м.Лиман Донецької області
до відповідача Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1», м.Вугледар Донецької області
про стягнення 226105,00 грн
Рішенням Господарського суду Донецької області від 24.12.2021 по справі №905/1954/21:
-позовні вимоги Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» до відповідача Державного підприємства «Шахтоуправління «Південноданбаське №1» про стягнення штрафу у сумі 226105,00 грн задоволено частково;
-зменшено розмір стягуваної суми штрафу до 45221,00 грн;
-стягнуто з Державного підприємства «Шахтоуправління «Південноданбаське №1» на користь Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Донецька залізниця» штраф у розмірі 45221,00 грн, а також відшкодування сплаченого судового збору у розмірі 3 391,58 грн;
-у задоволенні решти вимог відмовлено.
Не погодившись із вищевказаним рішенням, Акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою в якій просить: скасувати рішення Господарського суду Донецької області від 24.12.2021 у справі №905/1954/21; стягнути з Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» на користь Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця» штраф за невірно зазначену в накладній масу вантажу у сумі 226105,00 грн. Крім того, просить суд поновити пропущений строк на подання апеляційної скарги.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.01.2022 сформовано колегію суддів апеляційного господарського суду у складі: Сгара Е.В. - головуючий суддя, судді Гетьман Р.А., Склярук О.І.
При дослідженні апеляційної скарги та доданих до неї документів, для вирішення питання щодо руху апеляційної скарги, судова колегія апеляційного господарського суду, встановила, що надані матеріали апеляційної скарги є недостатніми для встановлення дотримання вимог ч.3 ст. 258 ГПК України, а тому є необхідність витребувати матеріали справи №905/1954/21 у Господарського суду Донецької області.
Враховуючи викладене та керуючись ст.234 ГПК України, Східний апеляційний господарський суд, -
1.Відкласти вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, до надходження матеріалів справи до Східного апеляційного господарського суду.
2.Витребувати матеріали справи №905/1954/21 у Господарського суду Донецької області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Е.В. Сгара
Суддя Р.А. Гетьман
Суддя О.І. Склярук