Справа № 209/165/22
Провадження 3/209/190/22
01 лютого 2022 року м. Кам'янське
уддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Замкова Я.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 126 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 009261 від 05.11.2021 року, вказано, що 05 листопада 2021 року об 11.00 годині в м. Кам'янське по вул. Дружби Народів водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Део Ланос н/з НОМЕР_1 , при цьому відносно водія встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився про час та дату розгляду справи повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
В силу вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Під час розгляду вказаної справи судом було встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази про те, що ОСОБА_1 отримував постанову про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами або йому було повідомлено про вказане обмеження. Також, взагалі не надано доказів на підтвердження отримання ОСОБА_1 водійського посвідчення та не надано копії постанови державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
У силу вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Оскільки обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складення протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП, тому суддя приходить до висновку про недоведеність матеріалами справи об'єктивної сторони інкримінованого адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, проаналізувавши надані суду матеріали, враховуючи матеріали справи, суд робить висновок про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 126 КУпАП, тому вважаю що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно нього за ч. 3 ст. 126 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ч.1 ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП, -
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Я.В. Замкова