Справа № 127/34654/21
Провадження № 3/127/10340/21
31 січня 2022 рокум. Вінниця
Cуддя Вінницького міського суду Вінницької області Шаміна Ю.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КУпАП,
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №565000 від 23.11.2021, 23.11.2021 о 15 год. 00 хв. ОСОБА_1 за адресою: м. Вінниця, вул. Грибоєдова, 3, в тютюновому кіоску здійснила продаж поштучно цигарки «Прилуки класичні» за ціною 3 (три) грн, чим порушила Правила торгівлі тютюновими виробами, чим вчинила правопорушення, передбачене частиною 2 статті 156 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен зокрема, перевірити чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Статтями 213, 214 КУпАП встановлено коло органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення з розмежуванням їх компетенції (підвідомчості) по таких справах, а саме ними є: 1) адміністративні комісії при виконавчих комітетах сільських, міських рад; 2) виконавчі комітети (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад та їх посадовими особами, уповноваженими на те цим Кодексом; 4) районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді), а у випадках, передбачених цим Кодексом, місцеві адміністративні та господарські суди, апеляційні суди, Верховний Суд;5) органи Національної поліції, органи державних інспекцій та інші органи (посадові особи), уповноважені на те цим Кодексом.
Підвідомчість справ про адміністративні правопорушення відповідно до компетенції органів та посадових осіб, уповноважених розглядати такі справи визначена главою 17 КУпАП. Посадові особи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, можуть накладати адміністративні стягнення в межах наданих їм повноважень і лише під час виконання ними службових обов'язків (ст. 217 КпАП).
Підвідомчість - це певне коло питань, розгляд і вирішення яких віднесені до повноважень тих або інших органів державної влади, органів управління підприємством, організацією, установою. Юридичне значення підвідомчості полягає у тому, що вона дозволяє розмежувати повноваження різних суб'єктів права, а щодо органів державної та публічної влади є гарантією дотримання принципу законності у їх діяльності, зокрема, ч.2 ст. 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Диспозиція частини 2 статті 156 КУпАП порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування як такі, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння заборонена, або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння через торгові автомати чи особами, які не досягли 18-річного віку, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особі, яка не досягла 18-річного віку, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби - тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема, передбачені частинами першою, третью та четвертою статті 156 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 218 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 156 КУпАП розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.
Як слідує з матеріалів справи, зокрема протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №565000 від 23.11.2021, ОСОБА_1 інкриміновано вчинення правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 156 КУпАП, що виключає підвідомчість цієї справи суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що дана справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КУпАП, непідвідомча Вінницькому міському суду Вінницької області, у зв'язку з чим підлягає поверненню до Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області для направлення до належного уповноваженого органу для розгляду по суті.
Керуючись ст. 156, 221, 278, 283 КУпАП, суд -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 156 КУпАП повернути до Відділу поліції №2 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області для подальшого направлення за підвідомчістю до повноважного органу.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Шаміна Юлія Анатоліївна