Справа № 137/1423/21
31 січня 2022 р. 3/137/32/22
смт. Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Верещинська Я.С., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління ДПС у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ «Літинський молзавод», паспорт серія НОМЕР_1 виданий Барським РВ УМВС України у Вінницькій області 17 січня 2002 року, РНОКПП НОМЕР_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
Згідно протоколу №893 від 16 листопада 2021 року, головний бухгалтер «Літинський молзавод» ОСОБА_1 вчинила порушення ведення податкового обліку з порушенням вимог порядку, а саме: пп. 134.1.1 п.134.1 ст. 134, п. 138.2 ст. 138, пп. 139.2.2 п.139.2 ст. 139, п. 185.1 ст. 185, п. 187. ст. 187, п. 198.1 п. 198.2 п. 198.3 п. 198.5 п. 198.6 ст. 198, ст. 200, п. 201.10 ст. 201, пп.266.5.1 п.266.5 ст. 266, п.269.1 ст. 269, п.270.1 ст. 270, п. 286.1 п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено: податок на прибуток на 1497951грн, ПДВ - 318043грн, податок на нерухоме майно - 3287грн, земельний податок - 9848грн, орендна плата за землю - 943грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП не визнала та суду пояснила, що була прийнята на роботу 09.08.2021, тобто вже після періоду, про який йдеться у протоколі. При цьому на підтвердження своїх слів надала суду копію наказу №275-К від 06.08.2021 про прийняття на роботу та копію трудової книжки.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа), розглядаючи та вирішуючи справу про адміністративне правопорушення, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Частиною першою статті 163-1 КпАП регламентовано, що адміністративна відповідальність настає у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Виявлені під час перевірки порушення податкового та бухгалтерського обліку були допущенні по ІІ квартал 2021 року. ОСОБА_1 , заперечуючи свою винуватість у вчиненні правопорушення, послалась на ту обставину, що вона була прийнята на посаду головного бухгалтера «Літинський молзавод» лише 09.08.2021, а тому вона не є суб'єктом зазначеного адміністративного правопорушення. Такі твердження ОСОБА_1 підтверджуються наданими нею копіями копією наказу та трудової книжки.
З огляду на викладене, суд дійшов до переконання, що ОСОБА_1 не є суб'єктом правопорушення, передбаченого частиною першою статті 163-1КпАП.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи повинні тлумачитися на її користь.
Здійснюючи аналіз наданих суду доказів у їх сукупності, з урахуванням принципу презумпції невинуватості, закріпленого у статті 62 Конституції України, а також з точки зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд прийшов до висновку, що об'єктивними даними не підтверджено винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною першою статті 163-1 КУпАП.
Згідно з п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вище викладене вважаю, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП не доведена поза розумним сумнівом матеріалами справи, у зв'язку із чим провадження у даній справі підлягає закриттю за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 62 Конституції України, ст. 163-1, п. 1 ст. 247, 251, 283, 284 КУпАП, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Верещинська Я. С.