Ухвала від 01.02.2022 по справі 904/9740/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про об'єднання вимог за зустрічним позовом

в одне провадження з первісним позовом

01.02.2022м. ДніпроСправа № 904/9740/21

Суддя Бєлік В.Г. , розглянувши матеріали

за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "АЛМАЗ МОТОР, ЛТД", м. Дніпро

до Акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Київ в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Дніпро

про визнання укладеною додаткової угоди № 2 до Договору від 13.10.21 року № ПР/НА-21535/НЮ

у справі

за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Київ в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "АЛМАЗ МОТОР, ЛТД", м. Дніпро

про зобов'язання поставити та передати товар на загальну 3 767 100,00 грн. та стягнення пені у розмірі 67 807,80 грн.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Алмаз Мотор, ЛТД", в якій просить суд:

- зобов'язати останнього поставити та передати у власність Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" акціонерного товариства "Українська залізниця" товар згідно зі специфікацією до Додаткової угоди №1 від 27.10.2021 до договору № ПР/НА-21535/НЮ, а саме Мікроавтобус 8 місць Toyota PROACE VERSO, у кількості 3 шт. на загальну суму 3 767 100,00 грн.;

- стягнути пеню за договором №ПР/НА-21535/НЮ у розмірі 67 807,80 грн.

Позовну заяву було подано без додержання вимог, встановлених статтею 162 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з чим ухвалою Господарського суд Дніпропетровської області від 29.12.2021 позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі 57 523,62 грн.

30.12.2021 від Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" до канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява вих. № б/н від 30.12.2021 про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 04.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, та призначено підготовче судове засідання на 01.02.2022 о 10:00 год.

21.01.2022 від Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Алмаз Мотор, ЛТД" до канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшов відзив на позовну заяву вих № б/н від 20.01.2022.

21.01.2022 від Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Алмаз Мотор, ЛТД" до канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшов зустрічний позов вих. № б/н від 20.01.2022, у якому просить визнати, моменту набрання рішенням законної сили, додаткової угоди № 2 до Договору від 13.10.21 року № ПР/НА-21535/НЮ, укладеного між Акціонерним товариством "Українська залізниця" в особі начальника структурного підрозділу "Адміністративного-господарська служба" Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" КозиряєваМ.С., та в особі заступника начальника структурного підрозділу "Адміністративного-господарська служба "Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Акціонерного товариства "Українська залізниця" Барана В.Ю., з однієї сторони та Товариством з обмеженою відповідальністю фірми "Алмаз Мотор, ЛТД".

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 25.01.2022 зустрічну позовну заяву залишити без руху та запропоновано позивачеві за зустрічним позовом протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки зустрічної позовної заяви, а саме надати докази доплати судового збору у встановлених порядку та у розмірі 2 481,00 грн.

31.01.2022 від позивача до канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшла відповідь на відзив на позовну заяву вих № б/н від 26.01.2022.

31.01.2022 від позивача до канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання вих № б/н від 26.01.2022 про закриття провадження у справі, у зв'язку з відсутністю спору.

31.01.2022 від відповідача до канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява про усунення недоліків та клопотання про відкладення розгляду справи вих № б/н від 31.01.2022.

Відповідно до приписів частини першої - четвертої статті 180 Господарського процесуального кодексу України, відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом. Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу.

Розглянувши поданий зустрічний позов на його відповідність приписам ст.ст. 162, 164, 172, 173 Господарського процесуального кодексу України, а також доцільність його об'єднання до розгляду з первісним позовом, суд дійшов висновку щодо необхідності прийняття зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Алмаз Мотор, ЛТД" для спільного розгляду з первісним позовом в одне провадження.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 173, ч. ч.1 - 4 ст.180 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Алмаз Мотор, ЛТД" до спільного розгляду з первісним позовом.

2. Розгляд зустрічного позову призначити разом з первісним у підготовчому судовому засіданні призначеному на 01.03.2022 о 11:20 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області в кабінеті № 3-401 за адресою: 49600, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.

3. Запропонувати учасникам справи подати до суду:

позивачу за зустрічним позовом:

- у строк до 01.03.2022: відповідь на відзив на зустрічну позовну заяву за правилами, встановленими частинами третьою - шостою статті 165 Господарського процесуального кодексу України (копію відповіді на відзив направити на адресу відповідача за зустрічним позовом, докази надсилання надати до суду);

відповідачу за зустрічним позовом):

- у строк до 16.02.2022: відзив на зустрічну позовну заяву за правилами статті 165 Господарського процесуального кодексу України; заперечення щодо наведених позивачем за зустрічним позовом у відповіді на відзив пояснень за правилами, встановленими частинами третьою - шостою статті 165 Господарського процесуального кодексу України (копію відзиву/заперечень направити на адресу позивача за зустрічним позовом, докази надсилання надати до суду);

(копію відзиву направити на адресу позивача за зустрічним позовом, докази надсилання надати до суду);

сторонам:

- оригінали документів, що додані до позовної заяви та відзиву надати для огляду в судове засідання;

- належним чином засвідчені копії документів на підтвердження процесуальних повноважень їх представників відповідно до вимог, передбачених статтею 60 Господарського процесуального кодексу України (оригінали надати для огляду в судове засідання);

- інформацію про засоби зв'язку (електронна адреса, номер телефону, інші можливі засоби) для їх повідомлення щодо розгляду справи, яка може бути представлена в письмовому або електронному вигляді на електронну адресу inbox@dp.arbitr.gov.ua з використанням власного електронного підпису, з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".

4. Повідомити сторони про час та місце розгляду справи у встановлений законом спосіб.

5. У випадку безпосередньої участі учасників справи в судовому засіданні, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, суд наголошує на необхідності дотримання заходів карантинного режиму (у разі продовження його дії на період розгляду справи), у тому числі й щодо використання засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок, тощо).

6. На період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", обмежити доступ в судове засідання осіб, які не є представниками учасників справи (вільних слухачів).

7. Звернути увагу учасників справи, що заяви, клопотання і заперечення при розгляді справи судом подаються за правилами, встановленими статями 169, 170, 251 Господарського процесуального кодексу України.

8. Попередити учасників справи про те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http//dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.

Суддя В.Г. Бєлік

Попередній документ
102889585
Наступний документ
102889587
Інформація про рішення:
№ рішення: 102889586
№ справи: 904/9740/21
Дата рішення: 01.02.2022
Дата публікації: 03.02.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (30.11.2022)
Дата надходження: 30.11.2022
Предмет позову: зобов'язання поставити та передати товар на загальну 3 767 100,00 грн. та стягнення пені у розмірі 67 807,80 грн. та
Розклад засідань:
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
05.05.2026 20:04 Господарський суд Дніпропетровської області
01.02.2022 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
01.03.2022 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
06.09.2022 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області