вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"13" січня 2022 р. Справа№ 910/20819/20
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Гаврилюка О.М.
суддів: Ткаченка Б.О.
Суліма В.В.
секретар судового засідання - Дерій В.В.
за участю представників згідно із протоколом судового засідання
розглянувши клопотання Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту" про залучення третьої особи
при розгляді апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту"
на рішення Господарського суду міста Києва від 13.05.2021 (повне рішення складено 13.08.2021)
у справі № 910/20819/20 (суддя Данилова М.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дерто Груп"
до Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту"
про стягнення грошових коштів,
Скаржником у прохальній частині апеляційної скарги заявлено клопотання про залучення до справи № 910/20819/20, у якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача - ТОВ "Торгова Будівельна Компанія "Дніпро", оскільки вважає, що для захисту інтересів, для забезпечення рівності сторін в судовому процесі, для прийняття обґрунтованого та законного рішення, встановлення фактичних обставин справи.
Колегія суддів апеляційного господарського суду, розглянувши у судовому засіданні 13.01.2022 клопотання про залучення третьої особи, зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно із ч. 2 ст. 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч. 4 ст. 50 ГПК України).
Однак, враховуючи те, що Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту" не наведено належних обґрунтувань щодо того, як рішення у даній справі може вплинути на права або обов'язки ТОВ "Торгова Будівельна Компанія "Дніпро" щодо однієї з сторін, в задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту" про залучення третьої особи - ТОВ "Торгова Будівельна Компанія "Дніпро", слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 50, 207, 267, 234, 270, 281 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд,-
У задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту" про залучення третьої особи - ТОВ "Торгова Будівельна Компанія "Дніпро", відмовити.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 01.02.2022, в перший робочий день після виходу з лікарняного судді Ткаченка Б.О.
Головуючий суддя О.М. Гаврилюк
Судді Б.О. Ткаченко
В.В. Сулім