Справа №766/1229/22
н/п 1-в/766/193/22
про відмову у встановленні адміністративного нагляду
27.01.2022 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
за участю секретаря: ОСОБА_2
представника Відділу поліції №1 ХРУП ГУНП
в Херсонській області: ОСОБА_3
засудженого: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні матеріали подання начальника Відділу поліції №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області про встановлення адміністративного наглядувідносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
Начальник Відділу поліції №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області (далі за текстом - Відділу поліції №1 ХРУП) звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_4 , в обґрунтування якого зазначив, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Наведене свідчить про доцільність встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Так представник Відділу поліції №1 ХРУП подання підтримала, просила задовольнити його з викладених у ньому підстав, зазначила, що ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності лише у серпні місяці 2021 - інших фактів виявлено не було, як і відсутні відомості про притягнення до кримінальної відповідальності. ОСОБА_4 проти задоволення подання заперечував.
Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали справи, вважає, що подання не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
З роз'яснень, які містяться в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 « Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
З наданих в обґрунтування подання матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі 24.04.2020, адміністративний нагляд щодо встановлено не було, хоча судимість і не погашена, проте до адміністративної відповідальності хоча притягувався 5 разів, проте наведені факти мали місце лише протягом серпня 2021 року.
Надані ж суду відомості про факт притягнення у серпні 2021 року до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 44-3, ч. 1 ст. 175-1, ст. 176, ч. 1 ст. 178 КУАП не свідчать про систематичне порушення громадського порядку, а змістовна їх складова не надає можливості дійти висновку про небажання ОСОБА_4 стати на шлях виправлення.
Інших відомостей, які б свідчили про систематичне порушення ОСОБА_4 громадського порядку та прав інших громадян та підтвердження того, що ОСОБА_4 не бажає стати на шлях виправлення, суду надано не було.
Отже, враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що належні та допустимі дані про те, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства відсутні, а тому достатніх підстав, визначених п. «в» ст. 3 Закону для встановлення адміністративного нагляду відносно останнього не вбачається.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. ст. 4 - 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
У задоволенні подання начальника Відділу поліції №1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області про встановлення адміністративного наглядувідносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_1