Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогір'я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444
Справа №: 669/4/22 Провадження № 3/669/28/22
26 січня 2022 року смт.Білогір'я
Суддя Білогірського районного суду Хмельницької області Бараболя Н.С. розглянувши матеріали, які надійшли із сектору поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 , ФОП « ОСОБА_2 »,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №499703 від 17 грудня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 17 грудня 2021 року о 12 год. 50 хв. в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ФОП « ОСОБА_2 » не забезпечила ведення журналу температурного скринінгу та дезінфекції приміщення, чим порушила постанову головного санітарного лікаря № 17 від 09 травня 2020 року, а також в магазині відсутнє маркування для дотримання дистанції, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, згідно поданої заяви просила розгляд справи проводити у її відсутності.
Ознайомившись із письмовою заявою ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Так, ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма є бланкетною, тобто відсилає до нормативно-правових актів, які регулюють правила карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та є обов'язковими для виконання.
В протоколі про адміністративне правопорушення поліцейський вказує на порушення ОСОБА_1 вимог постанови № 17 головного санітарного лікаря України, що є неповною кваліфікацією, яка не дає можливості встановити, що саме порушила ОСОБА_1 , оскільки не зазначено пункти, підпункти, абзаци постанови № 17 головного санітарного лікаря України, які порушила ОСОБА_1 .
Згідно із ст. ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 499703 від 17 грудня 2021 року та доданих до нього документів не можна зробити висновок, які саме порушення вимог постанови № 17 головного санітарного лікаря України.
Статтею 62 Конституції України передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
При цьому, судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, яка притягається до відповідальності і лише в межах зазначеного у протоколі про адміністративне правопорушення обвинувачення, на підставі зібраних посадовою особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, доказів.
Таким чином, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, приходжу до висновку, що провадження в справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст. 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 280, 283 285, 289, 294 КУпАП, суддя
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Н. С. Бараболя