25.01.2022 Справа № 756/19585/21
Справа № 756/19585/21
Провадження № 3/756/595/22
25 січня 2022 року м. Київ
Суддя Оболонського районного суду міста Києва Жук М.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої продавцем консультантом у фізичної особи підприємця ОСОБА_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 883, ОСОБА_1 23.11.2021 року приблизно о 18 год. 40 хв., працюючи продавцем-консультантом в торгівельній точці ФОП ОСОБА_2 у ТРЦ «Дрім Таун», не забезпечила нанесення маркувань для перебування в черзі з дотриманням дистанції в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 м, не забезпечила централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни), здійснення їх дезінфекції (щоденно), дотримання вимог щодо вологого прибирання приміщень, миття та дезінфекції поверхонь, чим порушила вимоги ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», підпункт 9 п. 2? постанови КМУ від 09.12.2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами, рішення органу місцевого самоврядування, пункти 4 ,5 ,8 постанови Головного державного санітарного лікаря України № 17 від 09.05.2021 року «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, при торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків)», чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В поданих письмових запереченнях представник ОСОБА_1 - адвокат Леонова Ю.О. просила закрити провадження в справі відносно ОСОБА_1 у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши письмові матеріали, дійшов висновку про закриття провадження у справі, виходячи з наступного.
Згідно обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Частиною 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складення адміністративних протоколів, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 256 КУпАП визначено вимоги до змісту протоколу, зокрема у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частиною першою статті 44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Судом встановлено, що із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 не є безпосереднім суб'єктом господарювання, яка здійснювала вказану в протоколі діяльність, відтак в розумінні ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, вона не є суб'єктом вказаного правопорушення.
Враховуючи положення ст. 6 Конвенції про захист людини і основоположних свобод, а також беручи до уваги висновки ЄСПЛ у справах «Малофаєва проти Росії», рішення від 30.05.2013 року, та «Карелін проти Росії», рішення від 20.09.2016 року, ЄСПЛ серед іншого зазначив, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготовитися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).
Частина 1 ст. 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 283-285 КУпАП,-
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП - закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду.
Суддя