Єдиний унікальний номер 722/43/22
Номер провадження 1-в/722/13/22
28 січня 2022 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокиряни клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 ,-
Начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» (далі - ДУ «СВК (№67)») ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Чернівці, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Першотравневого районного суду м.Чернівці від 07.02.2020 року, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307, ст.69 КК України, до покарання у виді 5-ти років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна. На підставі ст.75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 3 роки. Вироком Чернівецького апеляційного суду від 21.04.2020 року, вирок Першотравневого районного суду м.Чернівці від 07.02.2020 року скасовано, ОСОБА_3 засуджено за ч.2 ст.307, ст.69 КК України до покарання у виді 2-х років позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла. Зараховано у строк відбування покарання період тримання під вартою, а саме з 20.05.2019 року по 23.05.2019 року.
Засуджений ОСОБА_3 є особою, яка засуджена за злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотичних речовин та прекурсорів, вперто не бажає стати на шлях виправлення, залишається небезпечним для суспільства.
На підставі рішення комісії від 30.12.2021 року протокол №25, а також з підстав, передбачених відповідно до вимог п.«б», п.«г» ст.3, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» просить встановити щодо засудженого ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 2 роки, встановивши йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться продаж та вживання спиртних напоїв;
- заборонити виїзд чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 4 рази на місяць.
Представник ДУ «СВК (№67)» ОСОБА_5 та засуджений ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилися, подавши письмові заяви про розгляд клопотання за їх відсутності, при цьому представник підтримує клопотання, а засуджений не заперечує щодо його задоволення та просить встановити йому мінімальний термін адміністративного нагляду.
Дослідивши письмові докази, враховуючи думку учасників судового розгляду, суд вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення.
Судом встановлено наступні обставини:
Засуджений ОСОБА_3 17.04.2022 року звільняється із державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання. В місцях позбавлення волі перебуває з 21.04.2020 року, в ДУ «СВК №67» - з 23.06.2020 року.
За час перебування в ДУ «Чернівецький слідчий ізолятор» до дисциплінарної відповідальності не притягувався. Заохочень не мав.
По прибуттю до установи і по даний час до будь-якої оплачуваної суспільно-корисної праці не залучається у зв'язку із стійким небажанням працювати.
За період відбування покарання в установі у п'яти випадках притягувався до дисциплінарної відповідальності, стягнення являються діючими. Жодного заохочення не має.
У відношенні до персоналу установи не завжди тактовний, демонстративно ввічливий. По відношенню до інших засуджених вживчивий, не конфліктний, дружні відносини підтримує із засудженими різної спрямованості.
Спальне місце та приліжкову тумбочку не завжди утримує в чистоті та порядку, має переважно охайний зовнішній вигляд.
Заходи виховного характеру, які проводяться у відділенні відвідує виключно в якості спостерігача, відповідних висновків для себе не робить.
У листопаді 2020 року здобув професію «Оператор котельні», закінчивши навчальний центр, який функціонує в установі, потребував постійного контролю за відвідуванням занять. Відмовляється приймати участь у реалізації інших програм диференційованого виховного впливу.
Роботи із благоустрою установи виконання покарань виконує, однак потребує контролю за якістю їх виконання.
Відповідно до вироку суду вину у вчиненому злочині визнав.
Відповідно до Єдиного реєстру засуджених та осіб, взятих під варту, в підсистемі «КАСАНДРА» засудженому ОСОБА_3 проведено оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі, на основі чого визначено середній рівень ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та рівень втручання.
Згідно п.«б» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Згідно п. «г» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Таким чином, під час відбування покарання засуджений ОСОБА_3 характеризується негативно, а також засуджений за злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотичних речовин та прекурсорів, а тому відповідно до вимог п.«б», п.«г» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» щодо нього необхідно встановити адміністративний нагляд органом поліції строком на один рік.
Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Згідно ч.2 ст.5 вказаного Закону у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.
Враховуючи те, що клопотання не містить належного обґрунтування необхідності застосування до засудженого всіх обмежень, визначених ст.10 цього Закону, суд, із урахуванням особи засудженого та сукупності обставин, встановлених в ході судового розгляду клопотання, вважає за доцільне на період адміністративного нагляду застосувати до засудженого ОСОБА_3 лише обмеження, передбачені п.п. «а», «в» та «г» ст.10 вказаного Закону.
При цьому, суд вважає, що застосування до засудженого ОСОБА_3 обмеження, передбаченого п.«г» ст.10 Закону, буде достатнім для контролю за поведінкою засудженого шляхом реєстрації останнього в поліції 2 рази на місяць.
Керуючись ст.ст.158, 159 КВК України, ст.ст.1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Встановити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Чернівці, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити виїзд чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 2 (два) рази на місяць.
Попередити ОСОБА_3 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду - до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим ОСОБА_3 в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.
Суддя: ОСОБА_1