Постанова від 20.01.2022 по справі 159/7024/21

Справа № 159/7024/21

Провадження № 3/159/83/22

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2022 року м. Ковель

Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шергіна Ю.О., розглянувши матеріали справи,які надійшли від Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушень, передбачених частиною першою статті 187 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

25.11.2021 до Ковельського міськрайонного суду Волинської області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за вчинення останнім адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 187 КУпАП (серії ВАБ №900845 від 12.11.2021, серії ВАБ №900846 від 12.11.2021 та серії ВАБ №900847 від 12.11.2021 ).

Згідно із вищевказаними протоколами встановлено, що ОСОБА_1 будучи особою відносно якої ухвалою Маневицького районного суду Волинської області від 04.10.2021 встановлено адміністративний нагляд із певними обмеженнями, порушив правила такого нагляду, а саме, 07.11.2021 о 01:07 год, 08.01.2021 о 00:25 год, 09.11.2021 о 05:55 год. був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив пункт 1 зазначеної ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду, вчинивши тим самим адміністративні правопорушення передбачені частиною першою статті 187 КУпАП.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною першою статті 187 КУпАП, що передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.

ОСОБА_1 на виклик до суду не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Як вбачається з протоколів про адміністративні правопорушення, такі протоколи складено у присутності ОСОБА_1 , а відтак останньому відомо про наявність в провадженні суду справи про адміністративне правопорушення відносно нього.

Відповідно до частини першої статті 268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто у випадку, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».

Аналізуючи викладене суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується дослідженими судом письмовими матеріалами справи, зокрема: протоколами про адміністративне правопорушення: серії ВАБ №900845, серії ВАБ №900846 та серії ВАБ №900847 від 12.11.2021, які за своїм змістом відповідають вимогам статті 256 КУпАП, рапортом інспектора ВРПП Ковельського РУП капітана поліції Тучака Я. від 07.11.2021, рапортом поліцейського ВРПП Ковельського РУП старшого сержанта поліції Трофимчука С. від 08.11.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12.11.2021.

Всі зазначені докази не викликають сумнівів у їх достовірності та допустимості.

Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

У відповідності до пункту 6 Розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом ДСА від 20.08.2019 №814 у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою. Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація в АСДС під номером об'єднаної справи (матеріалів кримінального провадження) та відмітки про об'єднання справ (матеріалів кримінального провадження) із зазначенням номера нової судової справи (матеріалів кримінального провадження).

Отже, з метою проведення всебічного, об'єктивного розгляду справ про адміністративні правопорушення, дотримання повноти судового розгляду, суд вважає, що справи про адміністративне правопорушення доцільно об'єднати в одне провадження та присвоїти об'єднаній справі єдиний унікальний номер № 159/7024/21 (провадження № 3/159/83/22).

При накладенні стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи обставини справи, суддя приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративні стягнення в межах санкції статей, за якими він притягується до адміністративної відповідальності.

Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.

У відповідності до статті 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, матеріальний стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, керуючись статтею 36, 40-1, частиною першою статті 187, статтями 268, 283-285 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали адміністративних справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 187 КУпАП об'єднати в одне провадження, присвоївши справі єдиний унікальний номер № 159/7024/21 (провадження № 3/159/83/22).

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ковельського

міськрайонного суду Юлія ШЕРГІНА