Справа № 592/589/22
Провадження № 3/592/324/22
27 січня 2022 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Косолап Марини Миколаївна розглянула матеріали, які надійшли від Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працюючого, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ковпаківським ВМСМВ УМВС України в Сумській області 17.03.2006,
за частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
17.01.2022 до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 2 статті 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, будучи належним чином повідомленим про час і місце судового засідання, що підтверджується особистим підписом у протоколі. Його явку поліцією не забезпечено.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що перебуваючи під адміністративним наглядом 01.01.2022 в період часу з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. не з'явився на реєстраційну відмітку Сумського РУП, чим порушив Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі».
Відповідно до статті 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 КУпАП).
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 КУпАП).
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вимоги до оформлення протоколів про адміністративні правопорушення встановлені Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 (далі - Інструкція).
Згідно пункту 9 розділу ІІ Інструкції зокрема у графі «чи притягався(лася) до адміністративної відповідальності» - інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності)
У даному випадку протокол про адміністративне правопорушення наведеним вимогам Інструкції не відповідає.
Частина друга статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Усупереч пункту 9 розділу ІІ Інструкції у протоколі про адміністративне правопорушення фабула правопорушення, що ставиться за провину ОСОБА_1 сформульована в загальних рисах без конкретизації правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 187 КУпАП. У протоколі відсутнє посилання, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 КУпАП. До матеріалів справи не додано документального підтвердження цих обставин (належним чином завіреної копії постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 КУпАП).
За містом статей 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за наслідками розгляду вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати.
Крім того, за вимогами частини 2 статті 268 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 187 КУпАП здійснюється у обов'язковій присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Враховуючи те, що зазначені недоліки позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу та винести рішення, та з метою дотримання передбачених статтею 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 2 статті 187 КУпАП підлягає поверненню до Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області для доопрацювання та вжиття заходів по забезпеченню явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності до Ковпаківського районного суду м. Суми.
Керуючись статтею 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Косолап