Рішення від 19.01.2022 по справі 234/14806/21

Справа № 234/14806/21

Провадження № 2/234/881/22

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2022 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

у складі: головуючого - судді Михальченко А.О.,

при секретарі - Орловій М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу №234/14806/21 за позовом

Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Краматорськміжрайтепломережа»

84307, Донецька область, м. Краматорськ, пров. Земляний, 2

до

ОСОБА_1

АДРЕСА_1

про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, -

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

29 жовтня 2021 року ОКП «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Краматорськміжрайтепломережа» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 з підстав порушення відповідачем договірних зобов'язань (ст.509 ЦК України) та просить суд стягнути з неї заборгованість за спожиту теплову енергію за період з 01.05.1999 року по 31.07.2021 року у сумі 27795,54 грн., втрати від інфляційних процесів в розмірі 29318,93 грн., 3% річних в розмірі 6057,35 грн. та судовий збір у сумі 2270,00 грн., витрати понесені за отримання відомостей з державного реєстру речових прав у сумі 33, 00 грн.

Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 23.11.2021 року по справі відкрите спрощене позовне провадження та відповідачу надано строк для подання відзиву на позов.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав заяву про слухання справи в його відсутність, не заперечував проти винесення по справі заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явилася, про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином, повісткою. Клопотання про відкладення розгляду справи від неї не надходило.

Згідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо, відповідно до положень цього Кодексу, розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, у разі неявки у судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності з повідомленням причин неявки, ненадання відповідачем відзиву на позовну заяву, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, вважає за необхідне проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

встановив:

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» визначені основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між виробниками і споживачами, а також їх права та обов'язки, зокрема п. 5 ч.3 ст.20 Закону встановлений обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Так, з матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 .

Згідно п.18 Правил надання населенню послуг водо-, теплозабезпечення та водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.1997 року за №1497, власник зобов'язаний вчасно вносити плату за користування комунальними послугами по затвердженим у встановленому порядку тарифам.

Отже, у розумінні ст.19 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» відповідач ОСОБА_1 є учасником правовідносин з приводу надання житлово-комунальних послуг щодо належної їй на праві приватної власності квартири.

Судом встановлено, що за вказаною вище адресою, послугами позивача щодо опалення та підігрів води ОСОБА_1 користується централізовано та від надання таких послуг не відмовлялася.

Згідно ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені законом.

Відповідно до ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/ тарифів та показань засобів обліку або нормами, затвердженими в установлено порядку.

Згідно ст.ст.156, 162 Житлового кодексу України, власник зобов'язаний вчасно вносити плату за комунальні послуги по встановленому у законному порядку тарифам.

Як вбачається з довідки про заборгованість та розрахунку сум збитків від інфляції та 3% річних, заборгованість за період з 01.05.1999 року по 31.07.2021 року перед ОКП «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Краматорськміжрайтепломережа» складає 27795,54 грн., втрати від інфляційних процесів у розмірі 29318,93 грн., 3% річних складає 6057,35 грн.

Відповідач за вказаний вище період не сплачувала вартість спожитої теплової енергії, у зв'язку з чим позовні вимоги слід задовольнити повністю.

Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь позивача судовий збір у розмірі 2270,00 грн.

Крім того, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені останнім витрати за отримання відомостей з державного реєстру речових прав у сумі 33,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 10, 12, 76, 141, 263-265, 280-281 ЦПК України, ст.ст.156, 162 ЖК України, ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», Постановою КМУ №630 від 21.07.2005р. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Краматорськміжрайтепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ) на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Краматорськміжрайтепломережа» (р/р НОМЕР_2 , банк - АТ «Ощадбанк», МФО 335106, ЄДРПОУ 03337119) заборгованість за спожиту теплову енергію за період з 01.05.1999 року по 31.07.2021 в розмірі 27795 (двадцять сім тисяч сімсот дев'яносто п'ять) грн. 54 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 ) на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі виробничої одиниці «Краматорськміжрайтепломережа» (р./р. НОМЕР_3 , банк - Філія ДОУ АТ «Державний Ощадний банк України», МФО 335106, ЄДРПОУ 05540936) втрати від інфляційних процесів у розмірі 29318 (двадцять дев'ять тисяч триста вісімнадцять) грн. 93 коп., 3% річних в сумі 6057 (шість тисяч п'ятдесят сім) грн. 35 коп., судовий сбір в сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп., витрати понесені за отримання відомостей з державного реєстру речових прав у сумі 33 (тридцять три) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд Донецької області, протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Рішення складене в одному екземплярі в нарадчій кімнаті.

Суддя Краматорського міського суду А. О. Михальченко

Попередній документ
102791851
Наступний документ
102791865
Інформація про рішення:
№ рішення: 102791858
№ справи: 234/14806/21
Дата рішення: 19.01.2022
Дата публікації: 28.01.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Краматорський міський суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (29.10.2021)
Дата надходження: 29.10.2021
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
23.12.2021 08:00 Краматорський міський суд Донецької області
19.01.2022 08:00 Краматорський міський суд Донецької області