Справа № 588/1864/21
провадження № 3-в/588/3/22
27 січня 2022 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Щербаченко М. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тростянці заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу,
ОСОБА_2 17.01.2021 звернувся до суду із указаною заявою, яку мотивував тим, що 10.01.2022 його було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статтею 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн. Посилаючись на неможливість оплати штрафи, заявник просив суд відстрочити виконання постанови суду в частині сплати штрафу на 1 рік.
У судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, був повідомлений належним чином про час і місце судового розгляду заяви.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що є підстави для задоволення заяви, виходячи з таких мотивів.
Постановою судді Тростянецького районного суду Сумської області від 10.01.2022, ОСОБА_2 був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статтею 130 КУпАП, і на нього судом було накладено адміністративне стягнення у виді 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. із позбавленням права керування транспортними засобами на один рік (а.с. 36-37).
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із частиною 1 статті 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Обґрунтовуючи підстави для відстрочення виконання постанови, заявник посилався на скрутне матеріальне становище, що підтвердив довідкою про доходи №7233132982324212 наданої Південним об'єднаним управлінням ПФУ в Сумській області, відповідно до якої ОСОБА_2 перебуває на обліку і отримує пенсію по інвалідності за період з січня по грудень 2021 року нараховано 26200 грн. 00 коп. (а.с.40).
З огляду на викладене, ураховуючи розмір застосованого до ОСОБА_2 штрафу, майновий стан та відомості про особу порушника, вважаю, що є підстави для відстрочення виконання постанови суду в частині оплати штрафу на один рік.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред'явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі надання судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.
За таких обставин, та керуючись статтею 301 КУпАП, суддя
Заяву ОСОБА_1 про відстрочення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення вигляді штрафу - задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Тростянецького районного суду Сумської області від 10 січня 2022 у справі № 588/1864/21 в частині сплати штрафу в сумі 17000 грн. на строк тривалістю 1 (один) рік, який обчислюється з дня наступного за днем ухвалення цієї постанови, тобто до 27 січня 2023 року включно.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М. В. Щербаченко