308/17901/21
25 січня 2022 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Іванов А.П., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли з Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
встановив:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №802994 від 19.12.2021 з'ясовано, що 19.12.2021 близько 16 год. 05 хв. в сквері «Героїв Майдану» за адресою м. Ужгород, вул. Довженка ОСОБА_1 перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив вимоги постанови КМУ №1236 від 09.12.2020. Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Особа, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, викликався до суду шляхом надсилання судової повістки на адресу вказану в протоколі як місце проживання, а також шляхом розміщення відповідного повідомлення про виклик на вебпорталі Судова влада України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з норми ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати серед іншого чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Згідно з вимогами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються серед іншого відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Пунктом 9 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376, визначено, що при складанні протоколу у ньому зазначаються зокрема у графі «назва документа, серія, N, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)).
Однак в порушення вказаних вимог ст. 256 КУпАП та вимог Інструкції № 1376 у протоколі відсутні відомості за яким документом ідентифіковано особу, яка притягається до відповідальності як ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Частиною 1 ст. 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма носить бланкетний характер і передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, передбачених, зокрема іншими актами законодавства, а тому потребує обов'язкової вказівки про конкретну заборону/обмеження, регламентовану поведінку, визначені відповідним пунктом (підпунктом) нормативно-правового акту, яким установлюється правила карантину, і які саме порушила особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення
В порушення викладеного, в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 , перебуваючи в громадському місці без документів, порушив вимоги постанови КМУ України від 09.12.2020 №1236, однак не вказано яким саме пунктом (підпунктом) регламентовано означений обов'язок.
Слід зазначити, що суд, в силу наданих йому повноважень, не може самостійно змінювати зміст правопорушення, яке ставиться особі у провину, та кваліфікувати дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, беручи до уваги виявлені недоліки протоколу.
Вказані вище недоліки унеможливлюють повний і об'єктивний розгляд справи, зокрема в частині перевірки судом чи саме ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП при обставинах викладених в протоколі, зокрема в частині пояснень особи по суті інкримінованого йому порушення, що додані до розглядуваного протоколу.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суд
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №802994 від 19.12.2021 щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повернути до Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду А.П. Іванов