Справа № 523/14995/21
Номер провадження 3/523/568/22
"21" січня 2022 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Дяченко В.Г. розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , місце роботи: начальник відділу Лиманського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 47-01/180/21 від 11.08.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, перебуваючи на посаді начальника відділу Лиманського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.
Зазначену декларацію ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, за 2019 рік до 00 год. 00 хв. 01.06.2020, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з відомостей з Реєстру, декларацію за 2019 рік ОСОБА_1 , подав 03.07.2020 о 13 год. 36 хв., у період з 01.01.2020 по 01.06.2020 ОСОБА_1 жодних дій у Реєстрі щодо створення та заповнення декларації за 2019 рік не вчиняв.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , надав пояснення суду, в яких зазначив що справа не підсудна Суворовському районному суду м.Одеси, інших пояснень суду не надав.
Прокурор Поляков Р.М. в судовому засіданні наполягав на притягненні до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накладення на нього стягнення в межах санкції статті, заперечував що до непідсудності справи Суворовському районному суду м.Одеси.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, врахувавши думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена та повністю підтверджується матеріалами справи.
Зокрема, з протоколу про адміністративне правопорушення № 47-01/180/21 від 11.08.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Факт несвоєчасності подачі відповідної декларації встановлений. Поважні причини несвоєчасної подачі відповідної декларації гр. ОСОБА_1 - не встановлені.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік - 03.07.2020 о 13 год. 36 хв.
Відповідно частини першої ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (затвердженого Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089), суб'єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: 3) декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб'єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов'язок подання такої декларації
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.05.2015 5-рп/2015 з питань офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 276 КУпАП місцем вчинення правопорушення є адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Таким чином ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію за 2019 рік.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є дата фактичного подання електронної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто з 03.07.2020 року, а датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а саме 11.08.2021 року, тобто з моменту з'ясування всіх необхідних даних, для встановлення ознаки складу правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винним у порушенні встановлених Законом України «Про запобігання корупції», а саме, обов'язку щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, як уповноваженої особи на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, і відповідно у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає, що слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 40-1, 283, 284 КпАП України, суд -
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 гривень 20 копійок.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня вручення копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 24.01.2022 року.
Суддя: