майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
"26" січня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/190/21
Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,
розглянувши заяву представника відповідачів - 2, 3 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів від 26.01.2022 у справі №906/190/21
за позовом: ОСОБА_1 (м.Житомир)
до: 1. Спеціалізованого приватного підприємства "Звягельмолоко" (смт.Пулини Пулинського району Житомирської області);
2. ОСОБА_2 (м.Харків);
3. ОСОБА_3 (с.Сонячне Житомирського району Житомирської області)
за участю у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - приватного нотаріуса Житомирського районного нотаріального округу Силіну Наталію Володимирівну (м.Житомир)
про визнання недійсним рішення, що оформлене протоколом від 09.10.2020, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки,
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованого приватного підприємства "Звягельмолоко", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним рішення загальних зборів, що оформлене протоколом від 09.10.2020, засновників Спеціалізованого приватного підприємства "Звягельмолоко" та визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки з розташованим на ній об'єктом нерухомого майна від 20.10.20, укладеного між Спеціалізованим приватним підприємством "Звягельмолоко", ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Ухвалою суду від 11.10.2021, зокрема, провадження у справі №906/190/21 зупинено.
Ухвалою суду від 24.01.2022 провадження у справі №906/190/21 поновлено та призначено підготовче засідання 16.02.2022 о 14:30.
26.01.2022 на електронну адресу суду від представника відповідачів-2,3 надійшла заява про участь у судовому засіданні, призначеному на 16.02.2022 о 14:30, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу зв'язку «Easycon».
За даними програми "EasyCon" представник відповідачів-2, 3 - адвокат Яровий А.А. зареєстрований в системі за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Розглянувши вказану заяву від 26.01.2022, суд дійшов висновку про її задоволення, враховуючи наступне.
Частинами 1-4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженим наказом ДСА України від 23.04.2020 №196 (далі - Порядок), встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програмного забезпечення "EasyCon".
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вказана заява подана представником відповідачів-2, 3 з дотриманням вимог ст.197 ГПК України та умов Порядку.
Таким чином, з метою забезпечення права на доступ до правосуддя, правильного та своєчасного розгляду справи, враховуючи наявність у суді відповідної технічної можливості, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника відповідачів-2, 3 від 26.01.2022 та провести вже призначене судове засідання у справі №906/190/21 в режимі відеоконференції за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "Easycon".
Керуючись ст.ст.197, 234-235 ГПК України, господарський суд
1. Заяву представника відповідачів-2,3 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів від 26.01.2022 під час розгляду Господарським судом Житомирської області справи №906/190/21 задовольнити.
2. Підготовче засідання у справі №906/190/21, яке призначено на "16" лютого 2022 р. о 14:30 , провести в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судового засідання № 622 (ВКЗ).
Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" (пошук в мережі Інтернет за посиланням: https://vkz.court.gov.ua) поза межами приміщення суду за участю представника відповідачів - 2, 3 - адвоката Ярового Артема Андрійовича.
3. Попередити представника відповідачів-2,3, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку (ч.ч.5, 11 ст.197 ГПК України).
4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику відповідачів-2, 3 необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ухвала набрала законної сили 26.01.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007.
Суддя Соловей Л.А.
Друк:
1 - у справу;
- представнику відповідачів-2,3 - адвокату Яровому А.А. на ел.пошту (ІНФОРМАЦІЯ_2).