Єдиний унікальний номер: 379/29/22
Провадження № 3/379/19/22
25 січня 2022 рокум.Тараща
Таращанський районний суд Київської області у складі судді Музиченко О.О.,
за участю прокурора Бузинного В.С..,
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли 11.01.2022 від управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий МВ № 1 Білоцерківського МУ ГУ МВС України в Київській області 09.04.1999, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого менеджером у ТОВ «Байєр Україна», депутата Таращанської міської ради Білоцерківського району Київської області, дані про притягнення до адміністративної відповідальності у матеріалах справи відсутні,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 , будучи депутатом Таращанської міської ради Білоцерківського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, 02.04.2021 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч 1 ст. 1726 КУпАП.
У зв'язку із цим 04 січня 2022 року на ОСОБА_2 було складено протокол № 841 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, який скеровано до суду.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч 1 ст. 1726 КУпАП, визнав повністю та пояснив, що він отримав мандат депутат в листопаді 2020 року, у грудні 2020 подав декларацію і був упевнений, що це і є декларація за 2020 рік. Факт порушення і подання декларації з пропуском строку визнає.
Прокурор Таращанського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Київської області Бузинний В.С. у судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, складений відносно ОСОБА_2 , підтримав та вказав на достатність правових підстав для притягнення ОСОБА_2 до передбаченої законом відповідальності за вказане корупційне правопорушення. З огляду на визнання ОСОБА_2 своєї провини, вважав за доцільне призначити йому мінімальне стягнення за це адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, суд, оцінивши докази відповідно до положень статті 252 КУпАП, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступних висновків.
Згідно статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до списку депутатів Таращанської міської ради VIII скликання (додаток 1 до протоколу першої сесії VIII скликання від 24.11.2020) за ОСОБА_2 визнано повноваження депутата зазначеної ради /а.с.17/.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється вимоги та обмеження встановлені Законом - депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених Законом.
Відповідно до абзацу 15 ч. 1 ст. 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , будучи депутатом Таращанської міської ради Таращанського району Київської області, був ознайомлений з вимогами частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п. 2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобіганню виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» щодо обов'язку подавати декларацію про доходи та майно, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік в термін до 01 квітня 2021 року, проте він подав зазначену декларацію несвоєчасно та без поважних причин, а саме: о 20 годині 19 хвилини 02 квітня 2021 року, тобто несвоєчасно.
Відтак, ОСОБА_2 , будучи суб'єктом декларування, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП, оскільки він несвоєчасно і без поважних причин подав декларацію за 2020 рік.
Згідно ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Враховуючи положення статей 33-35 КУпАП, суд при накладенні адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, приходить до висновку про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, встановленому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та вважає, що таке адміністративне стягнення буде сприяти вихованню правопорушника в дусі додержання законів України, а також запобігати вчиненню нових правопорушень.
За статтею 40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 252, 280 КУпАП, ст.ст. 1, 3, 27, 28 Закону України «Про запобігання корупції», суд
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн 20 коп.
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя Таращанського районного суду Київської області О. О. Музиченко