Справа 288/93/22
1-в/288/6/22
25 січня 2022 року . смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю:
особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Сороки Республіки Молдова, мешканцю АДРЕСА_1 , освіта середня, непрацюючому, раніше судимому: 20 лютого 2019 року Андрушівським районним судом Житомирської області за частиною другою статті 309 КК України до двох років позбавлення волі,
Начальник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , посилаючись на те, що 06 березня 2020 року ОСОБА_3 звільнився з місць позбавлення волі та прибув на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , засуджений 20 лютого 2019 року Андрушівським районним судом Житомирської області за частиною другою статті 309 КК України до двох років позбавлення волі, та формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, відповідних висновків не зробив, офіційно не працює, зловживати спиртними напоями, скоює адміністративні правопорушення та повернувшись з місць позбавлення волі, вісім разів притягувався до адміністративної відповідальності за скоєння ним навмисних правопорушень, а саме: ч. 1 ст. 178 КУпАП від 12.07.2021 -попередження; ч. 1 ст. 175-1 КУпАП від 12.07.2021 - попередження; ч. 2 ст. 178 КУпАП від20.09.2021 - штраф 51 гривня; ст. 176 КУпАП від 04.11.2021 - штраф 51 гривня; ст. 176 КУпАП від 29.12.2021 - штраф 51 гривня; ч. 2 ст. 175-1 КУпАП від 06.01.2022-штраф 170 гривень; ч. 1 ст. 195-6 КУпАП від 06.01.2022 - попередження; ст. 176 КУпАП від 13.01.2022 - штраф 51 гривня.
ОСОБА_3 було вісім разів винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та припинення ведення ним антигромадського способу життя.
Незважаючи на вжиті заходи, ОСОБА_3 на шлях виправлення стати не бажає та продовжує зловживати спиртними напоями.
На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», просить встановити адміністративний нагляд відносно раніше судимого ОСОБА_3 .
Представник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області в судове засідання не зявився про дату, час та місце слухання справи належним чином повідомлений.
Особа, відносно якої внесено подання ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечує проти задоволення даного подання.
Заслухавши пояснення ОСОБА_3 , вивчивши матеріали подання, суд приходить до наступного висновку.
ОСОБА_3 , вироком від 20 лютого 2019 року Андрушівського районного суду Житомирської області, засуджений за частиною другою статті 309 КК України до двох років позбавлення волі, 06 березня 2020 року повернувся з місць позбавлення волі.
Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (стаття 2 Закону).
Відповідно до п. «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбуття покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» статті 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 , після прибуття на постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , незважаючи на неодноразові попередження органів поліції, систематично порушував громадський порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності:
-за ч. 1 ст. 178 КУпАП від 12.07.2021 -попередження;
-за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП від 12.07.2021 - попередження;
-за ч. 2 ст. 178 КУпАП від 20.09.2021 - штраф 51 гривня;
-за ст. 176 КУпАП від 04.11.2021 - штраф 51 гривня;
- за ст. 176 КУпАП від 29.12.2021 - штраф 51 гривня;
- за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП від 06.01.2022- штраф 170 гривень;
- за ч. 1 ст. 195-6 КУпАП від 06.01.2022 - попередження;
-за ст. 176 КУпАП від 13.01.2022 - штраф 51 гривня.
Із даних, які містяться в справі вбачається, що ОСОБА_3 про те, що якщо він не припинить антигромадський спосіб життя, за ним буде встановлено адміністративний нагляд був попереджений відразу після скоєння вказаних вище правопорушень. З ними він особисто був ознайомлений, про що свідчать його підписи.
Отже, враховуючи, що ОСОБА_3 не реагує на офіційні попередження про недопустимість протиправної поведінки, на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, йому доцільно встановити адміністративний нагляд, що дасть змогу спостерігати за ним і контролювати його поведінку для запобігання вчинення даною особою інших протиправних дій.
Зазначене свідчить про наявність встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підстав про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляду строком на один рік.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Сороки Республіки Молдова, мешканцю АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном 1 рік.
На підставі ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановити щодо ОСОБА_3 такі обмеження:
- з'являтися на реєстрацію до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області кожний перший, третій понеділок місяця в період часу з 09.00 до 10.00 години для проведення профілактичної роботи;
- заборонити відвідувати заклади, де спиртні напої продаються на розлив, з метою їх вживання;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Житомирського району Попільнянської ОТГ без дозволу Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області;
- заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання АДРЕСА_1 , в період часу з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступної доби.
Копію ухвали направити до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для виконання.
На ухвалу може бути подана апеляція до Житомирського апеляційного суду через Попільнянський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_1