Справа № 159/7650/21
Провадження № 3/159/255/22
24 січня 2022 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Волкова Ю.Ф.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області 17.03.1997, РНОКПП НОМЕР_2 ), який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ФОП,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),
встановила:
ОСОБА_1 12.12.2021 близько 02:30 годині за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство відносно свого сина ОСОБА_2 , а саме, намагався затіяти бійку та чинив відносно сина психологічний тиск, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 173-2 Кодексу.
У судовому засіданні ОСОБА_1 надав усні пояснення, відповідно до яких вину свою визнав повністю, пояснив, що мав місце конфлікт з сином з приводу різних побутових питань, в тому числі з приводу небажання сина працювати та забезпечувати себе матеріально. Розкаюється у вчиненому, розуміє протиправність вчиненого, повідомив, що такий випадок є одиничним, на даний час вони з сином порозумілись.
Потерпілий ОСОБА_2 підтвердив обставини, викладені батьком, зазначив, що на даний час вони примирились, кожен зробив відповідні висновки, на притягненні ОСОБА_1 до відповідальності не наполягав.
Заслухавши пояснення особи, потерпілого, вивчивши матеріали справи, суддя дійшла таких висновків.
Відповідно до статті 251 Кодексу доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вина правопорушника у вчиненні даного правопорушення повністю доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №900965 від 13.12.2021, рапортом працівника поліції про надходження повідомлення про вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства, заявами ОСОБА_2 та його поясненнями, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, довідкою-відгуком на ОСОБА_1 .
Доказів, які б спростовували вказані обставини суду не надано.
Оцінивши докази та матеріали, надавши правову оцінку встановленим обставинам, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у вчиненні домашнього насильства (вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру.
За змістом частини другої статті 33 Кодексу при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відповідно до вимог статей 245, 280 Кодексу завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Статтею 22 Кодексу передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При цьому суд звертає увагу: виходячи з норм, що містяться у пункті 2 статті 35 Кодексу, законодавцем передбачена презумпція обтяження відповідальності за повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, тобто збільшення суворості покарання у разі повторного вчинення однорідного правопорушення.
Аналізуючи вище викладене, дотримуючись принципу законності, верховенства права, індивідуалізації, справедливості та обґрунтованості покарання, виходячи із засад гуманності, враховуючи характер і обставини скоєного правопорушення, а також обставини, які пом'якшують покарання, ставлення ОСОБА_1 до вчиненого, а саме усвідомлення протиправності вчиненого, позицію самого потерпілого, беручи до уваги, що одним із загальнолюдських вимірів права є пропорційність відповідальності вчиненому правопорушенню, а також те, що правопорушення тривало малий проміжок часу, зафіксоване одноразово, суд вважає за можливе у даному випадку застосувати статтю 22 Кодексу - звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, провадження у справі закрити.
Керуючись статтями 22, 33, 35, 173-2, 245, 255, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
постановила:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 173-2 Кодексу та звільнити його від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого, обмежитись щодо нього усним зауваженням.
Провадження у справі №159/7650/21 закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятоюстатті 7 Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської областіЮ. Ф. Волкова