ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
24.01.2022Справа № 910/9267/21
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЙЛ ТРАСТ"
до Антимонопольного комітету України
про визнання недійсним рішення в частині
Суддя Картавцева Ю.В.
Представники: без виклику
Товариство з обмеженою відповідальністю «ОЙЛ ТРАСТ» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення в частині.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що рішення Антимонопольного комітету України № 178-р від 30.03.2021 є протиправним та не відповідає вимогам чинного законодавства, з огляду на що позивач просить суд визнати недійсним зазначене рішення в частині, що стосується позивача.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.06.2021 позовну заяву залишено без руху.
13.07.2021 через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
За змістом ст. 176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.07.2021 суд ухвалив: прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; справу розглядати за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 03.08.2021.
02.08.2021 через відділ діловодства суду від відповідача надійшло клопотання про продовження строку на подачу відзиву.
03.08.2021 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про призначення судової економічної експертизи.
У підготовче засідання 03.08.2021 прибули представники сторін.
Відповідно до ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
У підготовчому засіданні 03.08.2021 суд без виходу до нарадчої кімнати постановив ухвалу про продовження строку підготовчого провадження на 30 днів та оголосив перерву в підготовчому засіданні до 14.09.2021.
08.09.2021 через відділ діловодства суду від відповідача надійшов відзив, клопотання про розгляд справи у закритому судовому засіданні та заперечення на клопотання про призначення судової експертизи.
У підготовче засідання 14.09.2021 прибули представники сторін.
У підготовчому засіданні оголошено перерву до 28.09.2021.
27.09.2021 через відділ діловодства суду від відповідача надійшли додаткові пояснення до клопотання про розгляд справи у закритому судовому засіданні.
У підготовче засідання 28.09.2021 прибули представники сторін.
Представник відповідача підтримав клопотання про розгляд справи № 910/9267/21 у закритому судовому засіданні, представник позивача залишив питання стосовно клопотання відповідача на розсуд суду.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.09.2021 ухвалено: клопотання Антимонопольного комітету України про розгляд справи № 910/9267/21 у закритому судовому засіданні задовольнити; розгляд справи № 910/9267/21 здійснювати у закритому судовому засіданні; призначити у справі № 910/9267/21 судову економічну експертизу, проведення якої доручити атестованим судовим експертам Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» (61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-А).
17.01.2022 через відділ діловодства суду від Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів необхідних для дачі висновку експерта, у якому судовий експерт С.О. Козуб просить суд надати:
1) Коригування першого, другого, третього, четвертого, сьомого, восьмого, дев'ятого, десятого питань винесених на дослідження, в частині наведення постання на рішення Антимонопольного комітету України №178-р від 30.03.2021 (оскільки проведення додаткових ревізійних дій виходить за межі компетенції експерта - економіста, тоді як експертне завдання по вказаним питанням по суті передбачає дослідження обставин здійснення певних операцій які розглядались у вказаному рішення Антимонопольного комітету України), у тому числі стосовно періоду винесеного на дослідження (у рішенні №178-р від 30.03.2021 визначено період 2015-2017рр.);
2) Щодо питання №1 - відомості Антимонопольного комітету України (далі АМКУ) з наведенням на конкретного нормативного акту (із визначення певної норми), методичних рекомендацій із відповідною державною реєстрацією в мінюсті (тощо), які застосовані АМКУ (з наведення конкретних норм які недотримані) та які передбачають порівняння цін ПАТ "Укртатнафта" та імпортних цін, що кореспондують різним умовам поставки в контексті визначення обґрунтованості ціноутворення ПАТ "Укртатнафта" (наведені в рішенні №178-р від 30.03.2021), а саме щодо порівняння умов поставок імпортних нафтопродуктів і поставок на внутрішньому ринку України, наведенням конкретних умов поставок які є співставними (достатньо співставними та таких що підлягають порівнянню, тощо); відомості АМКУ щодо встановлення собівартості виробництва пального ПАТ "Укртатнафта" із наведення конкретних розрахунків (з відповідний документальним обґрунтуванням) впливу факторів: величини акцизного збору в Україні, торгових націнок оптового оператора ринку України, які залежать від вартості та кількості кредитних коштів, часу обороту коштів, обсягів партії та цін, а також розміру податку на додану вартість (тощо);
3)Щодо питання №2 - відомості щодо визначення:
- рівня цін реалізації нафтопродуктів бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта" у період 2015-2017рр. у співставних величинах щодо умов (базисів) поставок (або інші дані з наведенням відповідного документального обґрунтування які використані АМКУ при винесення наведені в рішенні №178-р від 30. 03.2021);
- рівня цін реалізації згідно котирувань Platts на нафтопродуктів бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта" у період 2015-2017 рр. у співставних величинах щодо умов (базисів) поставок (або інші дані з наведенням, відповідного документального обґрунтування які використані АМКУ при винесення наведені в рішенні №178-р від 30.03.2021);
- рівня цін на імпортні нафтопродукти у період 2015-2017 рр. (бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва)у період 2015-2017 рр. у співставних величинах щодо умов (базисів) поставок (або інші дані з наведенням відповідного документального обґрунтування які використані АМКУ при винесення наведені в рішенні №178-р від 30.03.2021);
4) Щодо питання №3 - відомості щодо визначенням кореляції (розрахунок із визначенням алгоритму розрахунку) цін продажу бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта"; відомості із наведення відповідних цін цінами на пальне у всіх мережах АЗС на території України, із визначенням даних щодо середньозважених значень по обсягам продажів кожної мережі АЗС, із наведенням відповідних факторів впливу на дані вказаної кореляції цін, зокрема щодо зв'язку із спільними ринковими факторами, що впливають на зміну ціни, наведенням даних вказаних мереж щодо вищої цінової категорії, яка може бути пов'язана як з їхньою маркетинговою стратегією (вищого цінового сегменту, ефект Веблена, тощо), так і з поза ринковими факторами (змова) та наданням відповідного документального підтвердження та правової оцінки обставин (в частині змови із доданням відповідних правових висновків які набули підтвердження у судовому порядку); дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
5) Щодо питання №4 - відомості щодо визначенням кореляції (розрахунок із визначенням алгоритму розрахунку) динаміки цін продажу бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта" та відповідних цін у мережах PARALLEL, SHELL, WOG, OKKO, SOCAR, у період 2015-2017 рр., відомості з наведенням відповідних даних які використані у відповідних розрахунках; відомості стосовно виробника пального, що реалізується у вказаних мережах (власного виробництва або імпортного виробництва), визначенням окремої градації мережі АЗС PARALLEL, SHELL, WOG, OKKO, SOCAR стосовно сегменту цін (з наданням постання на нормативний документ щодо розподілу за подібною градацією, тощо); відомості стосовно врахування АМКУ при визначенням кореляції (розрахунку) динаміки цін продажу витрат на транспортування, акцизного збору та інших супутніх витрат у порівнянні цін на нафтопродукти вітчизняного та імпортного виробництва, а також цінового сегмент мереж АЗС; дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
6) Щодо питання №5 - відомості (з відповідним документальним обґрунтуванням, та визначенням алгоритму розрахунку) на підставі яких АМКУ проведено розрахунок показників кореляції, які вказані у рішенні України №178-р від 30.03.2021 щодо середньозважених цін на АЗС у мережі "АВІАС" із відповідним, обґрунтуванням (економічним, розрахунком, обумовленість зміни ціни, а в частині фактичних обставин з посиланням на відповідний документ який набрав законну сила), що обумовленість зміни ціни була, необхідна, у зв'язку із зміною іншими учасниками ринку своїх цін на бензин марки А-92, А-95 та дизельне пальне (тощо в тому числі зі наданням відомостей стосовно спільних ринкових факторів (наведенням конкретних факторів), що впливають на поведінку учасників ринку, у тому числі у випадках змін іншими учасниками ринку своїх цін на бензин марки А-92, А-95 та дизельне пальне;
7) Щодо питання №6 - відомості щодо нормативного та методичного обґрунтування (із наведення конкретних, норм діючих нормативних актів та визначенням відповідної градації) на підставі яких АМКУ визначено показники кореляції, які вказані у рішенні №178-р від 30.03.2021 стосовно висновку щодо одночасності зміни операторами АЗС мережі "АВІАС" та іншими учасниками ринку фактичних цін бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта"; (роз'яснення АМКУ із визначенням конкретного алгоритму розрахунку показників кореляції які є однакові із наведенням, відповідних умов (базисів) поставок, а в частині фактичних обставин щодо штучної одночасність зміни операторами мережі, з посиланням на відповідний документ який набрав законну ста);
8) Щодо питання №7 - відомості щодо економічного та нормативного обґрунтування участі, у картковому проекті АВІАС (в цілому з основними умовами) операторів АЗС та споживачів на конкурентному ринку, а також щодо економічного та нормативного обґрунтування участі у картковому проекті АВІАС для виробника з такими ж основними умовами, з наведенням, відповідних економічних обґрунтувань (щодо умов участі); відомості щодо економічних розрахунків для усіх суб'єктів (виробників пального, операторів АЗС та споживачів), які беруть в ньому участь, дані стосовно ціни пального на день продажу (фіксації/ не фіксації ціни); для виробників і операторів АЗС стосовно реалізація паливних карток у умовах нестабільності на ринку нафтопродуктів (тощо); дані АМКУ стосовно постання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
9) Щодо питання №8 - відомості (з доданням документального обгрунтування, а в частині фактичних обставин та правової оцінки договірних відносин, з посиланням на відповідний документ який набрав законну силу) щодо економічного та нормативного обґрунтування стосовно впливу (градації ймовірного впливу) на рівень цін на роздрібному ринку світлих нафтопродуктів укладення та виконання договорів між ПАТ "Укртатнафта" та ТОВ «Ойл траст» за період 2015-2017рр.; відомості стосовно рішень про встановлення ціни реалізації нафтопродуктів А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "УКРТАТНАФТА" які приймались операторами АЗС, у тому числі ТОВ «Ойл траст», документальне підтвердження надання вказівок ПАТ "УКРТАТНАФТА " при прийнятті рішень із визначенням рівня цін; дані АМКУ стосовно постання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
10) Щодо питання №9 - відомості щодо економічного та нормативного обгрунтування (з наведення відповідного нормативного документу та реєстрації в Мінюсті який використано) при обрані Антимонопольним комітетом України підходу щодо визначення показників обсягів реалізації світлих нафтопродуктів виробництва ПАТ "Укртатнафта" проектом АВІАС, визначення кількості АЗС та, як наслідок, визначення частки проекту АВІАС на ринку виключно на підставі даних Державної служби статистики України; відомості стосовно неможливості (нормативно обґрунтованої недоцільності, тощо) застосування комплексний підхід до аналізу усього масиву даних (інформація від учасників проекту "АВІАС", інформація від інших учасників ринку щодо реалізації світлих нафтопродуктів тощо); дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
11) Щодо питання №10 - відомості щодо економічного та нормативного обґрунтування (з наведення відповідного нормативного документу та реєстрації в Мінюсті який використано, в частині надання оцінки дій суб'єктів господарювання з посиланням на відповідний документ який набрав законну силу) застосування Антимонопольним комітетом України коефіцієнта кореляції (лінійної залежності, з наведенням конкретного алгоритму розрахунку) при визначенні схожості в діях суб'єктів господарювання при встановленні ними цін на нафтопродукти (бензини А-92, А-95, дизельне паливо) у періоди 2015-2016 роки та протягом січня 2017 року; дані яким чином враховані вказані відомості при визначення коефіцієнту кореляції середньозважених цін на АЗС при урахуванні, що вартість палива залежала від вартості купівлі такого палива у виробника (з наведенням відповідного розрахунку та нормативного висновку); дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
12) Щодо питання №11 - відомості щодо економічного (із відповідним документальним, обґрунтуванням) та нормативного обґрунтування (з наведення відповідного та нормативного документу та реєстрації в Мінюсті який використано) стосовно визначення меж ринку у рішенні №178-р від 30.03.2021 в розділі 4 "Опис ринків конкурентних відносин";
13) Інші матеріали, які були використані при здійснені Антимонопольним комітетом України перевірки та складанні рішення №178-р від 30.03.2021, які мають суттєве значення під час проведення дослідження в т. ч. щодо набрання законної сили судових рішень (за наявності).
Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Відтак, з метою розгляду клопотання Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» про надання додаткових матеріалів, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі.
Відповідно до ч. 6 ст. 69 Господарського процесуального кодексу України експерт має право ознайомлюватися з матеріалами справи, заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом, викладати у висновку експертизи виявлені в ході її проведення факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об'єктів дослідження; для цілей проведення експертизи заявляти клопотання про опитування учасників справи та свідків; користуватися іншими правами, що надані Законом України "Про судову експертизу".
Положеннями статті 102 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв'язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати. Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання. При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
За змістом ст. 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У клопотанні про витребування судом групи однотипних документів як доказів додатково зазначаються ознаки, що дозволяють ідентифікувати відповідну групу документів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Враховуючи зазначене, дослідивши клопотання судових експертів про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової експертизи, суд дійшов висновку про його обґрунтованість, а відтак, суд задовольняє вказане клопотання.
Керуючись ст.ст. 69, 81, 102, 230, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Поновити провадження у справі № 910/9267/21.
2. Зобов'язати позивача та відповідача у строк до 08.02.2021 надати суду матеріали, що необхідні для проведення судової експертизи у даній справі, а саме:
2.1) відомості Антимонопольного комітету України (далі АМКУ) з наведенням на конкретного нормативного акту (із визначення певної норми), методичних рекомендацій із відповідною державною реєстрацією в мінюсті (тощо), які застосовані АМКУ (з наведення конкретних норм які недотримані) та які передбачають порівняння цін ПАТ "Укртатнафта" та імпортних цін, що кореспондують різним умовам поставки в контексті визначення обґрунтованості ціноутворення ПАТ "Укртатнафта" (наведені в рішенні №178-р від 30.03.2021), а саме щодо порівняння умов поставок імпортних нафтопродуктів і поставок на внутрішньому ринку України, наведенням конкретних умов поставок які є співставними (достатньо співставними та таких що підлягають порівнянню, тощо); відомості АМКУ щодо встановлення собівартості виробництва пального ПАТ "Укртатнафта" із наведення конкретних розрахунків (з відповідний документальним обґрунтуванням) впливу факторів: величини акцизного збору в Україні, торгових націнок оптового оператора ринку України, які залежать від вартості та кількості кредитних коштів, часу обороту коштів, обсягів партії та цін, а також розміру податку на додану вартість (тощо);
2.2) відомості щодо визначення:
- рівня цін реалізації нафтопродуктів бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта" у період 2015-2017рр. у співставних величинах щодо умов (базисів) поставок (або інші дані з наведенням відповідного документального обґрунтування які використані АМКУ при винесення наведені в рішенні №178-р від 30. 03.2021);
- рівня цін реалізації згідно котирувань Platts на нафтопродуктів бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта" у період 2015-2017 рр. у співставних величинах щодо умов (базисів) поставок (або інші дані з наведенням, відповідного документального обґрунтування які використані АМКУ при винесення наведені в рішенні №178-р від 30.03.2021);
- рівня цін на імпортні нафтопродукти у період 2015-2017 рр. (бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва)у період 2015-2017 рр. у співставних величинах щодо умов (базисів) поставок (або інші дані з наведенням відповідного документального обґрунтування які використані АМКУ при винесення наведені в рішенні №178-р від 30.03.2021);
2.3) відомості щодо визначенням кореляції (розрахунок із визначенням алгоритму розрахунку) цін продажу бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта"; відомості із наведення відповідних цін цінами на пальне у всіх мережах АЗС на території України, із визначенням даних щодо середньозважених значень по обсягам продажів кожної мережі АЗС, із наведенням відповідних факторів впливу на дані вказаної кореляції цін, зокрема щодо зв'язку із спільними ринковими факторами, що впливають на зміну ціни, наведенням даних вказаних мереж щодо вищої цінової категорії, яка може бути пов'язана як з їхньою маркетинговою стратегією (вищого цінового сегменту, ефект Веблена, тощо), так і з поза ринковими факторами (змова) та наданням відповідного документального підтвердження та правової оцінки обставин (в частині змови із доданням відповідних правових висновків які набули підтвердження у судовому порядку); дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
2.4) відомості щодо визначенням кореляції (розрахунок із визначенням алгоритму розрахунку) динаміки цін продажу бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта" та відповідних цін у мережах PARALLEL, SHELL, WOG, OKKO, SOCAR, у період 2015-2017 рр., відомості з наведенням відповідних даних які використані у відповідних розрахунках; відомості стосовно виробника пального, що реалізується у вказаних мережах (власного виробництва або імпортного виробництва), визначенням окремої градації мережі АЗС PARALLEL, SHELL, WOG, OKKO, SOCAR стосовно сегменту цін (з наданням постання на нормативний документ щодо розподілу за подібною градацією, тощо); відомості стосовно врахування АМКУ при визначенням кореляції (розрахунку) динаміки цін продажу витрат на транспортування, акцизного збору та інших супутніх витрат у порівнянні цін на нафтопродукти вітчизняного та імпортного виробництва, а також цінового сегмент мереж АЗС; дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
2.5) відомості (з відповідним документальним обґрунтуванням, та визначенням алгоритму розрахунку) на підставі яких АМКУ проведено розрахунок показників кореляції, які вказані у рішенні України №178-р від 30.03.2021 щодо середньозважених цін на АЗС у мережі "АВІАС" із відповідним, обґрунтуванням (економічним, розрахунком, обумовленість зміни ціни, а в частині фактичних обставин з посиланням на відповідний документ який набрав законну сила), що обумовленість зміни ціни була, необхідна, у зв'язку із зміною іншими учасниками ринку своїх цін на бензин марки А-92, А-95 та дизельне пальне (тощо в тому числі зі наданням відомостей стосовно спільних ринкових факторів (наведенням конкретних факторів), що впливають на поведінку учасників ринку, у тому числі у випадках змін іншими учасниками ринку своїх цін на бензин марки А-92, А-95 та дизельне пальне;
2.6) відомості щодо нормативного та методичного обґрунтування (із наведення конкретних, норм діючих нормативних актів та визначенням відповідної градації) на підставі яких АМКУ визначено показники кореляції, які вказані у рішенні №178-р від 30.03.2021 стосовно висновку щодо одночасності зміни операторами АЗС мережі "АВІАС" та іншими учасниками ринку фактичних цін бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "Укртатнафта"; (роз'яснення АМКУ із визначенням конкретного алгоритму розрахунку показників кореляції які є однакові із наведенням, відповідних умов (базисів) поставок, а в частині фактичних обставин щодо штучної одночасність зміни операторами мережі, з посиланням на відповідний документ який набрав законну силу;
2.7) відомості щодо економічного та нормативного обґрунтування участі, у картковому проекті АВІАС (в цілому з основними умовами) операторів АЗС та споживачів на конкурентному ринку, а також щодо економічного та нормативного обґрунтування участі у картковому проекті АВІАС для виробника з такими ж основними умовами, з наведенням, відповідних економічних обґрунтувань (щодо умов участі); відомості щодо економічних розрахунків для усіх суб'єктів (виробників пального, операторів АЗС та споживачів), які беруть в ньому участь, дані стосовно ціни пального на день продажу (фіксації/ не фіксації ціни); для виробників і операторів АЗС стосовно реалізація паливних карток у умовах нестабільності на ринку нафтопродуктів (тощо); дані АМКУ стосовно постання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
2.8) відомості (з доданням документального обгрунтування, а в частині фактичних обставин та правової оцінки договірних відносин, з посиланням на відповідний документ який набрав законну силу) щодо економічного та нормативного обґрунтування стосовно впливу (градації ймовірного впливу) на рівень цін на роздрібному ринку світлих нафтопродуктів укладення та виконання договорів між ПАТ "Укртатнафта" та ТОВ «Ойл траст» за період 2015-2017рр.; відомості стосовно рішень про встановлення ціни реалізації нафтопродуктів А-92, А-95 та дизельного пального виробництва ПАТ "УКРТАТНАФТА" які приймались операторами АЗС, у тому числі ТОВ «Ойл траст», документальне підтвердження надання вказівок ПАТ "УКРТАТНАФТА " при прийнятті рішень із визначенням рівня цін; дані АМКУ стосовно постання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
2.9) відомості щодо економічного та нормативного обґрунтування (з наведення відповідного нормативного документу та реєстрації в Мінюсті який використано) при обрані Антимонопольним комітетом України підходу щодо визначення показників обсягів реалізації світлих нафтопродуктів виробництва ПАТ "Укртатнафта" проектом АВІАС, визначення кількості АЗС та, як наслідок, визначення частки проекту АВІАС на ринку виключно на підставі даних Державної служби статистики України; відомості стосовно неможливості (нормативно обґрунтованої недоцільності, тощо) застосування комплексний підхід до аналізу усього масиву даних (інформація від учасників проекту "АВІАС", інформація від інших учасників ринку щодо реалізації світлих нафтопродуктів тощо); дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
2.10) відомості щодо економічного та нормативного обґрунтування (з наведення відповідного нормативного документу та реєстрації в Мінюсті який використано, в частині надання оцінки дій суб'єктів господарювання з посиланням на відповідний документ який набрав законну силу) застосування Антимонопольним комітетом України коефіцієнта кореляції (лінійної залежності, з наведенням конкретного алгоритму розрахунку) при визначенні схожості в діях суб'єктів господарювання при встановленні ними цін на нафтопродукти (бензини А-92, А-95, дизельне паливо) у періоди 2015-2016 роки та протягом січня 2017 року; дані яким чином враховані вказані відомості при визначення коефіцієнту кореляції середньозважених цін на АЗС при урахуванні, що вартість палива залежала від вартості купівлі такого палива у виробника (з наведенням відповідного розрахунку та нормативного висновку); дані АМКУ стосовно посилання на конкретний абзац та аркуш рішення №178-р від 30.03.2021 де проведено відповідний розрахунок із наведеного питання та враховані перелічені фактори;
2.11) відомості щодо економічного (із відповідним документальним, обґрунтуванням) та нормативного обґрунтування (з наведення відповідного та нормативного документу та реєстрації в Мінюсті який використано) стосовно визначення меж ринку у рішенні №178-р від 30.03.2021 в розділі 4 "Опис ринків конкурентних відносин ";
2.12) інші матеріали, які були використані при здійснені Антимонопольним комітетом України перевірки та складанні рішення №178-р від 30.03.2021, які мають суттєве значення під час проведення дослідження в т. ч. щодо набрання законної сили судових рішень (за наявності).
3. Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.В. Картавцева