Справа № 187/2008/21
3/0187/35/22
"24" січня 2022 р. смт Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Іщенко І.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від відділення поліції № 10 Дніпровського районного управління поліції в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
не працює, проживає за адресою:
АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст. 121 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 20.11.2021 року о 18 год. 20 хв. в с. Єлизаветівка по автодорозі Т-О414 водій ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21093, д.н.з. НОМЕР_1 , у якого був відсутній, передбачений конструкцією, задній лівий грязезахисний фартух (бризговик).
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані працівником поліції за ч. 4 ст. 121 КУпАП, як повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений за допомогою СМС, про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, з наступних підстав.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: зокрема інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складений протокол та інші матеріали справи.
При підготовці до розгляду справи встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 009441 від 20.11.2021 року відносно ОСОБА_1 складений за ч. 4 ст. 121 КУпАП, як повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті.
Однак, до зазначеного протоколу не додано належних доказів про вчинення ОСОБА_1 дій, передбачених ч. 1-3 ст. 121 КУпАП, крім фото та його пояснення.
Отже, адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 не містить підтвердження, що є необхідними задля встановлення правильної кваліфікації дій правопорушника та притягнення винної особи до адміністративної відповідальності за порушення вимог ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Зазначаю, що згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу, у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 43 рішення Європейського суду з прав людини від 14.02.2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey), п. 282) доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість особи доведено поза розумним сумнівом.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Сукупність наведеного вище свідчить щодо відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, оскільки обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення щодо винуватості ОСОБА_1 не підтверджені належними і допустимими доказами, суперечать фактичним обставинам, що виключає адміністративну відповідальність за вказаною правовою кваліфікацією.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги, що в судовому засіданні не доведено складу правопорушення ОСОБА_1 , передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, вважаю адміністративне провадження закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 247, 278, 283 КУпАП,
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 121 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів до Дніпровського апеляційного суду з дня винесення.
Суддя: І. М. Іщенко