Рішення від 15.11.2021 по справі 908/2567/21

номер провадження справи 12/169/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.11.2021 Справа № 908/2567/21

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Смірнова О.Г.,

розглянувши справу № 908/2567/21

за позовом: Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Запоріжгаз" (69035, м. Запоріжжя, вул. Заводська, буд. 7)

до відповідача: Фізичної особи-підприємця Андрющенко Володимира Івановича ( АДРЕСА_1 )

про стягнення 41521,47 грн.

Без виклику представників сторін

СУТЬ СПОРУ

Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Запоріжгаз" звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою за вих. № 600-ск-12847-0921 від 02.09.2021 до Фізичної особи-підприємця Андрющенко Володимира Івановича про стягнення вартості донарахованого необлікованого об'єму та обсягу природного газу в сумі 41521,47 грн.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.09.2021 вищевказану позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.

Ухвалою суду від 13.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/2567/21, присвоєно справі номер провадження 12/169/21, визначено здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання. Вказаною ухвалою запропоновано відповідачу не пізніше п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; проте не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позов із урахуванням вимог ст. 165 ГПК України.

Відповідно до ч. 5, 7 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до суду не надходило.

07.10.2021 на адресу суду від відповідача у справі - Фізичної особи-підприємця Андрющенко Володимира Івановича надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого останній проти позовних вимог заперечує, мотивуючи свою позицію наступним:

- згідно з додатком до заяви-приєднання, адреса точки комерційного обліку суб'єкту: м. Оріхів, вул. Покровська, 57, на даному об'єкті встановлений лічильник газу «GMS» № 102603 типорозміру G-25-40; коректор КПЛГ-2,01Р № 03193; котел «Маяк-100», а також встановлено інтелектуальний радіо термінал і-Моod-Vegа, який в режимі оn-lіnе передає показання оператору газорозподільних систем;

- 23 листопада 2018 року працівниками АТ «Запоріжгаз» складено акт обстеження/контрольного огляду вузла обліку, за заявою споживача, згідно якого ВОГ споживача перевірено на працездатність та прийнято до роботи як комерційний. Встановлено пломби на лічильника газу фланці, НЧ вихід з лічильника газу, датчик темп./гільза для контролю температури, з'єднання газопроводу до лічильника та манометри., також є відмітка про зняття двох пломб - це з вхідної засувки в закритому положенні та міток з лічильника. Розбіжностей між показаннями лічильника та коректора на встановлено. Також в акті відсутні відомості про наявність та встановлення пломби на засувці блінді/глушки байпасної лінії та фланці запірної арматури.

- 28 жовтня 2019 року працівниками АТ «Запоріжгаз» складено акт обстеження/контрольного огляду вузла обліку, за заявою споживача, згідно якого проведено роботи по заміні манометра після проведеної повірки, витоку газу на час перевірки не має, встановлено пломби манометра, також є відмітка про зняття пломби манометра;

- в акті зафіксовано наявність розбіжностей між показаннями лічильника та коректора, яка становить 9,63 м3, у вказаному в акті відсутні відомості про наявність та встановлення пломби на засувці блінді/глушки байпасної лінії та фланці запірної арматури;

- 15 травня 2020 року, після закінчення опалювального сезону, працівниками АТ «Запоріжгаз» складено акт обстеження/контрольного огляду вузла обліку, згіДно якого ВОГ споживача на час перевірки витоку газу не має, наявні пломби не порушено. В акті зафіксовано наявність розбіжностей між показаннями лічильника та коректора, яка становить 36,23 м3, у вказаному в акті з'явилась інформація про наявність пломби на засувці блінді/глушки байпасної лінії та фланці запірної арматури, однак відомості про час і мету її встановлення в акті обстеженні відсутні;

- факт встановлення пломби та передача її на відповідальне збереження повинні бути зафіксовані в Акті про пломбування, як визначено пунктом 4 глави 6 розділу X Кодексу ГРС;

- тобто, ФОП Андрющенко вищевказана пломба на відповідальне зберігання не передавалась, виявлена розбіжність показів лічильника та коректора, що становить 36,23 м3 не кваліфікована працівниками оператора ГРМ як порушення і акт про порушення не складався;

- 31 серпня 2020 року працівниками АТ «Запоріжгаз» складено акт обстеження/контрольного огляду вузла обліку, за заявою споживача, щодо демонтажу лічильника та коректора на планову повірку, в ході обстеження ВОГ виявлено відсутність пломби на засувці блінді/глушки байпасної лінії та фланці запірної арматури, а також виявлено різницю в показах лічильника та коректора, яка становить 36,23 м 3;

- різниця між показами лічильника та коректора простежувалася на протязі двох років і споживач систематично інформував про це Оператора ГРМ сплачував за поставку газу за більшими показами (за показами коректора) і представники АТ «Запоріжгаз» пояснювали цю обставину допустимими відхиленнями, та доцільністю коректора;

- на момент направлення лічильника на повірку за спожитий об'єм газу споживачем було оплачено його повна вартість на підставі показників коректора, будь-якого стороннього втручання в роботу ЗВТ не встановлено;

- позов обґрунтовано тим, що під час обстеження об'єкту споживача за адресою: Запорізька область м. Оріхів, вул. Покровська, 57 виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) у позаштатному режимі;

- так як розбіжність виявлена за письмовим повідомленням споживачем Оператора ГРМ у міжопалювальний період і за три місяці споживачем не використано жодного кубометру газу, так як і за аналогічні періоди попередніх років, вважаю що Оператор ГРМ вдався до підміни понять з метою збільшення суми розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу;

- таким чином, позивач не надав до суду належних та допустимих доказів та розрахунків в обґрунтування заявлених позовних вимог про стягнення з ФОП Андрющенко В.І. 41521,47 грн. вартості необлікованого (донарахованого) обсягу природного газу на підставі акту про порушення від 31.08.2020 року;

- з огляду на вищевикладене, позовні вимоги АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» про стягнення з ФОП Андрющенко В.І. вартості донарахованого об'єму природного газу за Актом про порушення від 31.08.2020 року на суму 41521,47 грн. є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи: понесені у зв'язку зі зверненням за правовою допомогою до адвоката відповідачу надано консультативну правову допомогу та допомогу зі складання відзиву на позовну заяву, згідно розрахунку суми гонорару за надану правову допомогу сума витрат становить 5000 грн. Просить в позові відмовити повністю.

19.10.2021 на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій останній зазначає наступне:

- 31.08.2020 року працівниками Оператора ГРМ - АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об'єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Оріхів, вул. Покровська, буд. 57, виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) відповідача у позаштатному режимі;

- за фактом виявлення роботи комерційного вузла обліку газу у позаштатному режимі працівниками Оператора ГРМ, у присутності відповідача, складено акт про порушення №1182 від 31.08.2020 року, який підписано працівниками АТ «Запоріжгаз» та споживачем;

- з метою підтвердження факту роботи ЗВТ у позаштатному режимі, 31.08.2020 року лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол щодо направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову чи експертну повірку № 450001 від 31.08.2020 року;

- крім того, в зазначеному протоколі зазначено про запрошення споживача о 10:00 год. 07.09.2020 для проведення позачергової повірки ЗВТ за адресою м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 52;

- протокол у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками АТ «Запоріжгаз» та споживачем, зауважень за фактом складення протоколу внесено не було;

- за результатами вимірювань, проведених під час позачергової повірки повірником ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», лічильник відповідача типу (GМS типорозміру (G-25, заводський №102603 визнаний непридатним до подальшої експлуатації, не відповідає п. 6.5 Методики повірки (основна відносна похибка перевищує допустиме значення);

- у зв'язку з негативними результатами повірки Державним підприємством "Запорізьким науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації" видано протокол повірки про непридатність законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки та довідку про непридатність видані 07.09.2020 року;

- зазначені вище факти підтверджують, що побутовий лічильник газу відповідача працював у позаштатному режимі внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковувались або обліковувались некоректно;

- за фактом роботи лічильника відповідача у позаштатному режимі комісією АТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1182 від 31.08.2020 року, що відображено у протоколі від 08.09.2020 року;

- у відповідності до пункту 8 Глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення Оператором ГРМ позаштатного режиму роботи лічильника газу, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об'єму спожитого природного газу здійснюється залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менше шести місяців за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення;

- посилання відповідача на своєчасне (до виявлення порушення представником Оператора ГРМ) письмове повідомлення Оператора ГРМ про позаштатний режим роботи лічильника газу не підтверджуються належними та допустимими доказами по справі;

- у даному випадку Оператором ГРМ, застосовано, регламентований відповідними положеннями гл. XI Кодексу ГРМ, порядок визначення об'єму спожитого природного газу, у зв'язку з виявленим фактом позаштатного режиму роботи, належного споживачеві, лічильника газу, внаслідок чого споживання природного газу лічильником газу, обліковується некоректно;

- отже, дії Оператора ГРМ, щодо визначення Споживачеві, необлікованих (донарахованих) об'ємів (обсягів) природного газу, знаходяться у чіткій відповідності, положенням Кодексу ГРМ;

- відповідно до абзацу 5 пункту 3 Глави 4 Розділу IX Кодексу ГРС, якщо на певний період, зокрема в неопалювальний період, споживач не планує використовувати природний газ та бажає щоб за його об'єктом чи окремим газовим приладом не здійснювалося нарахування за нормами споживання, він має письмово звернутися із заявою до Оператора ГРМ про припинення розподілу природного газу на об'єкт споживача або на окремий газовий прилад;

- у разі отримання такої заяви Оператор ГРМ протягом п'яти робочих днів у міській місцевості та десяти робочих днів у сільській місцевості з дня реєстрації заяви зобов'язаний здійснити відповідне припинення (обмеження) розподілу природного газу на об'єкт (газовий прилад) споживача шляхом закриття та опломбування в установленому законодавством порядку запірних пристроїв;

- у відповідності до пункту 5 розділу 7 Глави VI Кодексу ГРС припинення (обмеження) газопостачання (розподілу природного газу) споживачу здійснюється, зокрема, шляхом перекриття запірних пристроїв або встановлення інвентарної заглушки та їх опломбування;

- абзацом 3 пункту 7 розділу 7 Глави VI Кодексу ГРС постачання/розподіл природного газу вважається припиненим за умови наявності пломб Оператора ГРМ на запірних пристроях, інвентарних заглушках тощо, що зафіксовано відповідним актом;

- враховуючи, що відповідач не звертався до товариства з відповідною заявою, АТ «Запоріжгаз» правомірно нараховано необлікований донарахований об'єм природного газу, тому доводи відповідача з цього приводу підлягають відхиленню;

- таким чином, згідно вищевикладених правових норм, правовою підставою для здійснення перерахунку (донарахування) об'ємів природного газу, став саме позаштатний режим роботи ЗВТ (лічильника газу), про що якраз і зазначено в акті про порушення №1182 від 31.08.2020, який затверджено комісією з розгляду актів в частині позаштатної роботи ЗВТ (лічильника газу) від 08.09.2020. Просить позовну заяву задовольнити у повному обсязі.

Згідно із ч. 2, 3 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.

Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 ГПК України, у зв'язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення - 15.11.2021 (з врахуванням, що 13.11.2021 є вихідним днем).

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд встановив.

Позов мотивовано тим, що правовідносини з Фізичною особою-підприємцем Андрющенко Володимиром Івановичем (далі - відповідач, споживач) з розподілу природного газу врегульовані шляхом підписання заяви-приєднання № 09426F6533ЕР017 від 01.01.2017 до умов Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498.

Відповідно до персоніфікованих даних заяви-приєднання, Споживачеві, як суб'єкту ринку природного газу було присвоєно персональний ЕІС-код № 56ХО0006F6533004, а облік постачання (розподілу) природного газу на об'єкт Споживача було забезпечено наступним чином: за адресою Запорізька область, м. Оріхів, вул. Покровська 57, комерційний вузол обліку газу GМS типорозміру G-25-40, Котел газовий «Маяк-100» потужність 11,2 м3/год.

Підписавши заяву-приєднання № 09426F6533ЕР017 від 01.01.2017 ФОП Андрющенко В.І. приєднався до умов Договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498, (далі Договір), що є типовим, та отримав доступ до газорозподільної мережі для споживання (постачання) природного газу за умов та на підставі цього Договору.

Відповідно до п. 2.1. Договору за цим договором Оператор ГРМ зобов'язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.

Згідно із п. 2.3. Договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем. Оператор ГРМ зобов'язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розміщена на його сайті, зокрема, чинну редакцію тексту цього Договору та Кодексу газорозподільних систем.

Пунктом 5.1. Договору визначено, що облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається Оператором ГРМ та споживається Споживачем на межі балансової належності об'єкта Споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Визначення об'єму розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживача, що не є побутовим згідно пункту 5.2. Договору та відповідно до глави 3 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ та Споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначених договором розподілу природного газу між Оператором ГРМ і споживачем, та з урахуванням вимог передбачених Кодексом газорозподільних систем та Договором.

Підпунктом 4 п. 7.2. договору розподілу передбачене право Оператора ГРМ перевіряти роботу комерційного вузла обліку (лічильника газу), у тому числі встановленого на об'єкті Споживача, у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем.

Матеріали справи свідчать, що 01.12.2016 між громадянином Андрющенко Євгеном Володимировичем (далі Установник управління) та Фізичною особою-підприємцем Андрющенко Володимиром Івановичем (далі Управитель) був укладений договір управління майном, відповідно до п. 1.1. якого Установник управління передає Управителю, а Управитель приймає наступне майно: нежитлова будівля Торговельний центр «Ювілейний», що знаходиться за адресою: Запорізька обл., м. Оріхів, вул. Покровська, буд. 57, розташованого на земельній ділянці площею 1546,0 кв.м. в управління на строк, визначений цим договором, та здійснює управління цим майном виключно в інтересах Установника управління. Зазначена будівля належить Установнику управління на підставі договору дарування від 21.07.2003 року.

Згідно із п. 1.3. договору управління майном за цим договором в Управителя не виникає право довірчої власності на отримане в управління майно (ч. 2 ст. 316, ч. 2 ст. 1029 ЦК України). Передача майна в управління не веде до переходу права власності на нього до Управителя. Управитель має право від свого імені здійснювати щодо майна будь-які юридичні та фактичні дії щодо використання майна, з урахуванням обмежень, встановлених у п. 1.4. цього договору. Управитель має право доручити іншій особі вчинити від його імені дії, необхідні для управління майном, але за дії обраного ним замісника відповідає, як за свої власні.

Пунктом 6.2. договору управління майном передбачено, що строк цього договору починає свій перебіг у момент, визначений у п. 6.1. цього договору та діє два роки одинадцять місяців.

В матеріалах справи міститься акт приймання-передачі майна від 01.12.2016 до договору управління майном, підписаний між Установником управління та Управителем, за змістом якого Управитель прийняв в управління нежитлову будівлю Торговельного центру «Ювілейний», що знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Оріхів, вул. Покровська, 57.

Відповідно до п. 2 глави 3 розділу ІХ Кодексу ГРС для визначення об'єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані комерційного вузла обліку Оператора ГРМ. У разі відсутності комерційного вузла обліку в Оператора ГРМ приймаються дані комерційного вузла обліку споживача.

Позивач в позові зазначає, що облік природного газу за Договором № 09426F6533ЕР017 від 01.01.2017 здійснювався по лічильнику природного газу типу GМS типорозміру G-25-40, заводський №102603. При цьому пояснює, що на момент виявлення порушення об'єкт споживання відповідача не був забезпечений вузлом обліку газу Оператора ГРМ - АТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», тому визначення об'єму спожитого природного газу здійснюється за даними вузла обліку газу споживача.

31.08.2020 року працівниками Оператора ГРМ - АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об'єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: Запорізька область, м. Оріхів, вул. Покровська, буд. 57, виявлено факт роботи комерційного вузла обліку газу (лічильника газу) відповідача у позаштатному режимі.

За фактом виявлення роботи комерційного вузла обліку газу у позаштатному режимі працівниками Оператора ГРМ, у присутності відповідача, складено акт про порушення № 1182 від 31.08.2020, який у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками АТ «Запоріжгаз», та споживачем (відповідачем). При цьому відповідач підписав вказаний акт із зауваженням, що з актом № 1182 не згоден.

На виконання вимог пункту 8 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до акту про порушення внесено інформацію щодо:

1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Заводська, 7;

2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення - 08.09.2020 року;

3) контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) - 239-93-49.

З метою підтвердження факту роботи ЗВТ у позаштатному режимі, 31.08.2020 року лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол щодо направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову чи експертну повірку № 450001 від 31.08.2020 року.

У порядку пункту 4 глави 11 розділу X Кодексу газорозподільних систем після зняття лічильника в присутності споживача ЗВТ упаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С54806525.

Позивач в позові вказує, що представником Оператора ГРМ, в протоколі щодо направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу визначено:

- найменування та адресу спеціально уповноваженого органу, де буде проводитись позачергова або експертна повірка ЗВТ - ДП «Запоріжжястандартметрологія», адреса проведення: м. Запоріжжя, вул. Південне шосе 52, каб. №4;

- сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ визначено Оператора ГРМ;

- дату час проведення позачергової повірки;

- дату попередньої повірки ЗВТ.

Протокол у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками АТ «Запоріжгаз» та споживачем (відповідачем), зауважень за фактом складення протоколу внесено не було.

За результатами вимірювань, проведених під час позачергової повірки повірником ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», лічильник відповідача типу GМS типорозміру G-25-40, заводський №102603 визнаний непридатним до подальшої експлуатації, оскільки основна відносна похибка перевищує допустиме значення.

ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» оформлений протокол повірки про результати визначення основної відносної похибки.

У зв'язку з негативними результатами повірки Державним підприємством "Запорізьким науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації" видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 2-2745-20 від 07.09.2020.

Позивач в позові зазначає, що зазначені вище факти підтверджують, що побутовий лічильник газу відповідача працював у позаштатному режимі внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковувались або обліковувались некоректно.

За фактом роботи лічильника відповідача у позаштатному режимі комісією АТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №1182 від 31.08.2020 року, що відображено у протоколі від 08.09.2020 року.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

Матеріали справи свідчать, що позивач підставі наведеного розрахував необлікований (донарахований) об'єм природного газу, про що склав акт-розрахунок, відповідно до якого об'єм природного газу складає 8 064 тис. куб. м., вартість природного газу складає 41521,47 грн. з ПДВ.

Позивачем був складений рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу від 30.09.2020 на суму 41521,47 грн.

З матеріалів справи вбачається, що позивач надіслав відповідачу лист за вих. № 69003.1-Сл-8316-1020 від 06.10.2020, відповідно до якого надсилає рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу. Факт надіслання відповідачу вказаного рахунку та листа підтверджується копіями опису вкладення від 06.10.2020 та фіскального чеку від 06.10.2020.

В якості підтвердження отримання відповідачем вищевказаного рахунку позивач надав копію рекомендованого повідомлення, за змістом якого відповідачем отримана кореспонденція 09.10.2020.

Позивач в позові зазначає, що на сьогоднішній день в добровільному порядку відповідачем борг не сплачено, у зв'язку з чим просить стягнути з відповідача вартість донарахованого необлікованого об'єму та обсягу природного газу в сумі 41521,47 грн.

Судом досліджені правові норми, які підлягають застосуванню у спірних відносинах сторін. За своєю правовою природою між сторонами був укладений договір розподілу природного газу.

Правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатного до інтеграції з ринками природного газу держав - сторін Енергетичного Співтовариства, у тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу визначені Законом України "Про ринок природного газу" № 329-VIII від 09.04.2015.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про ринок природного газу" розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.

Відповідно до Закону України "Про ринок природного газу" ПАТ "Запоріжгаз", як Оператор ГРМ, здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії АЕ № 642479 від 29.04.2015.

30.09.2015 постановою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРС), який визначає взаємовідносини оператора ГРМ із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні основи функціонування газорозподільчих систем, зокрема, умови забезпечення, тощо.

Згідно із п. 1 глави 6 Розділу X Кодексу ГРС власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ). Технічне обслуговування елементів комерційного ВОГ, зокрема здійснення ревізії запірних пристроїв та фільтрів, повірки та ремонту ЗВТ, проводить власник цього комерційного ВОГ або суб'єкти господарювання, що здійснюють його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, згідно з експлуатаційними документами в спеціалізованих сервісних центрах.

Відповідно до п. 2 глави 6 Розділу X Кодексу ГРС протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії:

контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу);

перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку;

монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

Контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) здійснюється Оператором ГРМ відповідно до власного графіка обходу споживачів та позапланово (за необхідності). Контрольний огляд вузла обліку здійснюється Оператором ГРМ за необхідності, але не рідше ніж один раз на шість місяців. Споживач (суміжний суб'єкт ринку природного газу) зобов'язаний допустити уповноважених представників Оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред'явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску Оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.

Згідно із п. 4 глави 6 Розділу X Кодексу ГРС за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

Відповідно до пункту 1 глави 9 розділу X Кодексу ГРС суміжні суб'єкти ринку природного газу, зокрема Оператор ГРМ та споживач, під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об'єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо:

1) відповідності умовам експлуатації та узгодженій проєктній документації чи умовам договору;

2) працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання;

3) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб;

4) відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу;

5) перевірки стану підвідного газопроводу, зокрема способу прокладання та відсутності можливості відбору газу поза вузлом обліку, в тому числі шляхом обстеження газопроводів приладовим методом на предмет відсутності підключень до підземних та надземних підвідних, розподільчих та транзитних газових мереж поза комерційним ВОГ, візуального обстеження способів монтажу і обв'язки газового та газорегулюючого обладнання;

6) відсутності несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).

Пунктом 1 глави 6 розділу X Кодексу ГРС передбачено, що власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Згідно із п. 6 глави 6 розділу X Кодексу ГРС у разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново поінформувати про це Оператора ГРМ та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки. Позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає:

1) витоки газу з елементів та конструкції комерційного ВОГ, у тому числі імпульсних ліній манометрів, датчиків тиску і температури тощо;

2) відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об'єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу;

3) наявність сторонніх шумів та нехарактерних звуків при роботі лічильника газу чи іншого ЗВТ;

4) індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення;

5) забруднення або відкладання осадів, потрапляння сторонніх предметів до внутрішньої порожнини вимірювального трубопроводу або лічильника газу чи на робочі поверхні первинних перетворювачів;

6) інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання. Якщо внаслідок позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових буде підтверджено факт необлікованого чи облікованого частково об'єму розподіленого (спожитого, переданого) природного газу, розрахунок необлікованих (облікованих частково) об'ємів природного газу за період несправності комерційного ВОГ чи його складових здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу. До відновлення роботи комерційного ВОГ або його складових в нормальному режимі за бажанням споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу) може бути припинено газопостачання на його об'єкт.

Пунктом 4 глави 9 Розділу X Кодексу ГРС передбачено, Оператор ГРМ при проведенні контрольного огляду вузла обліку має право:

оглядати комерційний ВОГ та його складові на предмет відсутності ознак пошкодження ЗВТ, пошкодження пломб, несанкціонованого втручання в ЗВТ, несанкціонованого газопроводу та/або несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу);

здійснювати перевірку параметрів параметризації обчислювача чи коректора об'єму газу (за їх наявності);

перевіряти наявність діючих свідоцтв про повірку ЗВТ (відміток про повірку в паспортах ЗВТ), що входять до складу комерційного ВОГ.

Пунктами 1, 2 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС передбачено, що у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку до цього Кодексу. Акт про порушення після пред'явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

Згідно із п. 8, 9 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення. При складанні акта про порушення представник Оператора ГРМ зазначає в ньому про необхідність споживача (несанкціонованого споживача) бути присутнім на засіданні комісії, на якому буде розглянуто складений акт про порушення, та визначає:

1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення;

2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення;

3) контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії). До складу комісії з розгляду актів про порушення має входити не менше трьох представників Оператора ГРМ зі складу інженерно-технічного персоналу та юристів. Остаточний склад комісії з розгляду актів про порушення затверджується наказом Оператора ГРМ.

Пунктом 11 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

Згідно із п. 12 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі. Якщо об'єм та/або вартість необлікованого (донарахованого) природного газу буде оскаржуватися споживачем (несанкціонованим споживачем) у судовому порядку, тоді до винесення остаточного рішення у судовій справі заборгованість за необлікований (донарахований) об'єм природного газу не вважається простроченою.

Відповідно до додатка до заяви-приєднання № 09426F6533ЕР017 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) від 01.01.2017 на об'єкті відповідача (м. Оріхів, вул. Покровська, 57) встановлений лічильник GMS заводський № 102603, коректор КПЛГ-2,01Р № 03193, котел газовий «Маяк-100».

Матеріали справи свідчать, що комісією позивача був встановлений факт порушення Кодексу газорозподільних систем на об'єкті відповідача за адресою: м. Оріхів, вул. Покровська, будівля № 57, а саме: «розділ 11 гл. 2 п. 1.3. несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ; розділ 11 гл. 2 п. 3 пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі внаслідок чого витрати (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно; розділ Х гл. 9 п. 7 під час перевірки комерційного ВОГ та його складових виявлено пошкодження (відсутність) пломби», що зафіксовано в акті про порушення № 1182 від 31.08.2020.

Вказаний акт про порушення був підписаний представником Оператора ГРМ (позивача) та Споживачем (відповідачем). При цьому в акті про порушення відповідач зазначив, що з актом № 1182 не згоден.

Як вбачається з матеріалів справи щодо вказаного об'єкту між відповідачем (Управитель) та громадянином ОСОБА_1 (Установник управління) укладався договір управління майном від 01.12.2016.

Відповідно до змісту складеного позивачем за участю відповідача акта обстеження/контрольного огляду вузла обліку від 31.08.2020 за адресою: м. Оріхів, вул. Покровська, будівля № 57 в ході обстеження ВОГ виявлено відсутність пломби на засувці, блінді байпасної лінії, а також виявлено різницю в показаннях лічильника GMS-G25 заводський № 102603 та коректора.

З метою підтвердження факту роботи ЗВТ у позаштатному режимі, 31.08.2020 року лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол щодо направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову чи експертну повірку № 450001 від 31.08.2020 року, який підписаний представником позивача та відповідачем.

За результатами вимірювань, проведених під час позачергової повірки ДП «ЗАПОРІЖЖЯСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ», лічильник відповідача типу GMS типорозміру G-25, заводський № 102603 визнаний непридатним до подальшої експлуатації, оскільки основна відносна похибка перевищує допустиме значення.

У зв'язку з негативними результатами повірки Державним підприємством "Запорізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 2-2745-20 від 07.09.2020 року.

В довідці № 2-2745-20 від 07.09.2020 року зазначено, що лічильник газу типу GMS заводський № 102603 не відповідає вимогам GMS 407273.001 МП, підстави для визнання ЗВТ непридатним: не відповідає п. 6.5. Методики повірки (основна відносна похибка перевищує допустиме значення).

Відповідно до пункту 3 глави 2 розділу XI Кодексу ГРС до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об'єму природного газу, належать, зокрема: пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

Згідно із п. 8 глави 3 розділу XI Кодексу ГРС у разі виявлення Оператором ГРМ позаштатного режиму роботи лічильника газу, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об'єму спожитого природного газу здійснюється залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менше шести місяців за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Матеріали справи свідчать, що 08.09.2020 на засіданні комісії з розгляду акта про порушення № 1182 від 31.08.2020 за участю відповідача комісією було прийнято рішення: акт про порушення задовольнити в частині позаштатного режиму лічильника газу, про що був складений протокол від 08.09.2020.

Розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму газу проведений за номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання відповідача, за період з 07 год. 00 хв. 01.08.2020 по 07:00 год. 31.08.2020, виходячи із номінальної потужності газоспоживаючого обладання відповідача - котел «Маяк» (100 кВт) - 11,2 м3/год.

Відповідно до п. 11 гл. 5 розділу ХІ Кодексу ГРС за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення. При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

При складанні акта-розрахунку враховується таке:

1) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу;

2) розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами і вважається об'ємом постачання природного газу споживачу його діючим постачальником. Виключенням є об'єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути компенсована Оператору ГРМ за цінами закупівлі ним природного газу в поточному календарному місяці;

3) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу має бути віднятий об'єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення. Виключенням є несанкціонований відбір природного газу поза охопленням комерційного вузла обліку;

4) при розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.

З огляду на наявність встановленого факту позаштатного режиму роботи лічильника газу, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ на об'єкті відповідача обліковувалась некоректно, що засвідчено актом про виявлене порушення № 1182 від 31.08.2020, а також довідкою про непридатність лічильника газу споживача, в позивача були всі правові підстави для проведення перерахунку об'єму розподіленого (спожитого) природного газу на об'єкті відповідача в порядку, передбаченому пп. 1 п. 4 глави 4 розділу XI Кодексу.

Згідно із п. 12 гл. 5 розділу ХІ Кодексу ГРС вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

За результатами розгляду вказаного акта про порушення комісією позивача в присутності представника відповідача прийнято рішення про задоволення акту про порушення та здійснено нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу з 07:00 01.08.2020 до 07:00 31.08.2020, про що виписаний на оплату рахунок від 30.09.2020 на суму 41521,47 грн. Вказаний рахунок разом із листом № 69003.Сл-8316-1020 від 06.10.2020 надісланий на адресу відповідача, що підтверджується засвідченою копією опису вкладення від 06.10.2020.

Втім, відповідач станом на час розгляду справи в суді вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу в сумі 41521,47 грн. не сплатив.

Матеріали справи не містять доказів оскарження відповідачем у судовому порядку акта про порушення № 1182 від 31.08.2020 та протоколу засідання комісії від 08.09.2020.

Внаслідок задоволення комісією акта про порушення, визначена у направленому відповідачу рахунку вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, зважаючи на відсутність доказів оскарження споживачем (відповідачем) акта про порушення № 1182 від 31.08.2020 та протоколу засідання комісії від 08.09.2020 у судовому порядку, є заборгованістю за необлікований (донарахований) об'єм природного газу та вважається простроченою.

Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили згідно вимог ч. 2 статті 86 ГПК України. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Позивачем доведено непридатність лічильника GMS заводський № 102603, наявність з боку відповідача порушення, передбаченого п. 3 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРС, а саме: робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно, в тому числі підстави для нарахування вартості необлікованого об'єму (обсягу) природного газу в сумі 41521,47 грн.

Відповідач докази оплати рахунку на оплату вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу від 30.09.2020 в розмірі 41521,47 грн. або оскарження акта про порушення № 1182 від 31.08.2020 та протоколу засідання комісії від 08.09.2020 не надав.

За таких обставин, позовні вимоги Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Запоріжгаз" до Фізичної особи-підприємця Андрющенко Володимира Івановича про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу в розмірі 41521,47 грн. обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Витрати зі сплати судового збору в сумі 2270,00 грн. покладаються на відповідача у справі - Фізичну особу-підприємця Андрющенко Володимира Івановича згідно із п. 1 ч. 4 ст. 129 ГПК України.

Стосовно заперечень відповідача, викладених у відзиві, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Твердження відповідача про те, що він систематично інформував Оператора ГРМ про різницю між показами лічильника та коректора є недоведеними, оскільки відповідач не надав до матеріалів справи будь-яких доказів щодо вказаних обставин (листів, звернень).

З приводу заперечень відповідача щодо пломби суд вважає за необхідне зазначити, що підставою для нарахування позивачем вартості необлікованого природного газу в даній справі є порушення, а саме: робота лічильника газу у позаштатному режимі, а не відсутність пломби. Вказане підтверджується протоколом засідання комісії від 08.09.2020.

Заперечуючи проти розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу відповідач не надав контррозрахунок.

Твердження відповідача про ненадання позивачем належних та допустимих доказів та розрахунків в обґрунтування позовних вимог є безпідставними та необґрунтованими.

Керуючись ст. ст. 7, 8, 13, 74, 86, 123, 129, 233, 236, 238, ч. 4 ст. 240, 247-252 ГПК України, суд

ВИРІШИВ

1. Позовні вимоги Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Запоріжгаз" до Фізичної особи-підприємця Андрющенко Володимира Івановича задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Андрющенко Володимира Івановича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) на користь:

- Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Запоріжгаз" (69035, м. Запоріжжя, вул. Заводська, буд. 7, ідентифікаційний код 03345716) вартість донарахованого необлікованого об'єму та обсягу природного газу в сумі 41521 (сорок одна тисяча п'ятсот двадцять одна) грн. 47 коп., витрати зі сплати судового збору в сумі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп., видавши наказ.

Повне рішення оформлено і підписано у відповідності до вимог ст. ст. 240, 241 ГПК України 10.01.2022 року.

Суддя О.Г. Смірнов

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.