Єдиний унікальний номер 725/417/22
Номер провадження 1-кп/725/17/22
24.01.2022 року м. Чернівці
Першотравневий районний суд м. Чернівці в складі:
Головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку, внесеного до ЄРДР за №12021263020002080 від 25.12.2021 року, без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження відносно обвинуваченого:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , із неповною середньо освітою, не одружений, в силу статті 89 КК України раніше не судимий,-
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, -
В грудні 2021 року, точної дати досудовим розслідування не встановлено, за невстановлених обставинах ОСОБА_3 та у невстановленої досудовим розслідуванням особи, придбав завідомо підроблений документ - посвідчення водія серії НОМЕР_1 , видане 08.12.2001 року Сервісним центром №6342, куди попередньо були внесені дані про особу останнього. 23.12.2021 ОСОБА_3 , знаючи про підробку вказаного водійського посвідчення та відсутності у нього права на керування транспортними засобом, здійснив керування автомобілем марки «AUDI - 80» д.н.з. НОМЕР_2 та рухався в м. Чернівці з вулиці Калинівської в напрямку вулиці Січових Стрільців, де біля будинку № 6 «В» по вул. Січових Стрільців, не врахувавши дорожньої обстановки та не вибравши безпечної дистанції, допустив зіткнення із автомобілем марки «RENAULT KOLEOS» д.н.з. НОМЕР_3 . Під час оформлення дорожньо-транспортної пригоди працівниками управління патрульної поліції в Чернівецькій області ДПП, на їхню вимогу ОСОБА_3 надав документи, що посвідчують право керування транспортним засобом, з метою підтвердження наявності права на керування транспортними засобами категорії «В», достовірно знаючи, що наявне у нього посвідчення водія було підроблене, переслідуючи умисел, направлений на використання підробленого документа, а саме посвідчення водія серії НОМЕР_4 від 08.12.2021 р., із дозволом на керування транспортними засобами категорії «В», яке у передбаченому законом порядку ніколи не видавалося на ім'я ОСОБА_3 .
Відповідно до висновку експерта №19/126/22/95-ДД від 13.01.2022р. посвідчення водія серії НОМЕР_4 від 08.12.2021 р., яке надав ОСОБА_3 працівникам управління патрульної поліції в Чернівецькій області ДПП, не відповідає встановленому зразку аналогічного бланку посвідчення водія, що перебуває в офіційному обігу на території України та виготовлене струменево - крапельним способом друку з імітацією УФ та ІЧ елементів захисту.
Вищенаведені обставини, які підтверджені судом та встановленні органом досудового розслідування, учасниками судового провадження не оспорюються.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив кримінальний проступок, передбачений ч. 4 ст. 358 КК України, тобто - використання завідомо підробленого документа.
Відповідно до ст. 65 КК України, п. 1 постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами покарання» під час призначення покарання у кожному конкретному випадку суд має враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винуватого та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.
Так, вирішуючи питання про обрання обвинуваченому покарання, суд відповідно до ст.ст. 65-67 КК України враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, фактичні обставини справи, особу винного та його відношення до скоєного, а також обставини, які пом'якшують і обтяжують його покарання.
Зокрема, обираючи обвинуваченому міру покарання, суд приймає до уваги те, що вчинене ним кримінальне правопорушення відноситься до категорії кримінальних проступків, а також дані, що характеризують особу обвинуваченого, зокрема те, що він раніше не судимий, не перебуває на психіатричному обліку, про те перебуває на наркологічному обліку.
Обставин, які пом'якшували покарання ОСОБА_3 є визнання вини, щире каяття.
Обставин, які обтяжували покарання ОСОБА_3 судом не встановлено.
Так, згідно ч. 2 ст. 65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень..
Так, згідно ч.1,2 ст. 50 КК України покарання заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні кримінального правопорушення, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
За таких обставин, суд ураховуючи характер і ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченим кримінального правопорушення, його ставлення до своєї вини, відсутність обставин, які б обтяжували покарання обвинуваченому, приходить до висновку, що виправлення та перевиховування ОСОБА_3 можливе без ізоляції від суспільства, з призначенням покарання у межах санкції статті.
Підстав для застосування відносно ОСОБА_3 положень ст. 69 КК України суд не вбачає.
Долю речових доказів суд вирішує у відповідності до ст. 100 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 65-67 КК України ст.ст. 368, 369-371, 373-376, 395 КПК України, суд,-
Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України і за його вчинення призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн..
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави витрати на залучення експерта по справі в сумі 858,10 грн..
Речові докази по справі, а саме:
- посвідчення водія серії НОМЕР_4 від 08.12.2021 р.- залишити в матеріалах справи.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Чернівецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня вручення копії вироку.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці ОСОБА_1